«Я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування». Астанавітєсь вже))))

М-студіо.На Бедскидському перевалі розпочали будівництво нового тунелю


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село верхній студений


М-студіо.На Бедскидському перевалі розпочали будівництво нового тунелю

На Бескидському перевалі, який з’єднує дві області Закарпатську та Львівську, розпочалось будівництво нового двоколійного тунелю довжиною майже 2 км. Оскільки старий тунель в аварійному стані, підготовчі роботи та обстеження перевалу розпочали ще у 2008 році. На будівництво планують витратити понад 2 млрд гривень.

Початок будівництва нового бескидського тунелю, який сполучає Закарпатську та Львівську області відкрили урочисто.

Бескидський тунель належить до так званого 5-го Пан’європейського транспортного коридору, який простягається через Італію, Словенію, Угорщину, Словаччину,Україну та Росію. Тунель був спроектований і збудований ще за часів Австро-Угорщини у 1886 році. Зважаючи на поважний вік, зараз він - аварійний та є досить малий, адже більше ста років тому, потяги були меншими.

Ще у 2004 році європейський банк реконструкції та розвитку виділив для будівництва нового тунелю майже 43 млн. дол. Після чого розпочалось обстеження ділянки та підготовчі роботи для початку будівництва. З 2008 по 2011 роки, в Києві проводився тендер, перемогу на якому здобула українська будівельна фірма. Загальна вартість проектного кошторису будівництва нового тунелю обійдеться у 2 млрд. 193 млн. грн.

Для прокладання тунелю, довжина якого повинна скласти за проектом 1864,5 м., будівельникам потрібно подолати чимало труднощів. Гора складається з декількох порід, таких як аргіліти, піщаник, різного роду грунти, місцями є і розломи. У зв’язку з цим у проекті міститься чотири види обробки тунелю, а тому всі можливі неприємності в майбутньому бути не повинні.

Розміри майбутнього тунелю матимуть – в ширину 10,5 м., висотою 8,5 м. Він, на відміну від старого тунелю буде двоколійним, дасть можливість пропускати в три рази більше потягів, а також дозволятиме розвивати у швидкість до 70 км. на год. Планують завершити будівництво бескидського тунелю у 2016 році.