...

Крадений ліс як ішов під якимось «дахом», так і йде далі


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Крадений ліс як ішов під якимось «дахом», так і йде далі

Ми неодноразово розповідали про те, що ще ніколи в Закарпатті так не винищували ліси, як це відбувається зараз. Незважаючи на те, що закон про заборону вивозу лісу-кругляка було прийнято ще у квітні, президент Порошенко підписав його зовсім недавно.

Але набути чинності він повинен тільки з листопада.

Саме тому лісогуби ще більше активізувалися. Лісовози їздять ледь не колонами. Правоохоронці все бачать, але все ігнорують, бо отримують від лісової мафії величезні хабарі. Губернаторові доводиться вислуховувати від людей, що в лісах біда, і він приймає рішення про заборону вивозу кругляка ще до вступу закону в дію. І що? Нічого. Лісовози їздять ще більшими колонами.

ЗМІ продовжують показувати, як нищиться ліс, і в одному сюжеті прозвучала цифра, яка все пояснює: на території лише одного лісомисливського господарства лише за добу вирубується і вивозиться лісу на… мільйон гривень.

Тепер зрозуміло, що ліс приносить комусь за день мільйони гривень. То що вартує лісовій мафії купити всіх правоохоронців та чиновників?

Та й не тільки правоохоронців і чиновників. Навіть серйозні комісії з Києва їдуть звідси після перевірок із валізами грошей і заплющують очі на всі правопорушення.

А ще страждають офіційні переробники лісу. Ті, хто не вивозить кругляк, а виробляє з нього вироби і експортує продукцію. Ті, хто платить податки і офіційно влаштовує на роботу працівників. Такі лісовій мафії не потрібні. Бо такі не заносять конверти.

Днями керівники одного з таких підприємств написали листа губернаторові. Написали, що раді вітати довгоочікуване рішення про заборону вивозу кругляка і надання пріоритету лісопереробникам. Вони написали про те, які митарства доводиться їм терпіти через лісову мафію. Написали, що є одними з найбільших платників податків свого району, однак у своїй діяльності залежні від кількох чиновників-хабарників. І через це їх просто ігнорують і не дають деревину, а дають тим, хто взагалі веде нелегальний лісовий бізнес і не купує деревину на аукціонах. Дають тим, від кого отримують хабар.

Через це підприємство, яке офіційно працевлаштовує людей і є наповнювачем бюджету, змушене закриватися, а хапуги й далі рубають ліс і збагачуються, держава від них лише страждає.

Однак бюрократична система, як рудимент совка, процвітає на Закарпатті. Листа губернатор, швидше за все, навіть не прочитав. Його передали одному з заступників, а той спокійно поставить резолюцію «прохання розібратися» і передасть у кабінети лісової мафії.

І не потрібно з себе робити великого борця за збереження лісів. Як це останніми днями роблять і Москаль, і Балога, який похвалився, що мало не власноруч зупинив вирубування лісу на Берегівщині. І не потрібно президентові та главі уряду робити з себе захисників вітчизняних виробників. Президент на рівні боротьби з контрабандою пообіцяв закарпатцям покінчити з лісовою мафією, а глава уряду навіть сказав, що до нас приїде спеціальна комісія.

Знаємо ми ці спеціальні комісії. Вже сидять вдома і напиваються закарпатським коньяком та ставлять на особисті рахунки гроші від закарпатської лісової мафії, як подяку за лояльність.

І ще. Контрабанда, з якою всі так почали боротися, є проблемою не Закарпаття та України. Вона завдає шкоди Євросоюзу, то нехай Євросоюз прикладає більше зусиль у боротьбі з контрабандою.

А от вирубування лісів — це наша проблема. Головна проблема.2015-09-05
переглядів: 1903
джерело: dzerkalo-zakarpattya.com

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(6):

2015-09-08 Верховинець
Поки громади не візьмуть і не перекриють дороги для вивозу лісу та не стануть домагатись публічного звіту про кількість зрубаної деревини і перевірки даних "новою" прокуратурою, доти боротьба з крадіями - "слова".

2015-09-07 коментар
Дурницю пишете в коментарях.Коли лісник винонить дві фішки і загружає та відправляє і то роьиться майже кожноно дня.а пости які наклав мос4алт ничорта не роблять а гроші хмарятт

2015-09-06 Сосні
Синевирською рікою командує злодій Дербак микола

2015-09-05 Да.......
Любите мужчин .Им очень нужна Ваша любовь...Даже если Они в Этом никогда не презнаются.За каждым великим Мужчиной,Всегда есть Великая Женщина..Которая в него верила.И Любила по на-стоящему....

2015-09-05 сосна
лісовов галуззю в районі керує авторитетний злодій Хила Іван а головний його поплічник то заступник голови районної ради Яреми студениць Михайло Буришин, котрого в дружньому колі величають кощеем.

2015-09-05 нік
інтересно який процет за наш ліс получає яцик

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.