...

У гостях у найстарішої жительки села Торунь


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село торунь


У гостях у найстарішої жительки села Торунь

Полажинець Парасковія з села Торунь, незважаючи на свій поважний вік, налаштована позитивно, готова ділитися життєвим досвідом і завжди рада гостям. Зустріла визначну дату іменинниця 28 березня 2016 року. Їй виповнилося 94 роки.Представники місцевої влади – голова села Ганна Головка та бухгалтер Торуньської сільської ради Марія Пискач вручили іменинниці пам’ятні подарунки та висловили найщиріші вітання:

Здоров’я, щастя зичим не на рік,

На все життя його бажаєм щиро.

Щоб радісним і довгим був Ваш вік -

З добром, любов’ю, спокоєм і миром.

Жінка була приємно здивована і зворушена до сліз такою увагою до себе. Поки дочка Марія накривала на стіл, старенька перед гостями розгорнула сувій спогадів ― розповідала про свою нелегку долю, і взагалі про життя сільської громади за різних влад.

Народилася та виросла Парасковія в селі Торунь в сім’ї простого селянина. Про дитинство пам’ятає не багато. Розповіла, що її батько «при чехах» разом з іншими односельцями клав мури вздовж річки для укріплення дороги. Хоч іноді за цю роботу грошей не платили, проте давали продукти. Найважчими для неї виявилися спогади про ставлення так званих «піряників» (Авт. – угорських жандармів в 1939 – 1944 роках під час окупації Закарпаття) до місцевого люду та їх майна. Також важко їй було згадувати період війни. Після встановлення радянської влади на теренах Закарпаття, як майже кожен житель села, вона працювала у колгоспі «Нове життя».

Вірним супутником по життю для неї був чоловік Василь, з яким вони прожили понад 50 років. Та, на жаль, він уже 20 років спочиває вічним сном. Надійною опорою для неї були і є діти Михайло, Іван, Марія та внуки.

Секрету довголіття Парасковія не знає, головним вона вважає – жити в правді і мирі, не тримати зла, просити сил і здоров’я у Бога.2016-04-02
переглядів: 1220
джерело: Марина Курин

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(торунь)

найбільше читають:
(торунь)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.