...

У Новоселиці економлять на опаленні, використовуючи біомаси


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село новоселиця


У Новоселиці  економлять на опаленні, використовуючи біомаси

У найвіддаленішому закарпатському селі використовують ресурс біомаси, зокрема відходи ділової деревини.

На базі новоселицької школи втілено проект "Біоенергія Карпат", що отримав торік друге місце в конкурсі "Кращі практики місцевого самоврядування". Він був представлений у тематиці "Енергозбереження та енергоефективність" у номінації "Обласні та районні ради".

Щодва тижні котли змінюють один одного: якщо перший працює, то другий — на профілактиці (чистка димоходів).

Електроенергії протягом опалювального сезону заощаджують майже 11 тисяч кіловат на годину, тобто на десять тисяч гривень. Насоси теж працюють почергово, ганяючи гарячу воду по всій системі.

Раніше школу опалювали вугіллям, якого в гігантському котлі «Универсал» (виробництва 1970-х, один із трьох на всяк випадок досі зберегли) за добу спалювали до 4 центнерів.

Він "пожирав" незмірну кількість палива, а "видавав" воду максимум 40 градусів. Якщо сильні морози, то треба було до п’яти-шести разів на добу цю піч чистити, щоразу вивозячи з неї величезну тачку шлаку.

Новий котел вигідніший. За півгодини або трохи більше вода нагрівається до 60 градусів. Коефіцієнт корисної дії майже вдвічі вищий від попереднього і становить 95 відсотків.

Двома котлами в почерговому режимі у Новоселиці опалюють понад дві тисячі квадратних метрів шкільних приміщень.

Виготовляють ці теплові агрегати в Луцьку. Розраховані вони на дрова або на брикети. Дуже добре підходять для спалювання бурого вугілля, яке горяни називають волинським. Воно порівняно дешеве, згорає майже без залишку.

Наступним етапом стане заміна в школі вікон і дверей на теплоощадні.

Змонтували систему фахівці з Виноградового. Обладнано за кошти закордонних спонсорів. Словаки навчили краще обліковувати й витрачати паливні ресурси. Якщо тонна вугілля обходиться у понад 4 тисячі гривень, то куб дерева — всього 280. Тепла від нього, звичайно, менше, зате ціна незрівнянно нижча, довкілля не забруднене. На два роки наперед повинен бути запас деревини, щоб добре просохла. І теплом віддячують відходи, які могли безслідно зникнути.

Валерій Грищенко, директор Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» обласної ради:

- Загальна вартість проекту «Біоенергія Карпат» — 400 тисяч євро. За ці кошти виготовили проектно-технічну документацію, здійснили кілька ознайомлювальних поїздок: ми — до Словаччини, словаки — до нас. Провели практичне навчання. Але не так у коштах проблема, як у бажанні впроваджувати інновації.

Профінансувала проект Європейська комісія в межах програми HUSKROUA, а стежили за втіленням словацькі партнери — Агентство з підтримки і регіонального розвитку міста Кошице, громада села Будковце Кошицького краю.

Фінішували через три роки, і в 2014-му проект «Біоенергія Карпат» отримав другу премію на всеукраїнському конкурсі. Реконструкція котельні загальноосвітньої школи села Новоселиця Міжгірського району продемонструвала, що в умовах Карпат, де ресурс біомаси щорічно поповнюються за рахунок відходів ділової деревини, вітровалів, хворих дерев, які підлягають утилізації тощо, цей вид палива найвигідніший.

Досі в теках лежить ще один цінний для гірського краю проект — запровадження альтернативної енергетики в селі Колочава Міжгірського району. Технічна документація готова, а за практичним втіленням — затримка. Міжгірці звернулися до потенційних спонсорів із Чехії. Закордонні партнери пообіцяли надати кошти, на які вже чекають.

Колочавський проект цікавий тим, що в ньому використано сонячну енергію, вироблятиметься електрична енергія, яка нагріватиме воду в 500-літровому котлі, а її залишки спрямовуватимуть в електричну мережу через розетку. Це нове технічне вирішення з використанням екологічно чистого джерела енергії, яким є сонячні промені.2015-11-16
переглядів: 1490
джерело: Урядовий Кур’єр

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(4):

2015-11-16 гривнаси
Гей Шекета очолить закарпатську обласну організацію європейських геїв. Головне що пішов на підвищення після районного крісла отримав обласне, гінекологічне. Бо він гей мама.

2015-11-16 колочаві
Пак што Яремо з Григов пак де бдеш

2015-11-16 колочавка
Інтересно,що Ярема має до кочегарок?Невже готується стати кочегаром?

2015-11-16 новоселиць
Цього педіка після вигнання з крісла голови райради де він обкрадав міжгірський бюджет в цю кочегарку на десять років без зарплати. Він на 10 років вперед уже получив офіційно по 14 тисяч на місяць. А на 20 років накрав. А шекетьониша кочегаром в Міжгірську лікарню. Най відробить вибори 2015. І тоже на десять років. А Томашка оби їм їсти туди носила.

свіжі новини:
(новоселиця)

найбільше читають:
(новоселиця)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.