«Я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування». Астанавітєсь вже))))

К ОЛИШНІ РЕПРЕСОВАНІ ЗІБРАЛИСЯ В УЖГОРОДІ – З НАДІЄЮ НА ПОДАЛЬШІ ЗУСТРІЧІ


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село репинне


К  ОЛИШНІ РЕПРЕСОВАНІ ЗІБРАЛИСЯ В УЖГОРОДІ – З НАДІЄЮ НА ПОДАЛЬШІ ЗУСТРІЧІ

Нещодавно в Ужгороді пройшли збори Закарпатської крайової організації політичних в’язнів і репресованих ВТПВіР, присвячені Дню пам’яті жертв політичних репресій в Україні. Вчергове зі всієї області приїхали посивілі, нищені довголітніми каторжними роботами в таборах ГУЛАГу колишні в’язні, вдовиці покійних побратимів та їхні сини. Традиційно збори розпочалися Гімном України та молитвою з уст Івана Мирона, котрий відсидів у гулагівських таборах цілих 25 років.

У вступному слові голова проводу організації Іван Коршинський зокрема наголосив: «Боляче усвідомлювати, що наші збори проходять під час війни, яка розгорілася на сході й принесла та приносить людські жертви. Віримо, що Бог знесилить ненаситного ворога та цього разу таки покарає його за злочини, скоєні проти України як у минулому, так і нині. А за воїнів, які захищають нашу землю, молимося, щоб вони живими повернулися додому».

Іван Юрійович констатував: «На жаль, із кожним роком кількість наших побратимів зменшується. Свого часу нас налічувалося близько 15 тисяч, ще 5 років тому – 305, а сьогодні залишилося всього-на-всього 132». Він запропонував ушанувати хвилиною мовчання пам’ять усіх колишніх репресованих (наголосив: не слід забувати й про близько 20 тисяч угорців та німців краю, яких без суду й слідства вивезли в 1945 році в Сибір) та загиблих на сході України.

Вітав присутніх на зборах і заступник голови ОДА Олександр Петік, відзначивши: глибоко шанує самовіддану боротьбу закарпатців за незалежну Україну, за що вони були жорстоко покарані більшовицьким тоталітарним режимом. Згадав, що і його родина зазнала репресій, зокрема батька переслідували за співпрацю з шестидесятниками, а його самого «за незрелые политические высказывания» виключили з Київського університету ім. Т. Г. Шевченка. Олександр Владиславович пообіцяв всіляко підтримувати колишніх репресованих у цей складний період, який переживає наша держава.

Зі звітом про роботу Закарпатської крайової організації виступив заступник голови Роман Децик, який розповів про фінансові проблеми в організації, адже деколи доводиться виходити зі скрутного становища власними силами. Про наболіле говорили також голови міськрайонних організацій: Петро Тракслер із Рахівського району, Андрій Бонка – з Тячівського, Федір Буришин – із Хустського, Василь Бряник – із Міжгірського та Михайло Данко – з Ужгородського. Йшлося й про те, що в їхніх райцентрах досі немає пам’ятників жертвам політичних репресій.

Водночас упорядник серії томів обласної книги «Реабілітовані історією» О. Корсун наголосив: зібрані матеріали про репресованих, у т. ч. опубліковані в пресі, задля їх збереження необхідно здати в Закарпатський облдержархів.

Завершилися збори молитвою за Україну «Боже Великий», після чого всі пішли до пам’ятника жертвам політичних репресій віддати шану полеглим побратимам. А затим був святковий обід, де політв’язні ділилися спогадами, співали патріотичні пісні. Учасники зібрання щиро вдячні керівництву області за сприяння у відзначенні Дня пам’яті жертв політичних репресій.


К  ОЛИШНІ РЕПРЕСОВАНІ ЗІБРАЛИСЯ В УЖГОРОДІ – З НАДІЄЮ НА ПОДАЛЬШІ ЗУСТРІЧІ


2016-06-16
переглядів: 965
джерело: Іван КОРШИНСЬКИЙ, голова крайової організації політв’язнів і репресованих

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(1):

2016-06-18 Клуберу
Уповіш йому се в очі

свіжі новини:
(репинне)

свіжі коментарі:
(репинне)

всі коментарі

найбільше читають:
(репинне)© Сергій Росада 2013-2018, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.