...

На Верховині є озеро босоркань


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село річка


На Верховині є озеро босоркань

Вчені з гідрології стверджують, що в Українських Карпатах налічується 32 озер. Звісно, в їх переліку найвідоміші природні басейни, з-поміж яких на першому місці славнозвісне Синевирське озеро.

Хоч є ще чимало з розряду тих, про які слабі відомості, але заслуговують уваги. Одне з них розташоване в урочищі Широке. Це – на межі Міжгірського та Іршавського районів, точніше – гірському пасмі, що їх територіально розділяє. За площею воно дуже крихітне і безіменне, але по-своєму мальовниче, притулившись до букового узлісся. За теплої пори ним особливо милуються любителі відпочинку в горах, бо поруч пролягає маркований туристичний маршрут. За висотою над рівнем моря воно випереджає Синевирське озеро, заввишки знаходячись понад 1 км. Це можна судити за місцезнаходженням його між горою Кук (1361 м) та Боржавським нагір’ям, найвищий пік якого на горі Великий Верх (1598 м).

Безвісне озеро теж овіяне легендами та всякими чутками, які з покоління в покоління переказуються насамперед жителями навколишніх сіл Річка, Тюшка, Лозянське, звідки найближче добратися до озерця – трішки більше години пішим ходом. Одні кажуть, що біля нього збираються лісні німфи, а інші стверджують, що тут чаклують відьми-магери, яких на місцевій говірці частіше йменують босорканями. Навіть знаходилися поодинокі, що готові були поклястися, бо їм у високогірному озері увижалися милі русалки-мавки або страшні гарпії-фурії, які знаються з нечистою силою. Словом, міні-озеро у Широкому як живописне, так і загадкове.2016-08-31
переглядів: 1356
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ.

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(6):

2016-10-28 василь до горянки
То Люлюк на Великдень орав у Жолобі а до цього озера це немає ніякого відношення.

2016-10-28 горянка
Я знаю таку розповідь. Бідняк немав чим зорати своє поле. Йому дали на великдень волів доглядати і він взяв тих волів запрях і зорав це поле .Коли під час служби орав .земля під ним провалилися . Він там загинув разом із волами. Тому що він взяв великий гріх на себе. Орати на велике свято

2016-10-23 В.Стець
Жабі до кліна, може бути і до декілька метрів!

2016-10-18 коліно
жабі до коліна

2016-10-18 В.Стець
А яка глубина цього мочила, і яке воно завбільшки?

2016-08-31 мочило
для кабанів хрю хрю

свіжі новини:
(річка)

найбільше читають:
(річка)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.