Відпочинок на пасіці. Солодкий сон на вуликах

Спекотне життя Федора Щубера


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


село верхній студенийЛіто, спека… Все ховається від спеки, все шукає тінь. Один Федір Щубер не ховається і, знаходячись у самому епіцентрі розплавленого сьогодення, продовжує свою важку і небезпечну роботу. На яку, тим не менше, по різному реагують у Виноградові, що додає чи то трагізму, чи комізму постаті колишнього міліціонера.

- Федір, останній раз ми говорили, коли ви лежали на лікарняному ліжку у відділенні травматології Виноградівської райлікарні після замаху зловмисника з битою. Як ваше здоров’я зараз і чи прояснилася ситуація з тим нападом? Можливо, вже є результати міліцейського розслідування.

- Здоров’я більш - менш, дякую. А стосовно справи, то відкрито кримінальне провадження, розслідування проводить слідчий відділ Виноградівського РВ, слідчий Фущич-Яблуневич. Наразі вони ніби проводять оперативно-розшукові заходи, але як завжди безрезультатно. У всякому разі поки що. Ми ж паралельно самі виконали певну роботу. Нам вдалося встановити особу, яка безпосередньо скоїла напад.

- А замовника?

- Є замовник. Сама справа пов’язана з питаннями забору-вивозу гравію. У водному господарстві була призначена ревізія. Є результати цієї ревізії. Чи направила інспекція результати ревізії в прокуратуру, не знаю. Але мені дали відповідь. Ось це і стало причиною нападу на мене. Є особа, яка замовила цей напад. Я поки що не стану називати прізвище ні замовника, ні виконавця. Правоохоронним органам: міліції та прокуратурі, прямо скажу, не довіряю. Не хочемо, щоб хтось з цієї інформації банально нажився. Ще є одне питання, яке могло стати поштовхом до замаху на моє життя і здоров’я. За нашими заявами відкрито справу щодо захоплення земельної ділянки, на якій збудовано великий будинок біля «Дубків». Ділянка відноситься до водного господарства і збудований будинок як би без їхнього відома. Йдеться про контрабандиста Дем’яна. Схему як воно все відбувалося також відобразив акт ревізії.

- Потім була зустріч у райдержадміністрації.

- Так, в малому залі члени нашої організації «Апологет» зустрілися з районними керівниками.

Ми розказали їм про ті проблеми, які стоять перед виноградівцями, особливо, що стосується сфери законності і правопорядку. Розповіли про повну бездіяльність виноградівської міліції та прокуратури.

- І які наслідки зустрічі?

- Які наслідки? Юдіта Оттівна пішла у відставку. А насправді були просто слова. Теми просто заговорювалися і, як мені здається, районна влада зовсім не готова діяти в руслі законності і правопорядку. Проблеми маленьких людей їх не цікавлять, їм би свої політичні питання порішати. Та й то їм, як бачите, не вдається.

- Україна зараз дуже непередбачувана держава.

- Отож. А як цинічно все відбувається. На зустрічі ми підняли питання, що міліція не дає відповіді на заяви. Виконуючий обов’язки Мелай аргументує це тим, що міліція не має коштів на конверти. Наступного дня ми на 400 грн. купуємо їм конверти і вручаємо у відділі міліції, щоб були відповіді і нам, і людям. Але відповідей ми так і не дочекалися. Різні питання ми піднімали і по мобілізації, і по сміттю. Нашою вимогою було, щоб голова райдержадміністрації поставила питання про доцільність перебування на посаді начальника міліції Шкирти, прокурора Беламута, а також головного лікаря Онисько. Ми написали відповідну заяву, яку підписали 30 чоловік, присутніх на зустрічі. Але чи наступні події в області, чи просте небажання йти на зустріч людям, але жодних кроків у цьому напрямку влада ще не зробила.

- Наступний епізод літнього протистояння вже стався безпосередньо в стінах міліції.

