...

Вівчарам ніде реалізувати овечу вовну


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село ізки


Вівчарам ніде реалізувати овечу вовну

Василь Сенько каже, що від коли себе пам’ятає, то мав діло з вівчарством.

У малі літа пастушив з домашнім марадиком, а як підріс, то й став чабаном на полонині, випасаючи вже велику отару громади. Навіть рік навчання в школі довелося пропусти із-за скотарства з посохом – скрутною на виживання виявилася минувшина, доводилося з дитинства мозолитися. Не розлучався Василь Михайлович з мекаючими, бекаючими і за часів свого інтелігенства, коли був директором місцевої восьмирічки. Працездатність не підводить досі, коли вже “стукнуло” 75 років. Неподалік будинку в кошарі тримає 12 тварин – 8 овець та 3 кози, кожна з яких має чудернацьку кличку – Білка, Чоря, Мацуцька.

У роки, як сили було повно, на обійсті Сенька стадо зазвичай складалося аж з трьох десятків голів.

“Як є харчі домашні, то нічого в крамниці купувати”, – напівжартома заявляє хазяїн.

З осіннього свята Покрови до травня худобина Сенька вдома, зимуючись на запасах накошеної отави, заготовленої чатини (смерекове гілля). А в інший теплий період випасається разом з громадськими під шовковими полонинами присілка Матачів. Останніми роками за мішаня – це такий собі прадідівський ґаздівський ритуал на Міжгірщині – ізківчани сполучують вівці та кози в один отарник вже з сусідніми – села Буковець, що налічує під чотири десятки поголів’я. На жаль, жуйних тварин регулярно зменшується практично у всьому верховинському краї.

– Розучилися газдувати в горах, – сумно каже співрозмовник.

Щоправда, пояснює причини безгосподарності, бо в цій справі плюси переплелися з мінусами. Як не прикро, а в теперішній час ніде реалізувати овечу вовну. Це дивує, бо з сировини можна виробляти різного типу екологічний одяг. Як і сама шкіра знецінилася. Натомість сам похвалився вовняними капцями та безрукавкою, виплетеними невісткою Олею. Вони гріють не лише тіло, а й душу.2016-12-12
переглядів: 1037
джерело: ГОЛОС КАРПАТ

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(2):

2016-12-16 сусід
зробіть приміщення худобі що посліплисьте які гнояні ане валите їх у кадрики ганьба ВАМ.

2016-12-13 Свято Андрія
Гарного Вам дня...теплого ранку

свіжі новини:
(ізки)

найбільше читають:
(ізки)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.