...

Василь КУЗЬО: ЧОМУ ОСНОВНИЙ ЗАКОН нас не захищає? -2


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село верхній студений


Василь КУЗЬО: ЧОМУ ОСНОВНИЙ ЗАКОН нас не захищає? -2

Продовження, початок тут

Відчув на собі безглуздість і тупість влади


А ця історія, про яку розповіли, навіть заслуговує, щоб увійти в підручники — відповідні матеріали я вже надіслав провідним юридичним вузам країни.
А мова, на перший погляд, піде про банальне. У своєму рідному селі Верхній Студений на Міжгірщині я побудував невеликий дачний будинок, до повного завершення якого ще далеко. Поряд знаходиться невисока гора, схили якої повністю захаращені рештками дерев, заростями. Люди її обходять, бо треба мати неабиякі зусилля, щоб нею дістатись до криниці, гриба, ягоди… Так-от, я вирішив там навести порядок. Звісно, не порушуючи законні норми, бо Конституцією України та Лісовим кодексом України громадянам надано право тимчасового користування лісами. Вирішення і врегулювання цього питання законом покладено на обласні державні адміністрації. Тому впродовж 2013—2014 років надіслав 4 звернення до голови ОДА Олександра Ледиди щодо надання мені лісової ділянки. Мета єдина — своїми силами зачистити територію, яка знаходиться по сусідству з моїм дачним будинком, від загиблих дерев, гнилих пнів, відновити ліс на зрубах, згарищах, відтворити об’єкти рослинного світу, захистити землю від заболочення, засмічення тощо.
Що я з цього буду мати? Великі матеріальні збитки, і не більше. Хоча хочу навести лад на лісовій ділянці — розмістити об’єкти відпочинку для туристів (лавиці, альтанки), облаштувати криниці (які завалені глиною та сміттям), годівниці для диких тварин та птахів, щоб і вони почувалися привільно... І за все це після надання мені її для користування я, крім оздоровлення навколишнього середовища, ще і вноситиму відповідні платежі до бюджету. Здавалося б, які можуть бути проблеми? Але ж ні! Голова ОДА доручив розгляд мого звернення своєму заступнику М. Поповичу, генеральному директору обласного управління лісогосподарських підприємств В. Смоліну, директору департаменту екології та природних ресурсів Ю. Шпонтаку. Впродовж року я вів з ними листування і навіть одержав декілька відповідей на свої звернення від чиновників та керівників природоохоронних структур. Усі вони пронизані непрофесійністю та абсолютною необізнаністю з діючим законодавством. З них випливає, що все те, що я хочу зробити в лісі для себе і людей, є… загрозою навколишньому природоохоронному середовищу! З таким “висновком” однозначно не можу погодитись. У моєму розумінні загроза довкіллю та, додам, національній безпеці полягає зовсім в іншому — у перебуванні на відповідальних державних посадах людей, некомпетентних і бездарних, яким абсолютно байдуже, що залишиться майбутнім поколінням від варварського ставлення до природи. Як перепону в позитивному вирішенні мого звернення до голови ОДА чиновники угледіли наявність в урочищі Квасовець с. Верхній Студений гідрологічної пам’ятки природи — мінерального джерела, якого, до речі, вже давно не існує. Ще років 30 тому там дійсно було невелике мінеральне джерельце. Але дирекція турбази вирішила його розширити — земельні роботи на значній площі призвели до того, що мінвода змішалася зі звичайною прісною і на тому все закінчилося...
Та суть і не в цьому. Якщо б дійсно існувала гідрологічна пам’ятка природи, то, навпаки, навколо мав би бути відповідний порядок, щоб не відлякувати людей. Та й нога еколога тут не ступала десятиліттями. А заборона встановлення лавиць і альтанок викликає взагалі подив.
Названі мною посадовці зробили унікальний, досі нечуваний в Україні висновок, з якого випливає, що звільнення лісової ділянки від величезної маси відходів і відновлення лісу на зрубах, згарищах, відтворення рослинності може призвести (тільки не смійтесь)… до загрози навколишньому середовищу. А я, наївний, думав, беручись за справу, що врятую бодай один куточок наших Карпат, до яких байдуже чиновникам.
Після цього поспілкувався з фахівцями у галузі лісового законодавства, одним з авторів Земельного кодексу України, доктором юридичних наук, професором, який прямо сказав: “Творіння” високопосадовців щодо вирішення твого питання — це предмет дослідження фахівців Міністерства охорони здоров’я, а не моєї кафедри лісового права”.
Також зауважу, що останнє моє звернення з цього приводу вже колишній голова Закарпатської ОДА надіслав для вирішення головному управлінню Державного земельного агентства, яке не має абсолютно ніякого відношення до цієї справи. Дивним для мене є й те, що ці опуси візує юридична служба облдержадміністрації. Вочевидь, і вони не знають, що кожний громадянин має право користуватися об’єктами права власності народу відповідно до закону. Це особливо актуально, коли мова йде про збереження навколишнього природного середовища…
Я таки налаштований захистити своє конституційне право на користування лісовою ділянкою. Відповідну заяву вже надіслав новому голові ОДА Валерію Лунченку – не думаю, що і тепер шукатимуть надуманих “підстав” для відмови. Виходячи за рамки мого конкретного випадку, для ясності скажу, що законне користування лісо ділянкою дасть можливість ефективніше використовувати природні ресурси лісу і, зокрема, не в другорядній, як для Закарпаття справі – заготівлі людьми паливних дров. Звісно, в першу чергу зменшаться незаконні рубки лісу. Влада повинна дбати про те, як зберегти природні ресурси. Наразі в цій сфері, як мовлять, -- темний ліс.2014-04-17
переглядів: 1690
джерело: Василь КУЗЬО, ветеран прокуратури України, правозахисник.

