Відпочинок на пасіці. Солодкий сон на вуликах

БЕАТИФІКАЦІЯ


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


все закарпаттяСповідь - робота важка і виснажлива, особливо без звички і при слабких нервах. Але ми продовжуємо нашу роботу і на зміну контрабандисту, який змушений трохи відпочити, виходить Федір Дмитрович Щубер – людина-легенда, екзорцист у сфері порушення законів, корупційних схем та темних оборудок. Весь у шрамах, загартований у боротьбі з різними видами соціального зла, яке, що гріха таїти, іноді проявляє свою тлінну сутність і у Виноградівському районі, Федір готовий поділитися досвідом співпраці з Виноградівською міліцією часів меншого Дорчинця або Джанго молодшого. І цей досвід воістину чудесний.

- Федір, чи були помітні чудеса в роботі Виноградівської міліції часів Януковича?

- Ви праві, це був дійсно чудесний період, який не мав нічого спільного із логікою земних законів і важко піддавався осмисленню з точки зору здорового глузду. По-перше, початок роботи на посаді начальника Виноградівської міліції Яноша Дорчинця співпав з початком роботи громадського формування «Апологет». Дивовижним чином на нашому шляху виникали різні перепони при оформленні відповідної документації, у оформленні якої повинна була прийняти участь міліція. Те, на що по закону відводився місяць, ми проходили за три місяці, безкінечне число відвідин… Всі можливі перепони з боку керівництва міліції були настільки виснажливими і абсурдними, що часом ми втрачали надію, що «Апологет» таки буде існувати. Але сталося чудо і ми розпочали цілком легальну, законом передбачену діяльність.

- Напевно, таким чином вас загартовували і готували до подальших труднощів.

- Напевно. І ось до нас почали надходити звернення громадян міста та району про всілякі порушення. Одним із питань, якого часто торкалися в письмових та усних зверненнях громадяни, було питання оптового ринку. До речі, «Чорна Гора» про це теж писала. Питання стосувалося діяльності колишнього голови райради Михайла Довжанина. Ми зібрали матеріали і направили в міліцію. Заява наша певний час розглядалася, потім прийшла відповідь, що розгляд припинився, так як міліція не знайшла складу злочину. Бачачи, що міліція пішла шляхом чудес, ми звернулися в СБУ.

- А з чого ви взяли, що має місце чудесність?

- Самі посудіть. Є фермерське господарство «Озеро», в озері плавають риби, які харчуються плодами навколишніх земель, що вимірюються гектарами, які виділені різним особам, що входять у родинне коло Довжанина, відмітьте, сам Михайло Петрович ніде не фігурує. Однак, замість пшениці, кукурудзи і жита на фермерських ланах розкинувся оптовий ринок. Не чудо? Справжнє чудо.

- А замість комбайнів у Михайла Петровича підприємство по «вирощуванню» будівельних блоків і будівельна бригада, яка будувала бажаючим будівлі для різного роду комерційних закладів, які згодом Михайло Петрович обклав такою орендною платою, що деякі не відкрилися. А, наприклад, Григорій, який вирішив потягатися з Довжанином у судах, писав у різні установи, звертався навіть у нашу газету, залишив і збудоване кафе, і бізнес та поїхав собі на Львівщину. Ось такі чудеса.

- Ці чудеса вивчила СБУ, а матеріали дослідження направила в Мукачівську прокуратуру. Мукачівська прокуратура направила справу в суд і суд покарав винного.

- Кого?

- Звичайно ж, не Михайла Петровича. Знайшли стрілочницю – колишнього керівника міського земельного відділу Гульпу.

- Ну, пані Гульпа тісно пов’язана з чудесами, які творилися в місті із землею.

- Постає питання, чому наша міліція під керівництвом Дорчинця не змогла дослідити це питання, її роботу змушені були виконувати інші органи. А одного разу стався і взагалі цікавий випадок. Викликають мене до Хустського суду прийняти участь у судовому процесі. Як законослухняний громадянин, я відвідав судове засідання. Сидить чоловік за гратами, якого судять, і суддя звертається до нього: ось, мовляв, у минулому судовому засіданні ви говорили, що міліціонер Щубер, виконуючи свої службові обов’язки, вас катував. На це підсудний говорить: я такого, пане суддя, не казав, бо такого не було. Виникла невеличка суперечка між суддею і підсудним, яка ні до чого не привела. Вгадайте, хто був цей суддя? Михайло Довжанин. Тільки не Михайло Петрович, а його синок – Михайло Михайлович. Вважаю, що це був просто чудесний збіг. Інша справа була по міському голові Бочкаю. Йшлося про нарахування собі Степаном Золтановичем великої зарплати. Ми знову звертаємося в міліцію і міліція знову нічого не знаходить. А все почалося з перевірки обласним КРУ, яке виявило численні порушення міською радою, що обчислялися приблизно в 300 тис. грн. Матеріали були направлені у Виноградівську прокуратуру, яка у свою чергу направляє матеріали в обласний УБОЗ, той скидає матеріали у Виноградівський БЕЗ. БЕЗ повідомляє, що складу злочину зі сторони Бочкая немає, а кошти, які Степан Золтанович перебрав, повернуті в касу.

- Тобто можна взяти, а потім вернути? Чудеса?

