...

Про роботу відомого гентеша Міжгірщини


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село ізки


Про роботу відомого гентеша Міжгірщини

Працелюбним людям притаманно мати й допоміжні корисні заняття, окрім основної роботи. Як, приміром, Василю Дубаничу з села Ізки, який, до речі, цього 5 січня відзначив день народження.

Закінчивши Виноградівський політехнікум, верховинець сумлінно трудиться електромонтером оперативно-виїзної бригади в РЕМ (район електричних мереж). Незважаючи на те, що часто-густо доводиться за викликами у терміновому порядку черговому електрику спільно з колегами то тут, то там ліквідовувати всілякі несправності на лініях електропередач, він встигає успішно впоратися і з суміжним газдівським ділом.

Відверто кажучи, далеко не кожному подібна справа до душі, хоч на селі вона необхідна повсякчас. Найперше цей фах вимагає холоднокровності характеру, не кажучи й про інші особливі якості, зокрема, вправність у роботі. Мова про спеціальність різника свійської худоби -- на закарпатській говірці таких ремісників йменують гентешами. “Катівником” свиней пан Василь став ще з 20-річного віку. Спонукала до незвичного хобі банальна обставина: тримаючи вдома у хліві й по кілька хрюкаючих льох, надокучило постійно кликати-благати когось з боку з різників, які, як правило, бідкалися, що часу у них обмаль. Тим паче, змалку уважно придивлявся до свинячих смертних вироків, які врівноважено, втягуючи ніж з халяви, виконував його односельчанин, на жаль, вже покійний Василь Качайло. Коли вперше батько Михайло довірив розправитися з вигодуваною жирною рохою, то згадує, що без всякого хвилювання, безстрашно впорався із завданням. З тієї пори, як кажуть, пішло-поїхало…

Мало того, що треба зарізати тварину, але відтак її вміло обпалити. За дідівських часів за цього процесу здебільшого використовувалася солома, а тепер він модернізувався, бо під боком бензолампи або газові балони. Згодом вже проходить розчленування туші. Розбір передусім вимагає акуратних дій, без поспіху орудувати не лише ножем, але й сокирою. Взагалі-то молодому і моторному салогону на весь обсяг робіт в середньому достатньо всього дві години. Залежно від віку свині, та ще іншої причини: коли добре вгодована тварина, то й тучна тварина, а це значить варто довше пововтузитися за її забою. Трапляються випадки, що протягом дня і в три стайні заглядає за замовленнями.

Як добре знається людина у ділі, то й закази сиплються. Насамперед у передріздвяні та передвеликодні празники, коли сонні села традиційно розбуджують не кукурікання півнів, а вереск безрогих тварин, яких карателі їх душ тягнуть на ешафот. Всім в ці періоди бажається мати святковий стіл з достатком їжі. Дубанича запрошують не лише земляки садити свиня на палю, але й з сусідніх сіл – Пилипця, Подобовця... Йде вчинювати кабанам каюк не заради грошей, бо насамперед відгукується на прохання цімборів. Зазвичай ця справа могоричова, навіть відмовляє приятелям, коли у авоську силоміць пакують ще свіжатину у вигляді алдамашу-винагороді, бо власної м’ясопродукції поготів вистачає. Разом з батьками, живучи дворами поруч, на обійсті тримають дві корови, кози, вівці, двох-трьох вепрів і свиноматку. За опоросу є і деякий зиск за продажу. Щоправда, за приплоду всяке буває – інколи підступна хвороблива напасть вчепиться до свинчат і доходу капут.

І все-таки, не дивлячись на щоденні господарські клопоти-митарства, вигідна справа тримати худобу. Лиш від одних свиней широкий асортимент домашніх харчів. Василь Іванович мастак виготовляти ковбаски, гурки, шойти, рулети, холодці… В тому числі, чимало сортів продукції в копченому виді, а вони ще й як апетитно споживаються – хай сховається перед ними і супермаркетні наїдки. Що не кажи, а приємно, коли молоді люди, як Дубанич, мають хазяйську жилку. І собі, й іншим на хосен на господарстві.


Про роботу відомого гентеша Міжгірщини


2017-01-10
переглядів: 2647
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ.

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(29):

2018-07-14 ;БАЛУ-ПИВАСИКУ;
Чому тот чмирь не вивісив твою морду смердячу айякогось порядного чоловіка обчмирив.

