...

Овідія «Метаморфози» якраз на часі


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Овідія «Метаморфози» якраз на часі

Я знаю, що сьогодні-завтра помре моя мама. На Богородицю їй виповнилося – 86. Тижнів зо два я був з нею, розмовляв. Їй – тяжко. Вона відходить, як і моя вчорашня Україна. Згорьована, вимучена, але не продажна. Шмарклі та сльози, звичайно, наразі не доречні. Пам‘ятаємо ж «Цвіт яблуні» Коцюбинського. Шкода, що тільки пам‘ятаємо. Начебто.

А я на те взяв Овідія «Метаморфози» та й по гекзаметру читаю. Дозую, мов краплі Гофмана, що їх колись вживали жони в Широкому Лузі на гостинах. Як то давно було. Здається, безліч років. А було ж.

Я вдячний Україні та моїй мамі за те, що прищепили мені любов до романтизму, вселили ненависть до фальші та брехні й заклали віру в сутність Бога. Виявляється, що він, той Бог, не такий уже й великий, він – світлячок, нейрон, зачаєний десь там, у потрухах трухлявого єства. Та менше з тим. Я про Овідія хотів би проректи. Читаймо Публія Овідія Назона. Якраз на часі його ж «Метаморфози». Він провістив потоп і пекло світу, та вклав у Дарвіна думки. Він «Біблії» не знав, а «Біблія» й Ньютон відтак його розтяли на шматки. Й подали за своє!

Поет – се сила. Материнський гріх. Овідію, я пам‘ятаю – звідки моя мама. Твоя – Констанца, Київ – батько мій.2015-09-12
переглядів: 855
джерело: Ярослав Орос, Закарпаття онлайн.Блоги

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.