«Я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування». Астанавітєсь вже))))

Останній закарпатський бокораш помер за кілька місяців до початку відновлення музею лісу і сплаву


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село синевирська поляна


Останній закарпатський бокораш помер за кілька місяців до початку відновлення музею лісу і сплаву

Кожен експонат музею – частинка історії Міжгірщини. Усі вони розповідають чим жили та як працювали бокораші – люди, які сплавляли річками ліс. Більшість – лише макети, а тому зроблені не в натуральну величину. Та є і такі, що можна було б використати навіть зараз.

Окрім різноманітних предметів побуту та інструментів побачити тут можна і чимало світлин, є тут і одяг, в якому бокораші сплавляли ліс. Ну, а найбільший експонат музею стоїть надворі - великий макет бокора.

У довжину бокор міг досягати до двохсот, а то і трьохсот метрів, залежно від довжини стовбура самого дерева, з якого був зроблений.

В залежності від величини бокора та об’єму деревини, яку сплавляли, визначали і кількість бокорашів.

Щоб люди пам’ятали про героїчну працю верховинців, колись на річці відкрили музей лісосплаву, існувала тут і гребля. Та потужна повінь наприкінці минулого століття зруйнувала унікальний об’єкт. Буквально якийсь місяць тому тут взялись його відновлювати. На це передбачили кошти з державного бюджету.

Ще місяць тому усі експонати зберігались в одному з офісних приміщень НПП «Синевир», зараз вони повернулись туди, де були з моменту створення музею лісосплаву. Будівлю музею вже перекрили та попереду відновлення самої греблі. Місцеві кажуть, тих, хто займався важкою справою – сплавом лісу вже не залишилось. Останній бокораш помер кілька місяців тому у віці 95-ти років. Та пам’ять про цих героїчних людей жива і досі.2017-08-08
переглядів: 492
джерело: М-студіо

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(синевирська поляна)

свіжі коментарі:
(синевирська поляна)

всі коментарі

найбільше читають:
(синевирська поляна)© Сергій Росада 2013-2018, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.