...

Давайте познайомимось. Сергій Росада


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село верхній студений


Давайте познайомимось. Сергій Росада

Останнім часом всі задають мені одне й те саме питання : «Чому я вирішив іти кандидатом на посаду сільського голови?» Щоб розставити всі крапки над «і» пропоную всім трохи особистих роздумів.

Знаєте, існує така теорія розбитих вікон. Цю теорію сформулювали Джеймс Вілсон і Джордж Келлінг у 1982 році. Відповідно до неї, якщо хтось розбив скло в будинку й ніхто не вставив нове, то незабаром жодного цілого вікна в будинку не залишиться, а потім почнеться мародерство. А тепер дозвольте сказати всім найнеприємнішу річ: Україна — територія розбитих вікон. Як це неприємно, але потрібно визнати, що це так. Ми звикли до сміття на вулицях та скверах, до розбитих доріг, до матюків на кожному кроці, до молодих людей з пляшками пива в руці, до нехтування правилами дорожнього руху як з боку водіїв, так і пішоходів… Перелік можна продовжувати до безкінечності. Так, ми можемо вголос обурюватися цим, але ніхто не збирається реально щось змінювати. Більше того, ми, обурюючись, самі робимо те, за що критикуємо інших. Іншими словами, ми особисто причетні до цього хаосу та безладу в країні. Наведу яскравий приклад. У Верхньому Студеному , в кінці 80-тих , побудували прекрасний дитячий садок. Та недовго там звучав дитячий сміх. У тяжкі 90-ті було прийнято рішення про закриття садочка. Зі слів колишніх працівників установи, рішення приймалося на напівтаємному засіданні виконкому, де були присутні лише 3 чоловік на чолі з головою сільради п. Славцем. Садочок закрили, все начиння з нього списали ( цікаво , правда, куди? Все ж бо було новим), а саму будівлю продали. Минули роки. Новий власник нічого не зробив і приміщення потроху розвалюється. Вибиті шибки тужливо і з розпачем озираються довкола, шукаючи дитячі усмішки; двері, які б мали кожного ранку пропускати людей, зорять пусткою…

Теорія розбитих вікон працює. І від цього боляче і страшно. Це треба зупинити. А для цього нам всім треба розпочати з дрібниць, прибравши свою вулицю, переставши обманювати один одного, навчившись ввічливості, добросовісному ставленню до своїх обов’язків. Коли ми будемо чорне називати чорним. Коли не будемо байдуже проходити мимо розбитих вікон. Коли відмовимося пристосовуватися до комфорту ціною компромісів. У своєму житті керуюсь принципом : «не дивіться на рідне село , як на землю своїх батьків. Дивіться на нього, як на землю своїх дітей. І тоді прийдуть зміни...» Напевне тому й хочеться, щоб діти не втікали до Ужгорода, Мукачевого, Берегова, за кордон, а залишалися тут, на рідній землі. Збудували хати, посадили сади, виростили своїх дітей. А ще, напевно, хочеться через декілька років не соромитись відповідати на запитання сина : «Що ти зробив для кращого життя?»
Дуже часто ми чуємо « Хотів як краще, а вийшло як завжди». Ця приказка виникла недаремно, бо головне – не те, що ми робимо, а з яким наміром…

