...

Унікальна гребля на Закарпатті тоне у смітті.


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Унікальна гребля на Закарпатті тоне у смітті.

На Закарпатті у полоні сміття гребля, аналогів якій немає у світі. Вона стримує воду двох гірських річок і утворює штучне водосховище Теребле-Ріцької гідроелектростанції.

У штучному водосховищі - мільйони пластикових і скляних пляшок, залізні банки та старий одяг і взуття. Під час паводків вода переливається через дамбу і несе сміття до Тиси, забруднюючи довкілля ще й сусідніх країн.

Теребле-Ріцька ГЕС, що може забезпечити електрикою три із тринадцяти районів Закарпаття, збудована одразу на двох гірських річках. Їхні води утворюють велике штучне водосховище.

Береги протяжністю 18 кілометрів - захаращені сміттям. Кілька разів на рік енергетики прибирають, та попри це на дні утворилося підводне звалище. Відходи ускладнюють роботу станції, сміття потрапляє на турбіну, спричиняє зупинку, і завдає суттєвих збитків.

Сміття потрапляє сюди з річок, туди його викидають мешканці сіл, розташованих уверх по течіЇ. Місцеві виправдовуються: іншого виходу не мають. Села розташовані на території національного природного парку Синевир. Облаштовувати тут сміттєзвалище заборонено. Люди погоджуються платити за організоване вивезення відходів.

Вільшанське водосховище називають ще Карпатським морем. Сюди звідусіль приїздять туристи. Навколо - мальовнича природа, та враження псує бруд. Колись із цієї води туристи варили юшку та готували чай. Тепер бояться навіть ноги замочити.

Місцеві екологи штрафують сільради - лише цього року приписів на понад 700 тисяч гривень. На території Міжгірського району всього одне офіційне звалище, звозити сюди сміття із віддалених сіл - дорого, та й місця не вистачить. Місцева влада каже - без фінансової допомоги держави проблему не розв"язати.

Якщо найбільшу штучну водойму не захистити від сміття, риба в ній загине. Гори непотребу відлякають туристів, а гідроелектростанція - зупиниться назавжди.2016-06-02
переглядів: 883
джерело: http://zakarpattya.net.ua/

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.