...

Мінеральні джерела Міжгірщини


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село келечин


Мінеральні джерела Міжгірщини

Невеличке село Келечин, що на Міжгірщині, прославилося цілющими мінеральними джерелами. Перше з них, найвідоміше, до якого з’їжджаються туристи, знаходиться одразу біля дороги. Друге – на відстані 150 м від траси, а третє зовсім заховане від людських очей у заростях дерев ще за 200 м.

Так уже заведено у працьовитих закарпатців, що кожне місце довкола джерела має бути гарно обладнане. Тому в багатьох куточках краю можна зустріти імітовані хатинки, вази, які захищають витік води від забруднення й облаштовані для зручного користування. Так і тут, біля популярного джерела, яке надзвичайно насичене сірководнем. Його можна знайти між селами Келечин та Репинне на узбіччі траси Воловець – Міжгір’я. Джерело старе й гарно оформлене. Здається, ніби з маленького дерев’яного будиночка витікає цілюща мінеральна вода. До речі, її колір та смак дуже оригінальні. Вода яскраво помаранчева, можна сказати, золотава, а смак своєрідний, сірковий. По всьому шляху, яким тече джерело, каміння та земля теж «зафарбовані» в помаранчевий колір. Біля хатинки-джерела облаштована зона відпочинку для туристів і тих, хто просто прийшов набрати мінеральної води.

Тут на свіжому повітрі, під затишними кронами дерев розміщуються альтанки з лавицями.

Для мандрівників з авто є автостоянки.

Загалом село Келечин – своєрідне, цікаве для туристів місце. Воно розташоване на березі річки Репинка біля підніжжя гори Сплин. Колись давно в селі були три церкви. Першу, дерев’яну, спалили татари разом зі священиком, тому що той відмовився зупинити месу. Друга згоріла в 1751-му, після пожежі вціліла тільки дерев’яна дзвіниця. Згодом, у 1930-х роках, на місці згарища хотіли збудувати монастир, але цій ідеї не судилося втілитися в життя. Останню церкву вимурували з каменю. Її будівництво завершилося в 1895 році.

Ще одним історичним фактом може гордитися невеличке село. Тут народилася відома всьому світу особа – Августин Волошин, перший президент Карпатської України. Кожен куточок Закарпаття вартий уваги та особливого ставлення. Адже, з цілющими джерелами чи без них, це наш край, який потребує любові й турботи.2015-11-20
переглядів: 1226
джерело: Марія КЕСЛЕР

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(келечин)

найбільше читають:
(келечин)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.