Виникла ідея створити інтернет-ресурс, незаангажований, відкритий для широкого кола людей, щоб всі могли вільно висловлювати свої думки. Так був створений сайт «Міжгірський портал».
Міжгірський портал створений як альтернатива іншим ЗМІ які є в Міжгірському районі, і районній газеті «Верховина» для публікацій всіх тем і подій, як хороших так і поганих (такі , на жаль, є). Не секрет, що тоді єдина газета у районі «Верховина» не друкувала (та і зараз не друкує) саме проблемні теми, які є у районі, наприклад, вирубку лісів. І мені особисто не везло попасти на сторінки газети, матеріали я заносив, та чогось не хотіли мене друкувати. Одного разу навіть трапилася така оказія. Міжгірська РДА зобов’язала сільради підготувити матеріали про воїнів-афганців у своєму селі. Секретар сільради мене попросила написати про себе щось. Написав, але той матеріал так і не потрапив на шпальти газети. Хоча там і слова не було про політику, було просто про мене, як звичайну людину.
Тому бути просто адміном було цікаво. Міжгірський портал мною створено 2 роки тому, а про себе я ще не писав ніколи і не викладав свої фото. Читачі знають мене як адміністратора Росаду, а на вулиці не впізнають. Тому трохи розповісти про себе буде незайвим.
Народився в с.В.Студений, в сім’ї вчителів. Після закінчення Пилипецької середньої школи і невдалого вступу до Дрогобицького педінституту пішов у ПТУ-19, а через рік вступив до УжДУ на математичний факультет. А через декілька місяців був Афган.
Я служив у апараті ГВС (главный военный советник). Після півроку служби в Калінінградській області мене командирували в Москву, там видали загранпаспорт, переоділи в імпортні Чехословацькі костюми, видали на руки по 1000 рублів і повезли в аеропорт Шереметьево-2 де вручили білет на рейс Москва-Кабул. З Кабула я полетів у Мукур (провінція Газні) і там прослужив 1,5 роки. Нашими обов’язками було проводити навчання афганської армії. Тобто ми брати-шураві вчили воювати наших братів-афганців. Радянська пропаганда тоді велася так, що ніби війну з душманами веде народна армія Афганістану, хоч насправді солдати , яким не пощастило попасти у ту їхню армію думали тільки про одне – як втечи звідси додому у свій кішлак. Як і у сьогоднішній нашій Україні громадяни всіляко ухиляються від мобілізації у АТО, так і тоді там афганські чоловіки ховалися від призова, і завжди важко було когось зловити і заставити служити. А якщо попався, то треба було перші дні добре охороняти щоб не втік призовник. Толку з тої армії було мало, а совєтніків радянських багато: біля сотні офіцерів, переводчики, і нас 10 солдатів.
Повернувшись з Афганістану, я був сповнений рожевих мрій і ілюзій. Здавалося, всі двері відчинені у широкий світ. Той, хто був на крок від смерті, цінує понад усе життя. Бачить усі його вади. Боротьба з несправедливістю почалася тоді. Разом з афганцями ми виходили на акції протестів, допомагали і підтримували один одного. У 2002 р. подав кандидатуру на посаду сільського голови… Та так сталося, що тоді балотувався мій родич і колегіальні збори всіх родичів переконали мене зняти кандидатуру. У селі все ж бо взаємопов’язано, так як у нашій Верховній Раді: той тому кум, а той тому брат , ще третій - родич і сват. Але я не шкодую за тим вчинком, бо тоді я ще усвідомлював і не уявляв собі всіх нюансів нашої політики. Тільки після того, пройшовши всі щаблі сільського і районного депутатів, зрозумів, що потрібні зміни. В європейських країнах чи Канаді політик, який іде першим номером у списку на вибори – місцеві чи національні – бере на себе політичні зобов'язання працювати на громаду чи країну. В Україні ж на перше місце знову стає політична доцільність, тобто політична корупція. Тому зобов'язання в таких політиків перед громадою не працюють, бо виборче законодавство України, рівень політичної культури виборців, коротка електоральна пам'ять і досі створюють сприятливий ґрунт для маніпуляцій та торгівлі мандатами.

Ми всі знаємо, що зміни необхідні у нашому житті, бо вони корисні для нашого розвитку. Однак як же ми ці зміни не любимо, точніше боїмося їх, адже вони «виштовхують» нас із зони звичного комфорту. Так сталося і у нас у селі. Після революції Гідності нам всім хотілося перетворень і змін на краще. Нам захотілося, щоб влада була ближчою до людей і більш прозорою. Зініційований нами мітинг про звіт голови села поділив село. Бо підсвідомо ми всі боїмося перетворень, оскільки відмирає щось старе і народжується нове, а цей процес часто супроводжується різноманітними переживаннями і болісними емоціями…

Хоча « дорогу преодолевает идущий…». Саме так сталося і з нашим зверненням щодо дороги Студений-Бескид. Зібрали підписи, організували медійників. Сюжет показали по ТСН, а підрядник з будівництва Бескидського тунелю – збудував обхідну дорогу в село, бо на той момент, коли будували тунель, владі не треба було на потяг, а місцеві жителі їздять електричкою роки. Зараз перед виборами про цю дорогу заговорили всі, але я тішуся з того, що саме завдяки прагненню не бути відрізаними від світу нам вдалося тоді виходити цей шлях.