- Чудеса. Ви писали, що буде вулиця святого Джанго. Я не виключаю у Виногра-дові і вулицю святого Іштвана. До речі, на етапі створення нашої організації Бочкай і Дорчинець дивовижним чином діяли в одному напрямку – посипали наш нелегкий шлях терням.

- І це прекрасно. Крізь терня до зірок.

- Так, так. Що стосується Тиси і вивозу гравійно-піщаної суміші. Темою цією ми займаємося давно. З року в рік ми зверталися, навіть машини затримували. Але міліція порушників відпускала, справи закривала і ті продовжували, наче й не було, возити гравій. Ось, наприклад, така історія. У Винничках ми затримали машину з бутовим каменем, викликали міліцію. А міліція виносить постанову, що нема складу злочину. Вже половину гори роздовбали, дозвіл у підприємця відсутній, а вони «нема складу злочину». А перед тим, як провести операцію затримання, я пішов на місце видобутку і сказав, що мені потрібен бутовий камінь, спитав до кого звернутися. Мені все розповіли, назвали ціну. «А якщо мене міліція перестане, як бути?». «Не переживай, у нас з міліцією все домовлено» . «А з ким саме?». Довго мені не хотіли казати, але все-таки назвали прізвище Маркулинець, працівника Виноградівського БЕЗ. А коли ми вже силами громадського формування провели операцію затримання і зателефонували в міліцію, то на місце пригоди приїхав пан Маркулинець. Вже не знаю, що й думати. Розумієте, із самого початку нашої діяльності нашою метою було сприяти роботі міліції. Тим більше, що майже всі члени громадського формування колишні міліціонери, які мають і досвід, і бажання допомагати колегам і самій громаді боротися з негативними проявами життя. Але коли ми побачили, що на всіх етапах наша діяльність гальмується, наша допомога нікому не потрібна, а іноді просто дратує колег, коли все це вийшло за межі реальності, ми перестали надавати інформацію міліції, яка цурається своїх обов’язків, однак діяльності не тільки не припинили, а ще й посилили.

- Чому?

- Ну як чому. Я вважаю, що при такій ситуації, коли міліція перестала бути міліцією і громадяни, наші сім’ї опинилися в справжній небезпеці, такі чудеса нам не потрібні.

- Може ви перебільшуєте, Федоре?

- Перебільшую? Тоді продовжимо. Ми працювали по гральному бізнесу. Надавали інформацію, фотографували, фільмували. Викликали міліцію, податкову. Проводять перевірку і з’ясовують: пода-ткова, що на місці гральних автоматів продають взуття, а міліція – що при перевірці було виявлено, що апарати не підключені до електромережі. Ось такі чудесні розслідування. Висновок можна такий зробити. Начальник міліції Дорчинець разом із своїми колегами повинен був ці процеси контролювати, раз не контролював, значить хтось із того щось мав.

- Тема наркотиків. Наш «контрабандист, що почав сповідатися», коли ми до тієї теми дійшли – взяв тайм-аут. Видно тема небезпечна. Що ваше громадське формування з цього приводу може сказати?

- При відпрацюванні Затисся, а це Веряця, Королево, Теково, ми стикалися з такого роду інформацією. Громадяни нам говорили, що саме міліція здійснює контроль, або як зараз говорять «кришує» цей рід небезпечного злочинного бізнесу. Я, звичайно, захотів перевірити цю інформацію і в мене була зустріч з одною жінкою, власницею бару, яка повідомила, що сама телефонувала Дорчинцю і повідомляла неодноразово імена осіб, які займаються збутом наркотичних речовин, називала номера і марки їхніх автомобілів, але жодних реакцій з боку Дорчинця і його колег не було. Ми хотіли продовжити співпрацю з тією жінкою, але вона перестала брати слухавку і в подальшому відмовилася з нами співпрацювати.

- Злякалася?

- Не знаю. Був випадок, коли на виконавчому комітеті сільської ради в смт. Королево громадянин Довганич, місцевий підприємець, прямо в очі звинувачував дільничного Лабатія, що той «кришує» наркотики. Є відеозйомка цього епізоду. Після цього до нього навідується Виноградівський БЕЗ з перевіркою і складає протокол на дрібне правопорушення, що не дало можливості Йосипу Івановичу вступити в ряди членів нашого формування, позаяк будь-яке зафіксоване правопорушення не дозволяє кандидату стати нашим членом. Думаю, що це і робилося з такою метою.2014-11-16
переглядів: 1946
джерело: Інформаційне громадсько-аналітичне видання "Чорна гора"

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(3):

2014-11-17 студений
Федір Щубер бувший мент ГАЇшник,взяточник і паскуда, твердого комуніста безбожника Митра Щубера який коли був головою не давав павізи нести на похороні, за то коли го хоронили випав з деревища, не перепросивши людей за свої справи та вітцівські за які на їхню фамилію впало Боже прокляття, бере ся тепер якоїсь правди глядати. Покайся виродо та людей перепроси, а не тепер коли ся кінчили людські дурні гроші робишся сятим та Божим.

2014-11-16 Мандзюк
приведіт мені малоє дівча на беатифікацію.

2014-11-16 Буришин м
чого цього долбойоба публікуете на Міжгірському порталі, адже цей полуумок з Виноградова, там долбойоба і публікуйте .

останні новини:

свіжі коментарі:

найпопулярніші:
( закарпаття )email: ser.rosada@ukr.net tel: 0978388588 Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.