...

Сестри – самітниці останніми покинули відлюдкувате село на Міжгірщині


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село кужбеї


Сестри – самітниці останніми покинули відлюдкувате село на Міжгірщині

Вже рік, як сестри Анна та Калина Бряники живуть у селі Сойми. А
Вже рік, як сестри Анна та Калина Бряники живуть у селі Сойми. А перед цим майже чверть віку провели у сусідніх Кужбеях. Це так легко мовлено, що осідки суміжні.
Їхнє попереднє поселення розташоване високо в горах, довкруж обперезане лісовим намистом. Добру ходу треба мати, щоб з підніжжя – колись відомого соймівського санаторію “Верховина” – за півтора години пішки викарабкатися у населений пункт, де нині зараз жодної людської душі.

За теперішньою адресою помешкання сестри мають комфортні умови. Тут не те, що на попередньому місці проживання, де замість електролампочки блимала гасова лампа, панувала мертва тиша. Не так люди у рідкісних випадках їм тут зустрічалися, здебільшого мисливці, грибники, як дикі звірі.

Коли закортіло Бряничок податися у Кужбеї, котре, між іншим, вважається одним з найдавніших поселень Міжгірщини, яке наприкінці 80-х років минулого століття під час урбанізації покинули останні з могікан-горян, земляки-сомівчани подивувалися їх наміру, як-не-як, а обидві були інвалідами з дитинства.

Тричі сестри все-таки полишали Кужбеї, але короткочасно. Змушували їх повернутися у Сойми до дому безустанні умовляння-благання рідних. За останнього спуску з високогір’я рідня полегшено зітхнула, гадаючи, що вороття вже не буде. Тим паче, що самопочуття 60-річної Калини та на 15 літ старшої Анни вже не те, що було. До всього старшу сестру підкосив інсульт. Але, дякуючи лікарям та Богу, благополучно вибралася з полону недуги, однак права рука все-таки стала неслухняною. За таких невтішних обставин із здоров’ям, мов грім серед ясного неба, стала ультимативна заява скитниць піти знову у далекі гори. Навіть строк визначили відправки у Кужбеї – одразу після цьогорічних пасхальних свят.

Рідні, звісно, в журі за нову похіть Калини і Анни. Можна за такої ситуації зрозуміти передусім Івана Блинду. Куди йому тягатися із торбами з харчами аж у Кужбеї, коли вже “стукнуло” 73 роки.2017-02-21
переглядів: 877
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ.

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(6):

2017-02-22 Пилипченцю
Най БОГОЧКО дасть здоровічко...А ВАМ ЩАСТІЧКО ЛЮДОНЬКИ !!! ГОЦУЛОЧКА !!

2017-02-22 Зоя
Васю,ти супер.

2017-02-22 До Пилипчинця Синого
Чому опять брешеш? Напиши правду що не "комфортуют" а бідуют бо Калина пє а Анна лежит паралізована і даколи днями голодна. То добре вам було двом із Блиндов ходити в Кушбії ти ся нагостиш дадут вам грибів сушиниць а Блинда пенсію файно си забере та щось мало їм купит а ТИ ТОГДИ СТАТТЮ в газеті розкаташ.

2017-02-22 "Хочу СМС на ТЕЛЕФОН"
КОЛИ ТИ поряд,я щасливий,в моєму серці спів пташок...КОЛИ Ти поряд МОЯ ЛЮБИМА,і закипає в мене кров...Одне лиш слово,МОЯ ЛЕБІДКО,і ВМИТЬ Я ПОЛЕЧУ...ОДНЕ ЛИШ СЛОВО,МОЯ ЖУРАВКО,І Я МИТТЮ ПРИМЧУ...ОДНА ЛИШ ДУМКА,МОЯ КОХАНА,І Я ТОБОЮ ЖИВУ.......???

2017-02-22 Агент 0.05
Кагебістський стукачу. У тебе нич не одняло пючи так много?

2017-02-21 Міжгірець
Легендарні живі люди нашого краю. Таких вже не зазнають наші нащадки. Але хто зна, можливо скоро ще і ми будемо втікати в Кужбеі.

свіжі новини:
(кужбеї)

найбільше читають:
(кужбеї)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.