Відпочинок на пасіці. Солодкий сон на вуликах

У РІЧЦІ ВІДРОДЖЕНО ЖИВЕ ДЖЕРЕЛО,


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


село річкаЗ ЯКОГО Б’Є ЦІЛЮЩА ВОДА

Вода – вічне джерело життя. Її природними ресурсами особливо багата Міжгірщина. У гірському краї вона унікальна – тут нараховується понад півсотні мінеральних джерел...

Село Річка — справжня скарбниця живої води. У підполонинському осідку аж у кількох урочищах цілющим ключем б’є квас – таку синонімічну назву з сивої минувшини на місцевій говірці має мінеральна вода. Деякі газди мають навіть квасові колодязі біля своїх обійсть. На жаль, деякі криниці занедбані або навіть зовсім пропали. Як, скажімо, в урочищі Млаки. Диво-джерело зникло за колективного ладу в радянські часи. Місцевий колгосп “Комунар” бездумно поставив на ньому хрест під час проведення “модної” меліорації земель.

Забанувавши за популярним місцем, де можна було не тільки напитися напрочуд прозорої і смачної води, але й змістовно відпочити, тутешнє населення неодноразово порушувало проблему відродження джерела. Теперішній виконавчий комітет сільради на чолі з її головою Василем Бігарем прислухалося до запиту горян і засукало рукави, мобілізувавши різні сили підмоги, бо обсяг роботи був чималим. Тож на Млаці з квасом з’явилася і виготовлена з майстерним смаком альтанка, де можна присісти і від дощу сховатися. Сільський голова не без підстав відзначає за вмілі руки сільських зодчих Василя Фалюковича, Андрія Грицовляка, а також Василя Легоша, бо любо зараз глянути на цей рекреаційний пункт.

А річани намітили на перспективу облаштування й інших джерел, зокрема, в місцевостях, що мають назви Крим’яна, Турчанський, Руженоси…2014-10-06
переглядів: 2572
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ.

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(6):

2014-10-07 Гріша
Позор Бурді і Марковичу, що в Майдані нич не роблят!!!

2014-10-07 квітка
Молодці РІЧЧАНИ.

2014-10-07 кучма
оби ся лиш там кагебишта не втопив

2014-10-07 Васька
А в селі Майдан аж вісімнадцять джерел, а голова з секретуткою нічого не роблять, лише займаються оббиранням людей! Змінити їх потрібно на нових роботящих людей!

2014-10-07 Колишній річчанин
Молодець голова.Так тримати!!!

2014-10-06 Ярема І В балогівський шнирь
я цю воду проведу Завидівському свинопасу Балозі. може він мене залишить в райраді прибиральником туалетів.

останні пропозиції:

свіжі відгуки:

найпопулярніші:email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.