Кандидатом в депутати районної ради і на посаду голови Нижньостуденівської сільради мене висуває Радикальна партія Олега Ляшка. На відміну від Ляшка, який закликає всіх корупціонерів саджати і вішати, я вважаю що нам треба взагалі відмовитись від люстрації, потрібно визнати, що всі потроху порушували закони України, така у нас система, і починати жити з чистого листка. Бо я прекрасно розумію, чому чиновники та й держава загалом такі корумповані та нерідко злочинні. Бо ми, прості та, на перший погляд, добропорядні люди, дозволяємо собі дрібні правопорушення та байдуже ставлення до дрібних недоліків. Байдужість до сміття під ногами чи до лайки в автобусі породжує байдужість до більш серйозних злочинів. «Ну, всі ж так роблять, усі так живуть…»
Тому зміни ми повинні розпочати з себе:
- навести лад і порядок у власному подвір’ї, себто селі, прибрати все сміття біля дороги, річки , у лісі;
- зробити владу прозорою і доступною для всіх без винятку людей, перестати все вирішувати « по блату». А почавши з таких дрібниць, на перший погляд, ми попередимо більш складні і серйозні.
- І найголовніше, найболюче - це зупинити дику вирубку нашого лісу. Адже сьогодні вивозиться з нашого села по 100 кубів дерева в день, а це тисячі доларів. І хоч зараз немає можливості у громади самим розпоряджатися тими коштами, та я вірю що в Україні буде проведена децентралізація, коли територіальна громада буде розпоряджатися своїми ресурсами. Головний ресурс у Студеному - це ліс, та уже не буде чим, бо сьогодні вирубується та захаращується все навкруги, і нашим дітям прийдеться розчищати великі масиви лісів наших і засаджувати нові дерева. Що ми скажемо потім нашим дітям?

P.S. Кожен обирає свою дорогу. Я вибрав ту, по якій ходили менше. І це змінило все.2015-10-12
переглядів: 2505
джерело: Сергій Росада

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(13):

2015-10-14 Покажіть СЕБЕ ?????
Сергію а чому Ви були Дипутатом,не зобрали свою Громаду поставили Пост Лісу -Стоп Ви булиб на висоті!Конечно давайте до ВИБОРІВ поставте пост ,і ми будем знати усю інформацію про крадіжку лісу.Зробіть крок нарешті ?????

2015-10-14 Шановні, мої!
Відповідаючи на ваші закиди щодо того, що я, будучи районним депутатом, не зупинив вирубку лісу, хочу надати деякі пояснення.
Підпункт 1 пункту "б" частини першої статті 33 Закону України "Про місцеве самоврядування "передбачає "здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення, відтворенням лісів" є повноваженнями виконавчих органів сільських рад.Головою виконкому є голова відповідної ради.Контрольна функція посадовими особами і виконавчими органами місцевого самоврядування передбачає участь у контролі за дотриманням законодавства на території громади (за використанням земель та інших природних ресурсів. У нашому випадку- лісу) Думаю коментарі тут будуть зайвими, висновки робіть самі.
Особисто своєї діяльності, то прагненя зробити щось у цьому напрямку у мене було. Мною особисто з власної ініціативи був направлений депутатський запит про зупинку трелювання лісу Гобликовим звором ( В.студений), оскільки ліс трелювався не дорогою, а потічком, забруднюючи наколишнє середовище. Разом з екологічним інспектором п.Пекар ходив по Заподринам, в результаті чого було зобовязано лісгосп почистити територію після вирубки і заплатити штраф. Мав намір пройтися з екологом і по іншим лісовим ділянкам, та за проханням деяких наших громадян (виборців) не робити цього - не зробив.
Я прекрасно усвідомлюю , де я живу. Ми уже 25 років нищимо ліс, звикли порушувати всі закони і правила рубок які є, створили свій "Лісовий кодекс" в якому зрубати дерево і продати не вважається ні злочином, ні гріхом. Тому оби змінити відношення до лісу, зупинити вирубку так само потрібен час і зміна нашої самосвідомості. Я вірю, що цей час настане.