- Причиною стало те, що одного літнього дня на тротуарі біля міліції, порушуючи правила, розмістився джип Тойота Ленд Крузер. Я сфотографував знахідку і звернувся в чергову частину міліції, щоб вияснити чия це машина. До мене підходить керівник з кадрового забезпечення Виноградівського РВ Магурський і починає нецензурними словами лаяти і ставити претензії, чому я його машину сфотографував. Я звернувся до виконуючого обов’язки начальника міліції Мелая з вимогою, щоб Магурський вибачився. Але не те що вибачення не було, а через кілька хвилин Магурський в коридорі б’є мене ногою по спині. Після чого зникає разом з своєю машиною, хоч, як стало відомо, в той день він ніс службу як відповідальний по РВ. Я зателефонував прокурору, повідомив про інцидент Мелая, який у свою чергу повідомив керівництво області. З Ужгорода виїхала комісія, щоб розібратися в ситуації. В цей час ми з членами організації влаштували пікет під стінами міліції. Знаєте, що більше всього обурює. Цей самий Магурський, колишній працівник УБОЗУ, був направлений до нас з Мукачева, де на смерть збив людину. На наш запит пояснили, що, мовляв, у Магурського не було технічних можливостей зупинити машину, тому кримінальну справу проти нього закрили. З 2010 року працює у Виноградові і катається на автомобілі, який коштує біля 30 тис. доларів. Ось з такими екземплярами приходиться мати справу. Тому, повинен заявити, терпіння наше підходить до кінця. Ми їдемо в Ужгород на зустріч з губернатором, головним прокурором та головним міліціонером з вимогою звільнити виноградівського начальника міліції, прокурора, який нічого не робить, тільки обіцяє, та головного лікаря виноградівської лікарні. Наші вимоги не емоційні і не голослівні, маємо сотні фактів злочинної бездіяльності цих осіб і потурання корупції та іншим незаконним проявам, з якими вже ніхто не буде миритися. В разі, якщо до наших законних вимог не дослухаються, ми оголосимо безстрокову протестну акцію.

На закінчення новина не дуже втішна. Вже після розмови з’явилося відео, зняте відеореєстратором біля будинку Щубера, на якому невідомий на велосипеді у вечірній час кидає у напрямку будинку пляшку з палаючим коктейлем Молотова. Будинок вцілів(пляшка, зі слів Федора, заплуталася у винограднику). Отже намагання перешкодити діяльності «Апологету» набуває все більш рішучих дій. Видно відчуття небезпеки і справедливої відплати за роки злочинної діяльності, яку покривали так звані органи правопорядку, штовхають декого на крайні міри. Паралельно проходить розпад виноградівської міліції. Оглядачі кажуть, що стара декоративна форма стала безперспективною з насущною зарплатою та втратою приробітку через «кришування» контрабанди та наркотиків. Стало відомо, що приблизно шість міліціонерів написали рапорти на звільнення за власним бажанням. Від повного краху зупиняє тільки те, що разом із підписаним рапортом звільненим «патріотам» стали вручати повістки у військкомат. Також відомо, що триває набір у патрульну міліцію. На Закарпатті найбільший в Україні конкурс бажаючих працювати в новій структурі – 12 чоловік на місце. А ще Порошенко підписав закон «Про національну поліцію», який передбачає ліквідацію старої міліції через три місяці. Отже, може так статися, що в «Апологета» скоро роботи не буде? А ви як думаєте?2015-08-15
переглядів: 1523
джерело: Володимир Мочарник

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(3):

2015-08-20 ?????????????????????
Реформи а ЯКІ?

2015-08-19 реаліст
Та ніхто в то і не вірив, бо свій час було чому дивуватися

2015-08-15 реформатор
Україна йде до Європейського шляху розвитку а значить що і наш Міжгірський район теж.Немішайте робити реформи

останні новини:

свіжі коментарі:

найпопулярніші:
( верхній студений )email: ser.rosada@ukr.net tel: 0978388588 Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.