...

Місцеве самоврядування і МИ (частина 2)


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село верхній студений


Місцеве самоврядування і МИ (частина 2)

Продовження. Попередні частини тут:1.
- Ще один цікавий факт сплив під час вивчення діяльності верхньостуденівського сільського голови. Ви-являється, сільська рада прийняла рішення заборонити територією села вивіз лісовозами деревини. Але це прогресивне на перший погляд рішення зіграло зовсім не на користь громаді та лісному багатству. Коли я спитав сільських мешканців як так може бути, що сільська рада заборонила, а ліс день і ніч вивозять, мені відповіли, що у з кожного лісовозу відраховують по 800 грн. Цей варіант теж можна було б використати для вирішення кричущих проблем села. Однак, на мій запит, чи проводяться подібні відрахування і на основі яких документів, мені відповіли, що жодних відрахувань немає. Так воно чи не так, ми попросили вияснити обласну прокуратуру. Цікаво також, що на моє запитання, чи проінформував сільський голова про рішення сільської сесії заборонити возити селом ліс органи правопорядку з метою контролю за виконанням цього рішення, мені відповіли, що жодного інформування з цього приводу не було. Складається таке враження, що гроші з лісовозів ідуть прямісінько в кишеню голови, для чого і був створений формальний привід – рішення сільради. Але не будемо поспішати з висновками, дамо можливість попрацювати нашій прокуратурі. Я звернувся також до депутата обласної ради Михайла Михайловича Кічковського. Під-тримка обласного депутата у справі соціально-економічного покращення населеного пункту є важливим чинником. Михайло Михайлович якраз балотувався на Міжгірщині і моє рідне село висловило підтримку депутату обласної ради від партії ЄЦ. Однак депутат Кічковський не поспішав відповісти на моє звернення. Хоча ми навіть знайомі. Адже Михайло Михайлович колись працював на Виноградівщині. Був редактором місцевої газети «Новини Виноградівщини» у 1985-87 роках.


- Який приємний факт. Може він звернення не отримав?


- Я написав у апарат обласної ради і мені повідомили, що листа Ми-хайлу Михайловичу передали. А пан Попович, голова апарату, на моє запитання, чому ж у такому разі із січня місяця, порушуючи всі законом встановлені терміни, депутат не відповідає, відповів, що пан Кічков-ський пенсіонер і на нього немає жодних важелів впливу.


- Як цікаво.


- Дійсно, цікаво, бо для чого тобі, якщо ти обираєш пенсійний спокій, йти в депутати? Можна відмовитися і тоді буде зрозумілим все. Однак, я все ще надіюся, що нам вдасться попрацювати з паном Михайлом на благо людей.


- А як власне самі сільські депутати відносяться до вашої діяльності?


- У селі Верхній Студений 18 депутатів. Приблизно десять депутатів є прибічниками сільського голови: родичі, друзі, «підгодовані», ті, хто отримав роботу чи інші можливості. Ну так, як в кожному селі. А от інші 8 депутатів із співчуттям відносяться до моїх ініціатив, деякі навіть активно допомагають. Цікава ситуація з моєю родиною. Стала телефонувати мені сестра, старший брат. Відго-ворюють, питають для чого це все мені. Я розумію, що на них у селі робиться тиск. Бо окрім того, що надсилаються різні звернення, ми відкрили інтернет-портал, який так і називається «Міжгірський портал», на якому висвітлюються всі події, звернення, відповіді. І хоч він не так давно почав працювати, але вже користується певною популярністю. Я це пов’язую з тим, що на Міжгірщині практично відсутнє таке поняття, як «відповідальна влада» і «свобода слова». Саме це гальмує, а з іншого боку надає поштовх для роботи, необхідність якої все більше й більше громадян визнає, як необхідну. Недавно голова села Верхній Студений телефонував голові села Дротинці, де я мешкаю. Видно, вирішили два горе-голови поспілкуватися, один одного проінформувати і морально підтримати.


- А як допомагають депутати і односельці ?


