Відпочинок на пасіці. Солодкий сон на вуликах

БЕАТИФІКАЦІЯ (частина 2)


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


село верхній студенийПродовження сповіді Щубер Федора. Початок тут.

- В одній з частин «БЕАТИФІКАЦІЇ» йшлося про те, що Дорчинець прикривав чи «кришував» контрабанду. Що вам про це відомо?

- Можу відповідально заявити про те, що міліція була конкретно в цьому процесі задіяна. Якщо йшла контрабанда, тобто переміщення контрабандних товарів, то відразу з’являлися два пости обласного ДАІ. Тобто проводилася фільтрація і збір коштів.

- Що таке фільтрація?

- Фільтрація, як я розумію, означає, що пройти повинні тільки ті контрабандисти, з якими домовлено і які заплатили кошти.

- Але це обласне ДАІ.

- Наша міліція є територіальною міліцією. Це означає, що за все, що відбувається на території, вона відповідає. Особливо, якщо це стосується порушення закону. Я надавав запит у нашу міліцію: скільки за період роботи Дорчинця було затримано контрабандних товарів нашою міліцією. Відповіді не було. Не було, бо затримань не було. А раз не було затримань, то маємо злочинну бездіяльність або покривання злочинців. За все це потрібно б відповідати. Інформації про те, що Дорчинець або Товт конкретно брали гроші в мене немає.

- У нас була інформація, що на заправці Дорчинця - старшого були гральні автомати.

- Була і в мене така інформація. Для того, аби її перевірити, ми направили туди нових членів, про членство яких в «Апологеті» ще не знали. Але їм не вдалося потрапити в той зал. Видно був витік інформації вже в нашій організації.

- А яка твоя думка з приводу раптового звільнення начальника Виноградівської міліції і його першого заступника?

- Вона збігається з версією, яка опублікована в ЧГ. Для того, аби її підтвердити, я кілька разів звертався в обласне управління МВС, задавав це питання на громадській раді при управлінні. На жодне із звернень чіткої відповіді не було. Сказано було, що звільнення відбулося «через показники в роботі». Ще була версія, що вони відмовилися їхати в зону АТО. Але теж ніхто офіційно не підтвердив і не спростував цієї інформації. Однак є ще така негативна складова діяльності міліції, як питання обміну валюти в місті. Тема ця не нова і всі говорять про те, що вони борються з цим протизаконним явищем, але при цьому воно вже роками існує. І тут питання до правоохоронної системи: чому це явище є і чому воно існує. Це питання я задав і начальнику міліції Дорчинцю, і прокурору Роману. Адже валютники наші розмістилися якраз між прокуратурою і міліцією. І одні, і другі помічати не хочуть. Вони мені – так, це проблема, це наше недопрацювання. Я питаю, а що заважає: не хочете виконувати свої обов’язки чи є якісь інші причини? Ми, кажуть, справимося. Можливо, вже за ці роки всі звикли до цієї ситуації, але для мене це одна із найяскравих ознак того, чи існує закон і його охоронці, чи не існує. Інше питання, це знову ж таки ті гральні автомати. Є закон, який їх забороняє, але вони є і продовжують бути. І це чиє питання? Це питання міліції і в першу чергу дільничних. От буквально зараз я був на прийомі у дільничного Жолдош Михайла Михайловича. До речі, вашим районом якраз опікується. До мене звернулися громадяни, що їх сусід вже тривалий час дебоширить: п’янки, лайки. Я написав заяву і вже другий день намагаюся потрапити до нього на прийом і не можу, бо його немає. Він робить все, що хоче, бо бачить бездіяльність свого начальника, то і він собі може все, що завгодно дозволити.

- А хто в Жолдоша начальник?

- Чесно кажучи, не знаю, бо вони там міняються майже кожен тиждень.

- Але це вже питання до теперішнього начальника Шкирти.

- Ситуація не міняється. При Дорчинцеві було те саме. От ви питаєте про «нездорову» взаємодію міліції і підприємців у районі та місті. Візьмемо смт. Королево. Селище, багато підприємців, великий базар два дні. І ось люди на базарі мені на камеру говорять, що міліція їх обкладає «податками». Тобто бере від них гроші. І це люди говорять відкрито. Ми звернулися до начальника міліції Дорчинця, до прокурора, до внутрішньої безпеки і це однаково, що звертатися у сонне царство. Ніхто нічого не хоче робити. А в чому справа? А справа в тому, що начальник викликає такого підлеглого і той його відплачує, тоді начальник закриває очі на всякі скарги і заяви. Той у свою чергу відплачує вище, і там вже теж закривають очі, бо скарги ж пишуться скрізь і так до верху. Куди би наша скарга не потрапила, всюди вона знаходить оту підмащену розслабленість і добре простимульовану бездіяльність. І так, на жаль, по сьогоднішній день. А тут поїхала опергрупа у Тросник, як мені розповідають, і просить у господарів гроші на бензин, бо не вистачає.

- Федір, міліція і до Дорчинця мала проблеми, і зараз має немало. Може і чуда вже тут ніякого немає? Не розуміємо, чи включати в беатифікаційні матеріали, чи ні?

- Спокійно включайте, бо під час роботи Дорчинця бездіяльність міліції набула просто чудесних масштабів. Такого я у своїй роботі і практиці ніколи не зустрічав. Насправді міліція просто перестала існувати. Громадянин приходить за допомогою і відчуває всім своїм єством, що він тут зайвий, що його ніхто не сприймає, нікому його питання не цікаві. Пам’ятаєте ту квітку в міліції, на листках якої писали суми хабарів? При кому то було? Кого за то наказали? А ви кажете. А будиночок- то за цей час який виріс. Суцільні чудеса, суцільні чудеса… Здається, що ми просто спимо і ніяк не можемо прокинутися.2014-11-23
переглядів: 1371
джерело: chorna-gora.at.ua

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(1):

2014-11-24 Справедливість
Піднімайся село.Все покрадуть!

останні новини:

свіжі коментарі:

найпопулярніші:
( верхній студений )email: ser.rosada@ukr.net tel: 0978388588 Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.