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(14):

2014-04-24 Студенці
Ми і без рішення області не проти щоб він навів порядок в лісі,но без приватизації

2014-04-23 Кузю
Хай своєю землею розпоряджаються селяни і нічого лізти туди чужим. Студенівці праві , що борються за своє.

2014-04-22 просто так
Ще Цар йому не надиктував , то думають куди краще ще написати - в ООН чи в НАТО? Кузьо залишився без ліску та земельки. Царьок без грошиків і влади. два чоботи пара!

2014-04-21 статист
Щось затримався пан Кузоь із третою статею?

2014-04-19 Ізки
Не дарма пан Кузьо Царя кришує І один перейшов на легкий хліб став пенсіонером-писатілєм,та й другий строчить статті в усі газети щоб побороти корупцію в медицині яку сам і завів.Ви так подробно пане Василю описуєте свої проблеми із землею,що я пропоную вам піти далі у своїй новій професії позаштатного журналісти та видати мемуари "Я дуже багато хочу"

2014-04-18 ЯСЯ
Пане Кузьо- прокуроре, а чи не міг би ти без виділення тобі тієї ділянки просто так навести порядок на тій ділянці оби не лише ти, а й односельці могли урвати ягоду, знайти гриб та просто відпочити. Пардон - ти привик робити все з користю для себе.Зрозумій чоловіче, ти, прокурор, до тепер літав, а відтепер повзати будеш.

2014-04-17 Ізки
Стаття за живе бере і слів не вистачає для обурення! Ви себе чуєте пане Василю??? Про що пишете? Всі люди читають,що вам землі,лісу треба.А де ваша громадська свідомість? У цей важкий час ви думаєте про своє збагачення,а люди на сході гинуть . Тому ви і захищаєте та кришуєте собі подібних рвачів,карєристів,гонщиків за особистим успіхом у службовій діяльності,які через честолюбство та корисливі мотиви роблять шкоду суспільним інтересам міжгірцям.Це проо таких як Царь.

2014-04-17 Іван Ярема
Шановний пане Василю, якщи хочете рішити свої земельні питання, візьміт у долю Юрку Смотрящого він Вам за це поможе всі питання порішати, треба тільки почекати якийсь місяць або два тай заплатити мало грошей "на бензин" та балогівську тридцятину (тридцять відсотків стандартний мукачівський відкат).

2014-04-17 юрист
Мало того, що задарма хотів хапнути добрячий шмат державного лісу, та ще й возмущається на владу що не дозволили. А ви у громади дозволу спитайте чи заслуговує якийсь зайда безоплатно захотіти і взяти лісову ділянку у приватну власність. Хоч не підтримував ніколи ПР але Ледида О.О. молодець що розгледів афериста.

2014-04-17 автору
стане Царь головов обласної адміністрації то виділит Вам пару гектарів лісових угідь в Студеному, бо Ви навірно найбільше на то заслуговуєте чим місцеві жителі, лиш не забудьте плотом з колючов проволков обгородити як у медведчука оби не мішали "ліс доглядати" місцеві аборигени.

2014-04-17 д оСтуденця
дуже влучно сказано!!!

2014-04-17 Студенець
А вищо корінний житель Студеного що там взяли дачу? За які заслугт перед студенцями вам її дали? Замість того щоб писати то посприяйте у ремонті дороги.І як вдало ви почали писати - вроді за справедливість ,за Царя,а все ж таки турбує вас власна вигода,як в принципі і тих кого ви захищаєте

2014-04-17 житель Студеного
"нога еколога тут не ступала десятиліттями"...А чого ж, Ви, Василь Івановичу, жодного разу не ініціювали екологічну перевірку земель лісового фонду на території Н.Студенівської сільради? Своїм мовчазним спостереженням за тим як вирубується ліс, топчеться лісовозами земля, каламутиться вода, Ви, як такий що завжли займав високі посади в органах прокуратури, показували поганий приклад студенцям теж мовчати і змиритися з тим, що ліс від нас вирубають і територію захаращать.

2014-04-17 прокурор
а я спочатку подумав що він дійсно правозахисник, а оказуєся банальний рвач, якому земель мало рішив ще й ліска мало пригородити. ганьба!!!!!!!

свіжі новини:
(верхній студений)

найбільше читають:
(верхній студений)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.