2017-06-01 свї
да хоть некажи

2017-04-25 Вася
Балу ? Лабу ! Улитела ? Якщо було вже недогнати

2017-04-23 Вася
незнаю щото БАЛУ розясни

2017-04-22 земляк
а тобі чмо шкода що за тебе не пишут бо ти гавно но нич напишут і затебе оби і ти дурненький порадів лиш не знати що може і прощі... а може який ти казда і бізнесмен

2017-04-22 До Пилипчинця
Ти писако бомбанутий , такийись бив готовий що не познававись хто гентиш ти алкашу недоумковатий , скоро здохнеш як пес уличний від збраги дивиш хтобитя напоїв та обись хоть яку халепу виклав , а дурняча найся радує що оно є щось.

2017-04-21 до.Пилипчинця
А чого непоклав фото =БАЛУ-ПИВАСИК= а якогось дідугана наверно неставався =БАЛУ= в фотокадрик.

2017-03-21 друзі близькі
ти чмо скоро заляжеш а не будеш писати за Дубаничів бо тобі із писка буде корвалолом воняти чмо ти пустое ти не можеш Дубаничови у слідо стати лохарь пустий .....

2017-01-20 точно
це так

2017-01-19 кориш
Ти Васьок не гарячкуй рано чи пізно ти все узнаєш

2017-01-14 я
я файно дякую вам земляки за ваші скриті речі уповішми в очи а не туй понти ліпи лошаро

2017-01-14 СУСІД
НЕ БРИШІТ БО ВАСЯ ЗА СВИНІ ГРОШІ НЕ БЕРЕ А ІЩИ І ПО 200 ГРН

2017-01-13 Волохи
Лишися дубанича шкода ти савтирю в руки брати півчоловіка

2017-01-13 Різник
Пише мандаліна ба що і зробила тет,на та хоть на жону похожа а не на пише

2017-01-12 до Василя
ПРАВДА велика що і брага там топоче но і другоє як і правді, що неможна розвеселяти такого що він зовсім такого не заслуговує подумайте і опреділітся добрі, і недобрі песаки. А Вася помалу ріже поросят і бере по 200 гр за штуку і пофігу. Дайте про це коментар ДОПОБАЧЕННЯ.

2017-01-12 До Василя
Пилипчинець коли писав про Дубанича файного різника забив подивити на морду малого Дубанича вни точно усі били під добрим дриганом ,у тих Дубаничів та і в Пилипчинця уже із писка вонит на кіломитер збрага що нимож коло них постояти.

2017-01-12 Горянин
Пилипчинець за 100 грам хоть що напише. Лише майже го давно Мариниць не гостив бо нич за нього не пише.

2017-01-11 кажу
придурку кочений дебіле чмошний дурню

2017-01-11 Бобик
слабак но нє

2017-01-11 Бобинець Іван
Аш смішно що се за козліна пише чмо без мозглое лох кончиний

2017-01-11 Друг Яреми
Треба трубіти в труби,скликати диван,і гризуни повтікають.....

2017-01-11 Селяни
Пилипчинець молодець,пише за трудяг, які пораються на городах....Але трохи Силян, підшкоджають гризуни та хомяки...Статті як позбутись гризунів ?

2017-01-11 сусіда дубанича
най дасть дубанич Пилипчинцьови 100 грам та так опишеТатьяну як дуже дуже "порядна"газдиня.Аж смішно

2017-01-11 До Пилипчинця
Васю,напишіть про щура ваську? він цей щур влітку чорний ? а в зимку білий ? ПАРАДОКС ЩУРЯЧИЙ ??

2017-01-11 іван Бобинець
Поклалисьте Василю, на рекламу якихись дідуганів а пишите про Дубанича який він неборака бідний господар має дві кози та одну ягницю а розрекламувалисьте що аш смішно да є господарі в Ізках та тих непошукаєте та непокладите на сайт аби брав Ваш Дубанич приклад пішлисьте на пенсію та пишите одну дурню.

2017-01-10 ...
начальника

2017-01-10 сергей
Оно лисоє везде марічка.

2017-01-10 дикун вася
покладіт ті статі про мою директорку плисканю на міжгіський сайт на земляки читаю про паскуду яка всі ліси вирубала на наших пасовищах толоках коби скоро весна я сам поводжу по лісу перевірки та покажу пні паруйся на нари твій час прийшов

2017-01-10 Василий
то тут то там

свіжі новини:
(ізки)

найбільше читають:
(ізки)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.