У церкві на Хортиці встановили іконостас, вивезений з дерев'яної церкви в закарпатській Розтоці (ФОТО)


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


село розтока27 грудня на Запоріжжі в церкві Покрови Пресвятої Богородиці, що розташована на території комплексу "Запорізька Січ", освятили іконостас козацького часу. Старовинний експонат церковного начиння заповідник "Хортиця" отримав як дарунок від меценатів, імена яких не називаються. Божественну літургію та освячення іконостасу провів Патріарх Київський Філарет і духовенство Запорізької Єпархії.

На заході були присутні нардепи Юрій Луценко та Ігор Артюшенко, екс-міністр культури України Євген Нищук, в.о. очільника Запорізької області Костянтин Бриль та голова облради Григорій Самардак.

Екс-міністр культури України Євген Нищук назвав лише кілька прізвищ депутатів, що відіграли певну роль у передачі іконостасу Покровській церкви

Серед них, зокрема, згадав лідера фракції БПП у парламенті Юрія Луценка.

Нардеп і екс-міністр МВД разом з дружиною – нардепом Іриною Луценко також прибув на церемонію освячення іконостасу, проте про свою участь у передачі ікон промовчав.

"Сьогодні сталося майже диво перед Новим Роком: один із іконостасів, який зберігався в приватних колекціях, передали на постійне зберігання в Хортицький храм. Протягом півроку його повністю відреставрують та доповнять елементами декору, яких не вистачає. Серед тих церков, які є в Запорізькій області, це найстаріший іконостас", - розповів директор Національного заповідника "Хортиця" Максим Остапенко.

Чиновники сподіваються, що для Запоріжжя іконостас нестиме додаткову туристичну привабливість.

Іконостас походить з дерев'яної церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці села Розтока Міжгірського району Закарпатської області. Датується він XVIII століттям і зберігся майже повністю.

Свого часу він був вивезений з церкви невідомими людьми у невідомому напрямку.

2015-12-27
переглядів: 2867
джерело: http://zakarpattya.net.ua

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(8):

2017-09-03 Вірник
В Ростіцькій церкві хрестили під цим іконостасом моїх піда і бабку,мою маму і вуйків і тіток - всі вони були грекокатолики .Комуністи перевернули в Ростоці не тільки історію села а і душі ростівчан які вкрали цей іконостас ,не подарилося вивести його в Росію і тоді передали православним ніби то вони богопослушні а зараз гріються в теплих кпіслах області.Ці злодії,а один з них з Ростоки скоро понесуть Божу кару.Бо вкрадене в церкві відібється на їхніх дітях і якщо його не повернуть в лоно материнської церкви ,то гіркі сльози аірників впадуть прокляттям на родини тих хто сприяв цьому злодійству.В Хортиці повинні усвідомити ,що вкрадене добро користі не приносить.Обласні депутати якщо ви не піднімете питання повернення іконостасу ви теж будете всі прокляті.Ми вірники які були хрещені в цій церкві яка ще не була передана московії будеме молити Господа Бога за освітлення мозгів невірників.Просимо Вас в т

2016-08-27
Про ростіцький іконостас читайте ще і тут:

Представители Блока Порошенко объявили анафему Филарета святым украинского народа

2016-02-01 вірник
добре що святиня найшлася. а може час її повернути до рідної церкви.

2016-01-21 небайдужий християнин
Позорище !Злодії -меценети обікрали пам"ятник архітектури в с.Розтока Повернути іконостас до рідної церкви інаказати злодіїв.-негайно.

2015-12-28 !!!-!!!!!
Те,що ми колись колись втратили,обовязково колись до нас повернеться,АЛЕ іноді не ТАК,як ми цього очікуємо !!!-!!!!!

2015-12-28 2+О
ПОТІРЯЛИ ??? АЛЕ ВІДНАЙШЛИ !! АЛЕ Я ПОТІРЯВ

2015-12-27 2-0,
У закарпатців вкрали іконостас, та ще дотого анафема освячувала.Позор Україні

2015-12-27 БПП
МОЛОДЦІ..МОЛОДЦІ..МОЛОДЦІ...

останні пропозиції:

свіжі відгуки:

найпопулярніші:email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.