...

ГІРСЬКИЙ «УНІВЕРСИТЕТ» ПОСЛІДОВНИКА ГІППОКРАТА


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село новоселиця


ГІРСЬКИЙ «УНІВЕРСИТЕТ» ПОСЛІДОВНИКА ГІППОКРАТА

КРІМ ФАХОВОГО, Є І ЖИТТЄВІ ДИПЛОМИ, КАЖЕ ЛЮБОМИР ЗАПОТІЧНИЙ

Лиш у випускному десятому класі в юнака з с. Андріянів (Городецький район Львівської області) Любомира Запотічного остаточно визріла ідея стати лікарем – доти мріяв бути художником. І вона щасливо здійснилася – вступив у Львівський державний медінститут.

Завершивши навчання в 1980 році, отримав направлення на роботу на Міжгірщину. Не в райцентр, а в село аж під горою Чорна Рипа – Новоселицьку дільничну лікарню. Таке саме відрядження мала і дружина Ганна, яка родом із Хуста. Вона була за фахом провізор, за студентських років поєднали свої долі на весільному рушничку.

Важко було звикати молодим спеціалістам після древнього міста Лева у верховинській глухомані. Осідок тупиковий, та ще й місцева діалектна говірка виявилася малозрозумілою. А тут ще одразу додалася важка ноша на долю Любомира, бо завідуюча медустановою пішла в декретну відпустку. Стаціонар нараховував 25 ліжкомісць, де треба було одноосібно і професійно обслуговувати хворих, плюс цілодобово сипалися виклики на виїзди. І не лише з Новоселиці, а й із навколишніх сіл – Лісківця, Голятина, Обляски та Рекіт, що розташувалися в самому піднебессі. Випадало всяке – проводити термінове хірургічне втручання, бо до райлікарні ледь не 30 км, пологи приймати, а то, бувало, на плечах хворого з дому нести до дороги, де чекала «швидка» – на крутосхилах, по яких розкидані хижини горян, не всюди існували під’їзні путівці. Тепер подружжя медиків щиро зізнається, що була серйозна думка негайно втекти з села на відшибі. Але згодом звикли до нових умов, бо територія населених пунктів за ландшафтом нагадувала природний рай. У пригоді стала й мудра наука одного тутешнього хворого дідуся, котрий рекомендував своєму дохтору: щоб прижитися в горах, треба мати з десяток дипломів. Себто бути майстром на сто рук.Нині 62-річний в. о. завіду­вача амбулаторією загальної практики сімейної медицини с. Голятин Любомир Запотічний таким і є. Він із усяким сільським ділом на «ти» – звикав різні обов’язки виконувати з дитинства на малій батьківщині. Всі підсобні споруди біля будинку, де квартирує, чи домашні столярні речі – справа його рук. Особливо досконало знається в садівництві – районуванні, прищепленні рослин і дерев. Його сад, мов ружа. Там, скажімо, плодоносять сорок сортів лише яблунь, не кажучи про значну кількість груш, слив, навіть чудово адаптував у морозостійкому верхів’ї виноград… І захоплень, які додають життєвої наснаги в селі, де, як кажуть, козам роги правлять, – цілий букет. Нема тут таких видноколів, щоб не обходив із рушницею, бо мисливець, а найперше вояжує за лісовими дарами – грибами, ягодами, лікарськими рослинами. Дізнавшись, що Любомир Петрович на зубок знається у природній зеленій аптеці, якось запросили його тимчасово попрацювати у приватній клініці в Угорщині поблизу знаменитого озера Балатон. Переконавшись у суперкласних здібностях, рекомендували українцю залишитися на постійну роботу, але відмовився.

А ще на початку 90-х років минулого століття експедиція вчених, познайомившись із ним у верховинському краї, організувала візит лікаря-знахаря в Київ – інститут народної медицини, де як почесний гість мав лекцію з нетрадиційного лікування, котра викликала шквал овацій. І юнацьку мистецьку мрію успішно нині втілює за домашніх пленерів. У зібранні аматора-художника Запотічного понад сотня власних полотен, а скільки ще картин у приватних колекціях не лише співвітчизників, а й шанувальників прекрасного з Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини, Росії…

Душею пан Любомир лірик. Експромтом може скласти поетичні рядки чи коломийку. Друзі так і просять створити ювілейну присвяту знайомим, бо то найкращий дарунок. Їх стільки вже накопичилося, що хоч видавай цікаву книгу-збірник. Аж захоплюєшся його різнобічною ерудицією за зустрічей-спілкувань… Свої глибокі знання в багатьох галузях пояснює висловом древніх філософів: пізнай себе – тоді пізнаєш світ.

