...

Верхній Студений приймав у себе художників із Товариства угорських митців Закарпаття


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село верхній студений


Верхній Студений приймав у себе художників із Товариства угорських митців Закарпаття

Уже стало доброю традицією митців краю восени проводити пленери в горах, коли природа одягається в колоритні шати, а повітря п’янке й прозоре наче кришталь. Цьогоріч члени Товариства угорських митців Закарпаття імені Імре Ревеса (голова Ласло Мадяр) провели пленер у селі Верхній Студений на Міжгірщині.
Гостинно прийняв художників у своїй садибі Василь Славець. У ньому взяли участь 15 митців, представників різних районів краю. Серед них Аттіла Коприва, Іван Кліса, Янош Рейті, Сергій Біба, Володимир Мишанич, Агота Вереш та інші.

Це вже не перший їхній пленер у цьому селі, адже відкрили його для себе ще у 2007 році. До слова, нерідко у Верхній Студений навідувався й лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка Юрій Герц, який створив там десятки етюдів і залишив після себе гарну пам’ять у сільчан. Гірський населений пункт є одним із небагатьох, не зіпсованих цивілізацією. Там ще збереглися старі хижі, господарські споруди. Зведені на початку ХХ століття, вони є виразними зразками крайової дерев’яної архітектури. А ще там живуть горяни-верховинці, добрі й багаті душею люди.

Художники плідно попрацювали не лише у Верхньому Студеному, а і в сусідніх селах. Відвідали Рекіти, Ізки, присілок Матачів, Сойми та інші села, що розташовані неподалік.

Володимир РУДЕЙЧУК,
директор Обласного організаційно-
методичного центру культури2012-10-25
переглядів: 838
джерело: karpatnews.in.ua

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(верхній студений)

найбільше читають:
(верхній студений)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.