«Я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування». Астанавітєсь вже))))

«ТИХЕ ПОЛЮВАННЯ» НА … «ДЕРЕВ’ЯНІ» ГРИБИ


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село міжгірщина


«ТИХЕ ПОЛЮВАННЯ» НА … «ДЕРЕВ’ЯНІ» ГРИБИ

Хоч на вершинах гір ще біліє сніг, але на Міжгірщині вже готують торби й вирушають на дебютне тихе полювання». Біля підніжжя бескидів, де навесні починає зеленіти ліс, дають про себе знати перші гриби сезону. Їх на місцевій говірці називають пістряки, або ж – «дерев’яні». Так їх іменують, бо ростуть на деревині, мають специфічний мучний запах.

За грибницю облюбували собі бук, рідше – явір. Як правило, збирають їх із першої декади травня й до кінця місяця. Куций термін мотивується тим, що швидко ростуть і стрімко старіють. А тоді вже не придатні до споживання, бо дуже тверді.

З діда-прадіда за ними подорожують вучківці, запереділяни, лозянці, міжгірці... Є й тепер аси-грибники. Досвід збирання – то велике діло, передусім для економії часу. Новачок намотає кільканадцять кілометрів по хащових дебрях, і безрезультатно. 62-річний керівник поштового зв’язку району Василь Романець зізнається, збирає ці гриби поблизу соймівського санаторію «Верховина», бо знає точне місце, що плодить роками. Пістряки зростають на підкошених вітровалами лежачих деревах, ото досягнеш без зайвих зусиль. Проблема постає, коли знахідка на живому буку. Добре, коли ще біля кореня, а складно, як на висоті. Як нема знизу суків, то доводиться лиш слинку проковтнути, та ще, коли на узвишші їх аж цілий рій – зазвичай ростуть у кілька ярусів. У таких випадках треба бути справжнім верхолазом.

Пістряки дуже родючі, як пощастить, повний рюкзак ними можна напхати тільки з одного дерева. І розмір цих грибів інколи ого-го – діаметр шапки, що нагадує слонячі вуха, вимірюється і 60 – 70 см. Страва з них готується одразу після повернення з лісу за традиційним рецептом: під час смаження на сковорідці додається цибулька, шкварки та сметана. Хоч і «дерев’яні» гриби, зате суперделікатесні. Вишуканою їжею, можливо, вважаються й тому, що це одні з перших грибів року…2017-05-29
переглядів: 567
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(міжгірщина)

свіжі коментарі:
(міжгірщина)

всі коментарі

найбільше читають:
(міжгірщина)© Сергій Росада 2013-2018, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.