У лікарському активі теж має чимало заслуг. Першому з медиків у районі йому присвоїли вищу кваліфікаційну категорію терапевта. У тривожному 1986 році став учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Хрестоматійну сумлінність послідовника Гіппократа підтверджує систематичними подвірними обходами, які в нього з підопічним медперсоналом ще й які нелегкі, бо пішки доводиться дертися по зворах і крутих вершинах гір, де хата від хати на сотні метрів. Про свою благородну місію мовить лаконічно: «Хворому необхідно допомогти вчасно: точно визначити діагноз, встановити правильну тактику лікування».

Цю заповідь він, як і дружина, сільський аптекар Ганна Войтехівна, свято передали дочкам, котрі успадкували їхню професійну стезю. Божена, сімейний лікар, трудиться в Івано-Франківську, а Леся, фізіотерапевт, у – Міжгір’ї.

Звісно, за розмови забажалося спитати, чи має подружжя Запотічних намір уже тепер евакуюватися з підхмарної Новоселиці в урбанізований світ. Любомир Петрович утверджену закоханість у гори засвідчив такою фразою-відповіддю: «Хіба що на той світ». Виходить, що краса синьогір назавжди причаклувала пару в білих халатах.


ГІРСЬКИЙ «УНІВЕРСИТЕТ» ПОСЛІДОВНИКА ГІППОКРАТА


2017-07-02
переглядів: 1432
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(13):

2018-02-25 справедливість
пенсіонера на пенсію

2018-02-25 !!!-!!!!!
Того,кому довіряють,за руку не тримають! І тим більше не вір тому, кого сам не можеш обдурити ! Не вір дзеркала,воно плутає ліво з право !!!-!!!!!

2018-02-25 колеги по роботі
Придивітьс уважно на фото - копія Верки Сердючки.

2017-07-28 Марія
Пі-ер лисий. За всьо платити треба йому.

2017-07-12 поющі у болоті
молітся богу новосільчани що доктора маєте а він дурний що лишився житиу болоті не так би він тепер стояв з своєм розумом вибийте раз дорогу хвальки а тогди ганіт когось бо ви нич більш неварті у вас хащу як рубали так і рубают а шостеся добили слабаки скоро на биках бдетеся возити у воловий тяміт

2017-07-05 Іван
Та кому ун треба.Може сад ,виноград то його покликання,а от земляки його не люблят.а що до колеги,то Бог над нами,увидиме,ко до нього прийде.

2017-07-04 МІТЯ
Доктор дає платні масажі молодим красуням , а старим щітков .

2017-07-04 іван
Най пишут правду про доктора, не лиш хвалят. Вчора випадково розказали діти із школи, що платили йому за просту справку про хворобу у школу, ужас.

2017-07-04 ААА
Іван не треба свою неприязь до дохтора виливати тут і брехати як останній пес в селі

2017-07-03 Новоселиця
Нидавно померла у селі дохторька Гурзанка Чепариха. Із ушиткого району зойшлися медики на похорон а він біда замокся у хижі і неприйшов провести колегу у останній путь.

2017-07-03 а
Може ся був перелякав?

2017-07-02 Іван
Любомир Петрович працює ще і в Голятині. Але на жаль тут за нього дуже погані відгуки. Одного разу їдучи в автобусі, не захотів надати медичну допомогу пасажиру який втратив свідомість. Можна перераховувати багато, но нехочеться під гарною характеристикою в цій статті паплюжити придуманий імідж, рейтинг лікаря пенсіонера.

2017-07-02 ...
Хороший лікар, швидко визначив діагноз батька й дав зелене світло для подальшого швидкого лікування в Ужгороді. Філософ, мистецтвознавець та прозаїк... Людина-талант одним словом!

свіжі новини:
(новоселиця)

найбільше читають:
(новоселиця)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.