- У мене з’явилося багато помічників, які активно інформують мене про всі події, які відбуваються в селі, надають фото і відео зйомку. В першу чергу, це пов’язано із вирубкою і вивозом лісу, що є найболючішим питанням в цьому регіоні. До речі, кожне своє звернення в органи влади чи правопорядку я дублюю в місцеву газету «Верховина».


- Це незалежна газета?


- Здається мені, що це дуже й дуже залежна газета. Вони не тільки не надрукували жодне моє звернення чи виявили, як журналісти, цікавість щодо моєї діяльності, вони навіть не відповіли на запит про публічну інформацію, який в п’ятиденний термін згідно закону повинні були надати. Ні в п’ятиденний, ні в десятиденний, ні в місячний термін мені відповідь надана не була.


- А які запитання ви задали?


- Питав, яку вони зарплату отримують, питав скільки було надруковано матеріалів на сторінках газети стосовно ситуації в селі. Я звернувся тоді до районної прокуратури, яка, до речі, із 30 звернень мною направлених, відповідь дала тільки на одне. Як і належить, ми направляли повідомлення в обласну прокуратуру, яка повідомляла, що зобов’язали розібратися знову район і на цьому все і зупинялося. Також звертався я до депутатів Верховної Ради: Черні-кова, Лунченко, Пацкана… Окрім Чернікова ніхто відповідь не надав. Потім звернувся до депутатів від влади: Єфремова, Колісніченка… і теж ніхто не відповів. Всі мої звернення розміщені на порталі і люди мають змогу самі пересвідчитися як влада, депутати, органи реагують на їхні проблемні питання.


- Чи не здається вам, що результати вашої роботи досить песимістичні. З одно боку, воно якби по сьогоднішніх часах не дуже дивує, але з іншого – чи є смисл займатися цією діяльністю, яка по суті не дає результатів?


- А іншого виходу немає. Тим більше, що результати все-таки є. Почався більш активний і організований контроль з боку людей. Наприклад, люди самі вже підходять до тих, хто вивозить ліс, і попереджають, що почнуть активно протидіяти в разі, якщо не припиниться той безлад, який зараз панує у цій галузі. Дуже незадоволені дорогами. Тобто настрої стають все рішучішими і рішучішими. Наприклад, в один день було вивезено 18 машин лісу. Люди сфотографували, зафіксували пошкодження ґрунту, дороги, порушення при вирубці, матеріали були направлені в правоохоронні органи, прокуратуру і на сьогоднішній час вирубка призупинилася. Зараз розбираються з дозволами і іншими паперами, якими було надано можливість вивозити деревину. Виникла також підозра, що підприємець є підставною особою, а насправді він працює на одну особу в правоохоронних органах, яка його прикриває.


- Замкнене коло?


- Тому вже немає ніякої віри ні владі, ні правоохоронним органам, які цю владу обслуговують. Єдина надія на людей, яким вже набридло це все терпіти і вони розуміють, що порятунок потопаючого цілком залежить від самого потопаючого. З цією метою і проводиться робота інформаційна, організаційна.


- Федір Дмитрович, а що ж ви перестали опікуватися виноградівськими проблемами? Чи у Виноградові вже не стало проблем?


- У Виноградові, я думаю, проблем не менше. Робота ведеться паралельно. Однак, не можна не відмітити і відмінності між гірською і виноградівською громадами. Наприклад, люди на Міжгірщині більше потерпають від безробіття, ніж люди на Виноградівщині. Це робить їх і більш рішучими, і менш залежними від влади. До того ж люди в горах жи-вуть набагато бідніше. А це більше об’єднує, ніж гроші. Тому і громадської активності там набагато більше. Бракує, як і всюди по Україні, організаційного початку. Якраз цим я і намагаюся зараз займатися. Головне, щоб люди повірили, бо без довіри один до одного та своїх неформальних лідерів нічого не вийде. Саме так, на мою думку, формується громадське суспільство, якого так бракує при сьогоднішніх жахливих проблемах.


- Але нас все-таке цікавить Виногра-дівщина.


- Все йде до того, що по всій Україні людей байдужих не залишиться. Бо і смертність, і хвороби, і ціни, і безробіття – все веде нас до краю. Всі виїхати не зможуть, а я вірю, що й не захочуть. Хтось повинен відстоювати свою землю. Інакше не буває, бо інакше ми не народ. Хтось скоріше, хтось пізніше, хтось активніше, а хтось пасивніше, але люди включаться в нормальний процес власного життя, зрозумівши, що передоручати його теперішній системі влади небезпечно.


