...

Головний лісівник Свалявщини вважає вибіркову вирубку кращих дубів і буків у Стройному "прохідною рубкою" (ДОКУМЕНТИ) (ФОТО)


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Головний лісівник Свалявщини вважає вибіркову вирубку кращих дубів і буків у Стройному

При цьому вирізалися найкращі дуби і буки, які, насправді, мали залишатися

У селі Стройне на Свалявщині люди вийшли із протестом проти вирубки лісу в урочищі "Дуби". Стройничани виступили проти масштабної вирубки дубів та буків в Свалявському та Дусинському лісництвах.

Ліс неподалік села тут рубають одразу в трьох місцях, розповіли місцеві мешканці. Люди переконані, що вирубки неправомірні. Кажуть, що рубки тут проходили і в попередні роки, а тепер під вирубку відведено понад 80 так званих "ділових" дубів одразу біля села. При цьому, хворі та сухі дерева у рубку не відведені.

Крім того люди скаржаться на розбиті лісовозами дороги та запевняють, що через вирубку дерев влітку в селі зникає вода. Також стройничани занепокоєні й тим, що через постійні рубки неподалік села у людей не залишилось місць для відпочинку, збору грибів та ягід.

Також, місцеві мешканці звернули увагу на те, що у лісі немає жодної інформації щодо відведеної рубки та не встановлено граничні стовпчики, які зазначають межі лісосіки.

Занепокоєні стройничани і тим, що ліс трелюють через територію, де проходить міжнародний газопровід.

Очільник Свалявського лісгоспу Олександр Дуфинець називає усі рубки на території лісгоспу законними.

"Лісосіки відводяться лише там, де це є дозволено. Лісорубочний криток на рубку в урочищі "Дуби виписано 2 березня. Проводяться заплановані заходи з лісовпорядкування, вибіркова прохідна рубка. Усього тут відведено під вирубку 260 куб. лісу. Є всі погоджуючі документи та матеріали", - зазначив Дуфинець.

У підтвердження своїх слів очільник Свалявського лісгоспу передав у копії відповідної документації.

З них видно, що найкращі дуби і буки на вказаній території вирубувалися в рамках так званої прохідної рубки. При цьому, "Правила поліпшення якісного складу лісів", затверджені Постановою Кабінету міністрів України від 12 травня 2007 р. N 724, чітко регламентують поняття "прохідна рубка" і мету цієї рубки догляду - Прохідні рубки призначені для збільшення приросту кращих дерев, підвищення товарності деревостанів та скорочення строків вирощування технічно стиглої деревини, поліпшення складу, структури та підвищення стійкості деревостану. ..Для рубок проріджування та прохідних рубок відбір дерев провадиться на всій ділянці з урахуванням рівномірного розміщення кращих дерев".

Тобто, при прохідній рубці всі кращі дерева мають залишатися, тоді як в описаній ситуації на ділянці начебто прохідної рубки вирізалися всі найкращі дуби і буки.


Головний лісівник Свалявщини вважає вибіркову вирубку кращих дубів і буків у Стройному

Головний лісівник Свалявщини вважає вибіркову вирубку кращих дубів і буків у Стройному

Головний лісівник Свалявщини вважає вибіркову вирубку кращих дубів і буків у Стройному


2017-03-05
переглядів: 1221
джерело: http://zakarpattya.net.ua/

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(3):

2017-03-07 вишиванко
Боже нигде тылько нерубают хащи як у новоселици йой туй лысники богаты богдай ым боком вилызло не вилызают з барыв пют конячок та сок у пыст так очищают свою душу-жеби

2017-03-05 Невідомий.
Карпати мают стати такими ж чистими і буйно густими як і шевелюра в всіма шанованого п.Г.Г.М.

2017-03-05 небайдужий
Стройняни небушуйте най мафія робить з КАРПАТ лисі гори КАРПАТИ.

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.