...

Закарпатці долучаться до західноукраїнського попереджувального страйку проти відміни мораторію на вивіз лісу-кругляка


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Закарпатці долучаться до західноукраїнського попереджувального страйку проти відміни мораторію на вивіз лісу-кругляка

Деревообробні підприємства України оголосили про проведення західноукраїнського попереджувального одноденного страйку проти відміни мораторію на вивіз лісу-кругляка

26 листопада на засіданні асоціації деревообробників та лісозаготівельників Західної України прийнято рішення про проведення одноденного попереджувального страйку для запобігання відміні прийнятого Верховною Радою закону про мораторій на вивезення за кордон необробленої деревини

Закарпаття на цьому заході представляли голова громадської спілки "Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Закарпаття" Іван Габор та член громадської ради при Агенції лісового господарства України Андрій Попович.

Ухвалено звернення про підтримку до леревообробників всієї країни та Президента, Верховної Ради та уряду.

Нагадаємо, що Верховна Рада ввела заборону (мораторій) на експорт необробленого лісу. Вона набула чинності 1 грудня 2015 року. Закон забороняє протягом 10 років експортувати за кордон лісоматеріали у вигляді необробленої деревини, так званий ліс-кругляк і ін.

24 листопада на прес-конференції під час саміту Україна - ЄС президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що Президент Петро Порошенко висловив намір скасувати мораторій на експорт лісу-кругляка, що дозволить надати Україні наступний транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.

Наразі вже створена спільна робоча група уряду і парламенту, що розробила законопроект, який скасовує мораторій на експорт лісу з України, повідомив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв. Уряд направив до Європейської Комісії законопроект, який зніме заборону на вивіз лісу, але обкладе його митом і зобов’яже отримувати дозвіл торгувати кругляком у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

Як зазначив на засіданні голова Закарпатської обласної асоціації, відміна мораторію поставить на коліна деревообробні підприємства країни та призведе до ще масштабніших вирубок лісів. Натомість ділки від великого бізнесу та їхні лобісти в уряді і парламенті зароблять мільйони, не створюючи жодного робочого місця. Зокрема, до січня 2020 року експорт лісу буде дозволений тільки за зовнішньоекономічними контрактами, реєструвати які доведеться в Мінекономрозвитку,а це не що інше, корупція, бо дозвіл отримають тільки наближені до влади корпорації, які будуть "доводити план поставки лісу" до держлісгоспів.

Іван Габор також зазначив, що на Закарпатті влада виступає проти відміни мораторію на вивіз лісу-кругляка. Тож висловив сподівання на співпрацю. Закликаємо на підтримку районні та обласну раду. Особливе сподівання на народних депутатів від Закарпаття які мають одностайно проголосувати "проти"

Деревообробники Закарпаття просять громадськість області використати свої можливості та свій вплив з тим, щоби не допустити прийняття чергового антинародного закону. який перетворює Україну в сировинний придаток розвинутих країн.

1 грудня відбудеться засідання громадської ради, одне з питань порядку денного якого буде спроба відміни мораторію на вивіз лісу-кругляка.

4 грудня перед будинком ОДА планується акція громадськості області проти можливого прийняття наступного тижня закону про відміну мораторію.

Організатори заходів запрошують журналістів долучитися та належним чином висвітлити проблему і внести таким чином свій вагомий внесок у справу протидії намірам влади заробити на природних ресурсах, що належать народу України.
Коментарі

закарпатець 2016-11-27 / 19:13:35
Влада ризикує отримати третій Майдан з Карпат. Мало не буде. В Карпатах ловили десяток правосекторівців після стрілянини під Мукачевом і не піймали. А що буде коли всі карпати партизанами кишітимуть? Тоді в Карпати крім туристів-екстремалів ніхто не поткнеться. А туристи екстремали стільки в казну внесуть, що 600 тисяч обіцяних копійками здадуться.

точно 2016-11-27 / 18:07:43
Та закарпатці повинні не
"долучатися", а самі ініціювати подібні акції. Засухи, повені - ще мало?

активіст 2016-11-27 / 17:23:56
Треба подивитися як БУДУТЬ ГОЛОСУВАТИ ЗАКАРПАТСЬКІ НАРДЕПИ.яКЩО ХТОСЬ ВІЗЬМЕ ГРОШІ І ПІДТРИМАЄ НИЩЕННЯ КАРПАТСЬКИХ ЛІСІВ, МОЖЕ ДОДОМУ ПОВЕРТАТИСЯ.
А 600 МЛН ЄВРО СКОРО ПОДІЛЯТЬ МІЖ СОБОЮ.

Дмитро 2016-11-27 / 17:17:57
Якщо дозволять експортувати кругляк, то зароблять декілька чиновників з Києва. А лісгоспам доведуть план по заготівлі найкращої смереки, бука, дуба.Нашим підприємствам доведеться закриватися. Потім введуть ліцензії на експорт пиломатеріалів і гаплик деревообробці в Закарпатті.

Ага, наобіцяв 2016-11-27 / 16:43:07
Та шо ви хочете від Петі , обіцяти його любима справа .
Путіну --конституцію.
Нам--нам жити по -новому ,і безвіз зверху .
Європейцям --ліс , і чесну пгокугатуру і зверху інвест.клімат.
Нема нічого дивного ...


Степан Крук 2016-11-27 / 16:25:29
Цей захід дуже необхідний та актуальний! Президент та Уряд повинні зрозуміти, що ніякі кредити МВФ не варті спустошених українських територій. Тільки недалекі уроди могли прийняти рішення про експорт кругляка.2016-11-27
переглядів: 1037
джерело: Закарпаття онлайн

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(2):

2016-11-30 я
Петро! Не фіглюй з закарпатцями, бо серед них є дуже-дуже серйозні люди. Хай хтось попробує відмінити мораторій на вивіз лісу..... Гімайте чиновників, які берут хабара і покривают ворів на місцях. А куди дивится Пгокугатуга? Ци вам тоже з Міжірського району відстьогуют? А каждий вичір повні лісовози лиш шуруют. Ганьбилибисьтеся!

2016-11-28 вася
підніміть питання на асоціаціі перед ода чи мають право заниматися бізнесом повязаний із лісом аж два лісничі та майстер і бухалтер длг атаманюки а ще в придачу поліціянтка ньорба маря які кожний день везуть до себе на фірму крадений ліс видно добре платят своім керівникам та кумам

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.