Відпочинок на пасіці. Солодкий сон на вуликах

БРАТЧИК ШИПОТУ


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


село синевирська полянаВ річку Теребля впадає менший брат Пилипецького Шипоту, який місцеві мешканці називають по різному: Кам’янка, Кам’янецький, Шипіт, а найчастіше – Білий звір. Це – каскадний водоспад , що стікає східним схилом г. Кам’янки з висоти понад 20 м, який впадає в Тереблю нижче Студеного звора недалеко від с.Синевирська Поляна.
Назва гідроніма походить від назви ороніма г. Кам’янка (назва виникла за вказівкою на кам’янисту місцевість, семант. способом від ГТ на зразок укр. діал. камінка «кам’яниста гора»). Тобто, водоспад тече у кам’янистому місці.
У різних регіонах України існує велика кількість гідронімів у формі Кам'яна , Кам'яний . Такі топоніми поширені на всіх слов. землях і мають відповідники в і.є. і не і.є. мовах.
Інша місцева назва походить від місц. ГТ шипіт «місце, де шумить вода; водоспад». Спадаючи в Тереблю водоспад і справді видає приємний шум і шепіт, а вода дійсно біла, що підтверджує світлина. Проте білизна зникає з настанням сухої частини року. Гарний водоспад і зимою, коли замерзає.


Список умовних позначень та скорочень вжитих в статті
семант. — семантичний
ГТ – географічний термін
діал. – діалектний
слов. – слов’янський
і.є. – індоєвропейський2017-07-22
переглядів: 604
джерело: Інна Бабічин, студентка географічного факультету УжНУ.

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(0):

останні пропозиції:

свіжі відгуки:

найпопулярніші:email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.