Ось так і виходить, що Федір Дмитрович наш романтичний герой. А що, є бажаючі зайняти цю нішу? Ні, не тоді, коли вулицями гурчатимуть танки Перемоги, і добровольці збиватимуть ноги, поспішаючи прилаштувати прапор на шпиль Рейхстагу, а зараз, коли навіть обличчя один одного не роздивитися в ранішній пітьмі. Коли холодно, темно, дує вітер і так не хочеться вилазити з-під теплої ковдри філософської млості і прагматичної розсудливості. Агов, патріоти! Розу-маки-аналітики! Може досить потішатися і трощити всіх і вся, обурюючись за кавою черговим промахом опозиції. Так, Щубер, це той легендарний виноградівський даїшник з паличкою. Але хто ми з вами? Подумайте на дозвіллі, поправляючи рюші на спідничках.


важливе
2013-05-21
переглядів: 1908
джерело: Володимир Мочарник - редактор тижневика "ЧГ"

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(16):

2013-07-17 нет
як мош,то про машину яку ограбили біля опорного,з своїми товаришами і дякувучи мені вас козлів і не уволили.

2013-07-17 Сірма
А може поговоримо про агітаційні брошури про Балогу під час виборів,як хтось зривав їх у мікрорайоні,чи можливо надіслати фото,чи про прапор жовто-блакитний ,коли хтось зривав на автостанції чи про інші питання поговоримо,так,що не робіть із себе святих ,а то я Вас виведу на чисту воду,я Вам не Щубер..

2013-07-17 Сірма
патрони чи наркота це вже можливо слабо (шизофренія в початковій стадіі,но прогресую дуже швидко)може вже ліпше про гранати поговорити...

2013-07-17 Сірма
Най їх Господь Бог простить(Вовканича і Боглів) за їх вчинки люди,бо вони не знають ,що творят,і кожний із них отримає від Всевишнього по заслугах,а час розкладе все на свої місця,тільки ні один із них Щуберу і в підмітки не годятся,а як хто із них заробив гроші на людях ,так вони і підуть не в честь, і не в славу...Кайтися і Ви будете спасені,робіть по більше добра і Вам це воздасться сторицею,Ви вже дорослі люди,внуки в кожного є,ганьба за Вас на весь Виноградівський район,клоунів із себе робите...як малі діти показуєте дулі людям та плюєте на людей як верблюди,це дійсно прогресує хвороба,лікуватися треба Вам ..

2013-07-17 так
а ти турку антоне вижю все і про всіх знаеш,знаеш і про патрони і про наркоту, що підкидував твуй цімбор-колега по міліції.а живе каждий як заслужив від бога бо все на землі від бога,чи не так.

2013-07-16 Сірма
Запахло Вовканичом Юрком,бідолаха,незнає що вже вигадати на другого чоловіка,бачите він даже писати невміє і тому,поруч з ним сидить Богля Микула і видумовують всякі небилиці,тобто видна іхня слабкість ,вже могли ліпше написати своє прізвище,хоча можливо і в ньому допустили б помилки,а то ховаються за ніками.. Хоча люди скаху Вам інше ,вони всі разом цімборувалися і Щубер і Вовканич і Богля ,даже сім"ями ходили один до другого,але жажда до грошей людям очі їм затьмарює,що он кращий за другого,звичайно ,що ні,для порівняння зрівняйте як кожний із них живе. Нехай їм Господь Бог простить за всї іх дії, і ми іх простимо люди,а Всевишній направить на істинний путь .Не все так буде,а якщо буде то не так..Спастися можно тільки через каяття...

2013-07-16 нет
слухй ти щуре ,тебе козла люди у сірму прийняли жити,а ти тварина засрав як село так і район,у вонь прийшла в міжгіря до нас.ми знаеме як ти з тим козлом робив у ментурі,що писати знае,як підкидував людям наркоту і патрони,ти ісі розкрив злочини?оті всь помять і тебе видять і чекають час.надейся і жді.

