...

Велич і трагедія Карпатської України


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село келечин


Велич і трагедія Карпатської України

Минулого вівторка з нагоди 77 річниці з дня створення Карпатської України відбувся “круглий стіл”, в якому взяли участь голова РДА Василь Худинець, його заступник Ганна Вощепинець, заступник голови райради Іван Кость, селищний голова смт. Міжгір’я Віталій Цімбота, а також керівники структурних підрозділів РДА, працівники відділу освіти РДА та учнівська молодь. Про значимість даної історичної події свідчила і підготовлена розширена виставка матеріалів на відповідну тематику.

Вже традиційно першим слово для виступу надали учням Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина, після чого присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв, які 77 років тому полягли за прагнення жити у незалежній українській державі.

Відтак вчитель історії Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина МаргарИта Бундзяк, зробивши екскурс у минуле, розповіла про історичні події, пов’язані із утворенням Карпатської України, продемонструвала уривок з документального фільму на відповідну тематику. Так як навчальний заклад названий на честь першого президента Августина Волошина, то Маргарета Едмундівна зупинилася на біографічних відомостях відомого громадського та політичного діяча, наводячи при цьому нові цікаві факти з його життя та діяльності. За свого виступу вона зауважила, що річниця утворення Карпатської України — не просто свято, це вшанування пам’яті тих, хто хотів бачити Україну вільною. І хоч Карпатська Україна проіснувала недовго, проте показала прагнення українського народу мати власну державу.

Директор Міжгірської ЗОШ І-ІІ ст. Михайло Шагур поділився досвідом пошукової роботи, яка вже протягом багатьох років ведеться в навчальному закладі. Він представив нові факти про січовиків та запропонував перейменувати вулиці у Міжгір’ї на їх честь.

— Нерідко Карпатську Україну називають епохою в одну добу, — сказав за свого виступу голова РДА Василь Худинець, — Приємно, що лідером першої української держави став вихідець з гірської глибинки, у якого є чому повчитися й сьогодні.

Продовжилися урочистості в с. Келечин, де і народився видатний український політичний, культурний та релігійний діяч Августин Волошин. Біля пам’ятного хреста, установленого в центрі села, зібралися очільники району — Василь Щур та Василь Худинець, керівники структурних підрозділів РДА та державних установ, учні та вчителі місцевої школи, багато інших жителів населеного пункту.

— Незважаючи на те, що Карпатська Україна проіснувала недовго, вона продемонструвала прагнення українського народу до створення власної держави, його готовність до жертв заради досягнень світлої мети, — такими словами ведуча Галина Рекіта розпочала мітинг-реквієм. Після виконання Гімну України, присутні вшанували хвилиною мовчання усіх тих, хто віддав своє життя, борючись за незалежність нашої держави, у тому числі трагічно полеглих оборонців Карпатської України і безпосередньо борця за справедливість Августина Волошина. Відтак відбулося покладання до підніжжя пам’ятника корзин із квітами.

— Український народ за всю свою багатовікову історію боровся за незалежність. Коли не виходило об’єднати всю Україну, то створювалися окремі осередки, — зазначила під час свого виступу вчитель української мови та літератури Келечинської ЗОШ І-ІІ ст. Наталія Задорожна. — Навіть короткотривале існування Карпатської України стало символом споконвічних національних прагнень українців жити в незалежній державі. Тому вперше після визвольних змагань ХІХ ст. український прапор замайорів у найзахіднішій точці України. Та крім легендарного звання президента Карпатської України, Августин Волошин до кінця своїх днів залишався священиком. Тільки межі його душпастирської діяльності не обмежувалися однією парафією, а охоплювали весь закарпатський край.

Розповіла Наталія Задорожна і про дитинство Августина Волошина, зокрема, про його батька, котрий з малечку прищеплював своїм дітям любов до Батьківщини. Також йшла мова про створений з ініціативи національного подвижника збройної сили під назвою Карпатська Січ і, власне, оборону Карпатської України, кульмінацією якої вважають битву на Красному полі.

Після учениця 9 класу місцевої школи Ірина Пиринець зворушила присутніх віршем “Спомин”, який присвячений незгасимій пам’яті Карпатської України.2016-03-17
переглядів: 990
джерело: Віталія ВАЙДИЧ, Марина КОНДРИЧ.

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(келечин)

найбільше читають:
(келечин)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.