Відпочинок на пасіці. Солодкий сон на вуликах

Вода із Сойминського джерела має запах тухлих яєць, однак люди п’ють її охоче.


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


село соймиТі, що проїжджають приватним транспортом Сойми Міжгірського району, неодмінно зупиняються біля джерела, яке знаходиться обабіч траси «Воловець – Міжгір’я», аби попити мінеральної води. Ми з колегами набираємо по пляшці води, п’ємо. -Водичка має запах тухлих яєць, – зауважую. -Сірководневим такий запах властивий, – пояснює Василь. Вагаюся, чи набирати воду в інші порожні пляшки, які взяла із собою з дому. -Не бійтеся – вода добра, лікувальна. Ми щодня п’ємо її у великій кількості і добре почуваємося, – каже жінка, яка продає поруч гриби і трави. А тим часом біля джерела черга – зупинилися чотири автомобілі. Люди набирають у пляшки воду, тут же п’ють. -Какая хорошая водичка, – прицмокуючи хвалить чоловік, одягнутий у чорні джинси і білу сорочку в тонку полоску (див. фото). Наповнюю свою тару і я. Але спожити воду не змогла – вранці вона випала в осад і на смак була дуже солона. Довідка Сойми є бальнеологічним курортом , який відомий з кінця XVIII століття. Село відоме своєю мінеральною водою, в міжнародній класифікації зареєстрована під власною назвою – «Сойминська». Лікувальні властивості води як при зовнішньому використанні в купальнях, так і питному застосуванні були відомі населенню ще з XVIII століття. Наприкінці XIX ст. у Соймах приватні підприємці на джерелах мінеральних вод на лівому березі р. Репинки відкрили водолікарню, де відпускали вуглекислі ванни, а на початку XX століття тут були споруджені невеликі помешкання для житла. В 1876 році сойминські джерела «межи бродами і під клівами» (г. Кліва) на берегах Репинки наводяться у списку 234 відомих мінеральних вод Закарпаття в монографії Sziladyi І. В 1900 році після визначення хімічного складу сойминських мінеральних джерел цей район був визнаний курортною місцевістю. Свого розквіту курорт Сойми набув у 1910-1914 рр., проте в період Першої світової війни він був повністю знищений. Приватні підприємці на місці попередньої споруди відкрили невеличку водолікарню, яка ще існувала у 1935 році. Санаторій «Верховина» на курорті Сойми, розташованому в низькогір’ї на висоті 600 м, було відкрито у 1950 році на базі свердловин мінеральних вод, пробурених на лівому березі річки Ріка.

2015-07-10
переглядів: 3328
джерело: Тетяна Грицищук, фото автора Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(4):

2015-09-23 ха ха ха !!!!
до кума ти куме давно немав чупа в писляку я тобі скоро дам пососати !!! ХА ХА ХА !!

2015-07-12 Кум
А з прибічниками Ланя, міжгірським головою Щурь і директором НПП Дербаком, які на останніх виборах за Блюка "чуда" творили як буде?

2015-07-12 Клани Балоги та Ланя усунуть від влади в Закарпатт
Після подій в Мукачеві організація патріотів Закарпаття «КРОТОН» розповсюдила заяву, у якій звинуватила «Правий сектор», який взяв на себе функції правоохоронних органів, а також звинуватила самі правоохоронні органи, які закривали очі на те, що в Закарпатті відбувалося пограбування одним кланом. «Ми схвильовані подіями в Закарпатті. Це найтрагічніші події з часів військової експансії сталінського СРСР, в результаті чого Закарпаття було анексоване, а тисячі представників різних національностей нашого краю були репресовані комуністичним режимом. Ми обурені тим, що сьогоднішні події були спровоковані з одного боку українською націоналістичною організацією, а з іншого боку одним із бандитських кланів Закарпаття. У багатонаціональному і спокійному Закарпатті сталася подія з жертвами і ще не відомо, чим це все закінчиться. Але ми одностайні в тому, що тут не повинно бути провокацій на національному грунті і жодна націоналістична організація не повинна диктувати свої умови. Ми сподіваємо

2015-07-11 Цікаво
А хто зараз прихватизував й отримує дивіденти ?

останні пропозиції:

свіжі відгуки:

найпопулярніші:email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.