2013-07-10 так
но та ти щей сказочник фе-діра,починаш пужяти по привиччці,за тебе фе-діре люди порядні все знают,і якись хижу у сірмі купив за людські гроші,що зібрав на трасі у людей коли робив гаїшником,і за то як писав скарги на усіх тих хто допоміг тобі у життті ,на своїх сослужививів,сусідів ,родичів,і якись отримував свуй диплом юриста,і чому не працюеш по спеціальності,одним словом усьо.,або запри писок або молися постоянно ане лише тогди колити кажут правду.

2013-07-09 Щубер Федір Дмитрович
Моя Вам порада:Дружіть с власною головою,совістю і власним сумлінням і це Вас спасе..

2013-07-09 Щубер Федір Дмитрович
Й ще одна теза.Хочу всіх відвідувачів портала попередити і запропонувати не ховатися за ніками типу Виноградівський фатів та Голова,тому що за сучасною технологією це вираховується .Всім це має бути відомо і всі мають бути обізнані,тобто моя справа Вас проінформувати про це.Також хочу Вам сказати,що цих осіб ,які пишуть не пристойні кементарі,я особисто знаю і в разі повторення буде направлена заява в органи правопорядка для притягнення Вас до відповідольності.

2013-07-09 Щубер Федір Дмитрович
Доброго Вам дня!По перше хотів всіх користувачів ,відвідувачів,читачів портала закликати до дотримання відповідного рівня культури спілкування та діалогу до взаємоповаги один другого.Ми всі однакові ,ми всі є земні і грішні істоти,хтось в меншій мірі ,хтось в більшій мірі,але маємо усвідомити про відповідальність за сказане.В Евангелії сказані такі слова:..від слів своїх получиш виправдання і від слів своїх будеш засуджений.В деяких з наших відвідувачів,які активно хочуть висловити свою думку було навірно важке дитинство,не важне виховання,навність деяких комплексів і це наразі дуже негативно проявляється при спілкуванні з людьми.А це образи,це зверхність,грубість,зазнайство,гордість і не повага до іншої людини.Так,це є проблема,це відсутність батьківського виховання,це в деякій мірі медицинське захворювання, але воно виліковується суспільством і тим середовищем,в якій людина спілкується.По друге ,якщо є бажання показати свій інтелектуальний і розумовий рівень я запрошую всіх бажаючих в цівілізований порядок показати всї найкращі ваші риси характера,ваші людські цінності,ваш інтелектуальний рівень Ай к"ю в любій теле радіо студії на сторінках любого видання висказати свої думки,позицію та реальні пропозиції по вирішенню людських проблем,замість образ та дій,які порочать честь та гідність інших людей.Такі дії ще раз показують що є деградація суспільства,є духовний упадок особистості і перевага матеріальної складової.Ми люди ,а не примати..

2013-07-09 правда
ти оленю подивися що богля вже четвертий срок голова села це більше 15 років і ти хочеш казати што у сірмі усі сліпі лише щубер тай ти зрячі і люди не бачать хто микола богля і хто щубер фе-діра,.

2013-07-09 так
ти мені скажи якої думки ти про щубера фе-діра і я скажу тобі хто ти.

2013-07-09 мочарник
най пише хоч богля вовканич або хлопців знають як порядних не таких як ти з шубером

2013-07-07 Сірма
Всі ці гадості в коментарях пише сільський голова с.Дротинці що на Виноградівщині Богля Микула,в якого підроблений диплом про закінчення інститута та допомагає йому Вовканич Дюрій -колишній мент, кум його,який взагалі не знає писати,так,що на двох шось сочиняют,а Щубер і розкрутив іх,що купили собі підробний диплом вмісті зі своїм своїм братом Богля Толіком,який був заст.начальника Виноградівської міліції,а потім втік з міліції ,щоб не лишили його пенсії.На місті Щубра я би і інше за них написав,що вони зі своїми родичами роблять і розводять їх на гроші,і не тільки це,в подальших коментах я опишу більше і інтересніше...

2013-07-04 голова
Видалено адміном.

свіжі новини:
(верхній студений)

найбільше читають:
(верхній студений)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.