...

Виклик всім громадянам і християнам


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Виклик всім громадянам і християнам

У п’ятницю на Виноградівщині відбулася подія, від якої знов повіяло безодньою. Покінчив життя через повішення (?) чоловік. Півтора року тому – заступник військового комісара Володимир Вовчина, зараз -новообраний сільський голова села Веряця Василь Цопко. Чому ми виділили саме ці два трагічних випадки? Тому, що незрозумілі смерті дорослих, повних сил та обтяжених суспільними обов’язками чоловіків, це щось більше, ніж смерть окремо взятої людини. Це замах на звичний уклад життя, сталі цінності, на всіх нас. Таке, принаймні у нас, складається враження. Щось недобре коїться в нашому королівстві, панове.

Це й неабиякий виклик місцевій прокуратурі і поліції, які знаходяться в стані реформації, реорганізації, оновлення і очищення. Такий ось тест та поліграф одночасно. Тільки хто буде слідкувати за кривими серцебиття наших органів? Ми, чи хтось інший? Чи здатна наша громада контролювати такі процеси? Сумніваємося. Місцева влада? Ще більше. Від цього всього несе безпорадністю.

Ось що нам розповів районний прокурор:

- У п’ятницю близько 15.00 години один із місцевих мешканців, який знаходився в районі річки Тиса, що між Виноградовим і Королевом, неподалік автомобільного мосту через річку, біля дамби збирав хмиз, повідомив райвідділ міліції про те, що виявив труп повішеника. Відразу туди виїхало як відділення місцевої берегівської поліції, так і прокуратури. Був у складі групи правоохоронців і я. На місці події було організовано огляд. Можу відразу сказати, що якихось ознак, слідів чи обставин, які б вказували на насильницькі дії по відношенню до потерпілого, нами не виявлено. Ми можемо говорити, що сталося самогубство.

- Ви вже так можете говорити?

- Поки що з тих матеріалів, які я бачив. Попередньо експерт дивився і визначив причину смерті: самогубство через повішення. На тілі немає жодних ознак насильницької смерті, окрім борозни на шиї. Про інші деталі я вам говорити не можу, поки слідство не завершене. На всі запитання, які, звичайно ж, можуть виникнути, дасть відповідь судово-медична експертиза.

- Юрію Петровичу, чи буде прокуратура ініціювати фінансову перевірку у Веряцькій сільській раді?

- Поки що такої необхідності я не вбачаю. Наразі прокуратура загального нагляду не має. Якщо ж в ході слідства така необхідність виникне, то це буде зроблено.

- Коли слідство буде завершено?

- Є розумні терміни. По завершенню експертиз, паралельно проводяться допити осіб, свідків, яким могло бути щось відомо про мотиви і підстави вчинення такої дії колишнім сільським головою.

- І скільки на це потрібно часу?

- До місяця повинен бути проведений повний комплекс експертиз. Я думаю, що рішення ми приймемо в межах місяця.

- І тоді ви вже зможете повідомити спільноту про прийняте рішення?

- Так.

Приблизно така позиція і в начальника міліції. Віктор Васильович теж зазначив, що жодних слідів не було, що в машині, на якій небіжчик під’їхав, не помічено слідів боротьби, нічого не виявлено, окрім якихось паперів.

Ми би дуже хотіли, щоб наші правоохоронці не пішли шляхом найменшого спротиву, чи якимось іншим кимось торованим шляхом. Бо ситуація явно не проста. Вимагає не формального, а професійного і чесного підходу. Почнемо з того, що і Володимир Вовчина, і Василь Цопко в якійсь мірі виступили і протиставили себе системі – місцевим традиціям, установленій реальності. Володимир Вовчина, на тілі якого навіть візуально було видно сліди боротьби, на що вказували свідки, про що ми інформували в газеті, проводив першу хвилю мобілізації на Виноградівщині. Ту патріотичну хвилю, коли повістки роздавали всім підряд: і депутатам, і міліціонерам, і контрабандистам… Василь Цопко провів разом з командою дуже не прості вибори. Розрив між ним і суперником Королем становив всього 70 голосів. А боровся він, як нам повідомляли місцеві активісти, із ставлеником клану Довбака. Сам Довбак має традиційні інтереси в цьому регіоні, довгий час представляв Партію регіонів, а на цих виборах був кандидатом до обласної ради від партії «Відродження». В результаті «клан» повністю програв. Довбак зазнав нищівної поразки від суперника ЄЦівця, а 10 із 14 депутатів Веряцької сільської ради - не його. Ми не даремно спитали прокурора, чи не буде ініційована фінансова перевірка в сільській раді. Наскільки нам відомо, під час інвентаризації, яка відбулася за кілька днів до трагедії в присутності нового голови, не дорахувалися комп’ютерів, картриджів та іншого обладнання на десятки тисяч гривень. Останній рік в сільраді урядувала секретар Лукіта та бухгалтер Іваніга, сестра Юрія Довбака. На сільраді висить судовий борг , який відсудила та ж бухгалтерка Іваніга, яка вже була у свій час засуджена через фінансові зловживання та амністована, а згодом дивним чином повернута на посаду бухгалтера сільської ради. А секретар чи забула, чи якось замешкалася, але апеляцію на відшкодування родині Іваніг за землю під дитсадком не подала.

Це тільки такий побіжний перелік чудес, які у свій час відбувалися і продовжують відбуватися в цьому районному Твін Піксі, де довгий час була найбагатша, єдина не дотаційна сільрада, у яку надходили податки з двох кар’єрів. А ще якщо додати до повішеного голови села вирізану кілька років тому сім’ю та двох повішених не так давно дітей, то і взагалі картина вимальовується містична та апокаліптична. Саме час запрошувати в село екзорцистів, або сімох вдів, най би псалтир цілодобово читали. А ще сподіваємося на мобілізацію місцевих активістів, які б не дали нечисті чинити свою чорну справу при загальному недбальстві та потуранні.

Як розвиватимуться події далі, газета інформуватиме виноградівську громаду. І при цьому закликає не бути просто читачами, а й активними, не байдужими людьми. Зло вже не за горами, не на Сході, а між нами ходить та колобродить.2015-12-12
переглядів: 1022
джерело: Володимир Мочарник

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.