«Я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування». Астанавітєсь вже))))

Через вирубку лісу та його неправильне транспортування Біласовиця на Воловеччині залишилася без питної води


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Через вирубку лісу та його неправильне транспортування Біласовиця на Воловеччині залишилася без питної води

Вже тиждень мешканці невеличкого гірського села Біласовиця у Воловецькому районі Закарпаття не мають змоги набрати чистої води для власних потреб. Активісти села б’ють на сполох: йдеться про реальні екологічні загрози.

Потічок бере свій початок у горах та впадає в річку Латорицю, попутно постачаючи воду місцевим жителям. Колодязів тут практично нема, а тому потічок — фактично єдине джерело.

Вирубують ліс працівники філії Воловецького лісового агропромислового господарства. Зрубані дерева переправляють з одного берега на інший. Активіст Олександр Соломко стверджує: роблять це неправильно, адже для транспортування необхідно побудувати місток, щоб не руйнувати дорогу і не завдавати шкоди екології.

Олександр Соломко подав заяви в обласну прокуратуру та екологічну інспекцію Закарпаття про термінове проведення перевірки і усунення наявних порушень: «Порушено технологію розробки лісовирубки. Тобто перед тим, як мала відбутися будь-яка рубка, якщо вона навіть цілком законна і має під собою всі підстави, мають відбутися підготовчі роботи. Має зводитися тимчасовий або постійний мостик через будь-які потічки або ріки. Це знають всі, і це прописано у законодавчих актах. У нас зараз є порушення. Є відсутність повна будь-якого мостика. Мається на увазі що: не мають люди можливості користуватися питною водою, є загроза викиду паливно-мастильних матеріалів, забруднення навколишнього середовища і все, що з цього випливає. Люди обурювалися, хотіли перекривати трасу, але поскільки вони не мають тут ні одного морального авторитета і є цілком залежними від лісників і від будь-кого з влади, то вони просто-напросто не наважуються. Покищо. Але, якщо стане питання, то вони гарантовано перекриють».

80-річний Федір Бугір ось уже 50 років щодня набирає воду саме у цьому потічку. Каже: згадана пробема — не нова. Двічі на рік, як тільки починаються рубки лісів, воду неможливо використовувати для власних потреб. Його донька Наталія разом з іншими мешканцями написала звернення у сільраду, у якому просять відреагувати на порушення. Пригрозили перекрити трасу «Київ-Чоп». Голова сільської ради пообіцяв посприяти, але поки що — жодної реакції.

Тим часом, деякі мешканці вирішили не втручатися у ситуацію, аби не псувати відносини у селі. Вони залишилися осторонь й тоді, коли активісти заговорили про порушення не тільки на етапі транспортування лісу, але й рубки.

Тим не менше, Олександр Соломко наполягає, що рубка лісу є не санітарною, як це пояснюють громаді, а суцільною. І що дозвільних документів на проведення таких робіт ніхто не бачив. Активіст посилається на телефонну розмову з директором філії Воловецького лісового агропромислового господарства Іваном Понзелем, у якій останній визнав, що частину лісу планує продати.

«Ліс має вирубуватися по технології. Тут таке враження, що свідомо нищиться ліс. Робиться так, що коли зрубане дерево паде, воно пошкоджує інші дерева. Це дає підстави робити з вибіркової рубки сплошну. Бачимо, що діловий ліс рубається. Рубається ліс, який потім іде на виготовлення меблів. Люди говорять, що їм інформацію подають таку, що це йде на сільські ради, у школи, на дитячі садочки, на забезпечення атошників та малозабезпечених сімей… Я, наприклад, у телефонній розмові від директора чув зовсім інше. Я чув, що він має 60 кубів лісу продати (сам він мені це казав), а інше має дійсно піти на дрова», — сказав Олександр Соломко.

Сам Іван Понзель у грубій формі відмовився від коментарів. У телефонному режимі він сказав, що перебуває у відрядженні у сусідньому, Міжгірському, районі і повернеться дуже пізно. Але на прохання зустрітися увечері відповів неаргументованими закидами про замовність даного матеріалу, що насправді не відповідає дійсності. При цьому посадовець вживав неетичні вислови. Через це отримати яких-небудь пояснень чи коментарів журналістові «Громадського радіо» так і не вдалося. Натомість інтернет-пошуковик по запиту «Понзель Іван Федорович» видає посилання на рекламний сайт, де директор філії значиться як фізична особа-підприємець, яка з 2004 року виготовляє пиломатеріали із хвойних порід та оциліндровану деревину із карпатської смереки. До того ж на сайті наголошується, що деревина продається без посередників.


Через вирубку лісу та його неправильне транспортування Біласовиця на Воловеччині залишилася без питної води

Через вирубку лісу та його неправильне транспортування Біласовиця на Воловеччині залишилася без питної води

Через вирубку лісу та його неправильне транспортування Біласовиця на Воловеччині залишилася без питної води
2015-11-04
переглядів: 1385
джерело: Ольга Павлова, Громадське радіо

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(1):

2015-11-05 природоохоронець
прокуратура Волівцян спить, екологія обласна дрімле, а рибінспекція обласна задарь гроші получає на зарплату із держбюджету! Де таке видано, що в потоці, де має розводитися та плавати риба плавають рештки від брудної лісозаготівлі, хмиз?! Всіх до великого штрафу та повного відновлення флори та фауни по нанесених збитках у селі по природі!

свіжі новини:
(закарпаття)

свіжі коментарі:
(закарпаття)

всі коментарі

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2018, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.