2015-10-13 знаючий
най вам буде файно коли не обкрадаєте село

2015-10-12 Сергію
Удачі тобі Сергію в виборчій компанії.

2015-10-12 Га ?
Був Росада Депутатом Чому не зупинив вирубку лісу ???

2015-10-12 Чорнобиль.
Вважаю що Сергій Росада зупинить варварське ставлення до лісу.Я чомусь більше як впевнений.

2015-10-12 Важливо!
Кожна людина повинна відповідати за свої вчинки, якщо не перед людьми, то перед Богом! Ідучи на вибори ми повинні усвідомити що наш вибір, це наш спосіб життя. Ці вибори будуть вирішальними - якщо у чесній боротьбі виграє Славець, то висновок такий: ми не достойні називатися людьми, адже свідома людина оцінить надбання Студеного за 25 років. Людина він, як для себе і своєї сімї, можливо і хороша, а по відношенню до інших і як керівник, давно втратив професійні здібності. Нехай працює інший, здатний правильно господарювати та розвивати наше село! Наш голос це кожна виконана дія майбутнього голови у нашому селі! Люди отяміться, на нас відповідальність за війну на Сході, бо ми своїми голосами вибрали Януковича, за 200 гривень, ми Вибрали Славця за кусок землі, за кубик лісу та за 100 грам - сьогоднішні події це результат нашої з вами діяльності! Тож робіть висновки!!!!!!!!!

2015-10-11 виборець
Клювати нікому не треба. Час допогу дати молодим,які мислять та працюють по новому. І не треба вихваляти славця бо ми добре знаємо його від партсекретаря. Чи буде сидіти на троні як брежнєв. Через таких як славець люди гинуть і сьогодні.

2015-10-11 Правда !!!!!!
На що Росада повний енергії?Створив цей сайт і мені набридло це паплюження Людей,де Слава Богу трохи перестали паплюжити.Обирає Голову Громада ? Конечно Так ,і піти по Силові Студений,і всі чомусь підтримують В.Ф.Славця,де бачать повагу,хоть якусь стабільність,що Вас не придадуть,що Вас порузуміють.Що Ви остальні можите писати і зниважати,і битись у груди що з ВАми буде РАЙ,НІ Ми не клюнемо на Вашу удочку,бо таке слово як повага заслуговується роками і вашкою працею для Народу .

2015-10-11 за Росаду
Сергію,ти молодий,здоровий,повний енергії, а Славець старий,хворий,корумпований, якому давно пора на відпочинок.

2015-10-11 Правда !!!!!!
Сергію ди добре знаєш що в нашій Україні дуже важко зробити щось,де кожній кабінет на корупції,цей вірус він який полинув чуть не в кожнього Українця,хто винуватий? Мабуть Росія яка управляла і управляє нашою Україною,де її вигодно щоб у нас був хаос,та безпредел щоб ми нація Україна були бідні.і працювали на Росію.Пока Росія не поділиться на Губерні,ми будем страждати.Ніхто з ВАС більше не зробить як п.Славець.Щоб Ви не робили Громада підтримує більше п.Славця.

2015-10-11 Правда!!!!!!
Сергію я прочитав уважно твою статтю.Ми думали що п.Порошенко,п.Яцинюк,п.Кличко,на Майдані молилилися,Народ повір,бо прийде щастя Україна процвіте,Ми Вірили що Так і буде.Нажаль це не Так,Нас потроху почали прижимати з Фінансової сторони,і ми стали в три раз бідніші.Я особисто спілкувався з друзями з за Кордону Рошен процвітає у Росії Ворога.Кому вигідна війна?Мабуть наші верхушці де одні злодії і корупція процвітає.Цю набуту корупцію лиш автоматии калашнікова розтавлять по своїх місцях.Щодо Студеного п. Славець робить то що реально можливо зробити.Лісом не управляє Сільська-Рада,дорогами так само.Район немає кошти щоб запустити Завод по переробці бутилок та пляшок,смиттєзвалище лиш можна вирішити Районними дипутатами?А де взяти кошти???

2015-10-11 вболіваєме
На голову села нормальна кандидатура

свіжі новини:
(верхній студений)

найбільше читають:
(верхній студений)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.