...

Солодке життя – медове Закарпаття!


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Солодке життя – медове Закарпаття!

Сьогодні пропоную вам поговорити, якщо дозволите, про продукт, який пробував, сподіваюся, кожен. Дорослі та діти із задоволенням п’ють з ним узимку чай. А такий хижий звір як ведмідь розповів би про любов до цього продукту багато, якби вмів говорити. Здогадалися, про що йтиметься? Так! Про мед.

А почнемо ми нашу розповідь про тих маленьких, але дуже працьовитих комах, завдяки яким маємо задоволення їсти солодкий продукт. Це бджоли. З ранку до вечора вони літають по полях і садах, збираючи нектар рослин. Стоп! А що ж таке нектар? Це не що інше, як солодкий сік. Багатьом видам рослин потрібен запилювач для перенесення пилку з однієї квітки на іншу. Найчастіше ним виступають комахи: бджоли, джмелі, метелики. Їжею дуже багатьох із них є саме нектар, виходить взаємовигода: на тобі нектар, а ти мені теж послугу – перенесеш пилок із квітки на квітку.
Узагалі про бджіл можна говорити довго й цікаво, про їхню високу організацію та чіткий розподіл функцій усередині сім`ї; про те, що бджола здатна злітати в розвідку, а потім передати танцем інформацію іншим, де й на якій відстані знаходяться квітучі рослини. Але нас сьогодні цікавить суто мед.
У бджоли ротовий апарат представлений хоботком, яким всмоктується нектар. Далі під дією ферментів він частково перетравлюється, і прилітаючи у вулик, комаха відкладає його в стільники. Але й це ще не зовсім готовий мед, він повинен дозріти. За цим процесом стежить певна група бджіл. Адже поки що в цьому проміжному продукті досить багато води, а повинно бути не більше 15–20%. Із часом зайва волога з нектару поступово випаровується, і продукт набуває потрібної консистенції. Коли він повністю дозріває, бджоли запечатують стільники. Ось вам і показник того, що мед готовий. Уявляєте тепер рівень організації цих комах? Звичайно, мед бджоли збирають суто для себе, для своєї родини і власних потреб. Він їм необхідний для споживання. Бджоли заготовляють його про запас, на зиму, для забезпечення життя личинок молодого покоління і, звичайно ж, її величності матки. Але оскільки мед людина успішно забирає в них, процес збору починається знову.
Треба сказати, що бджоли не єдині комахи, які збирають мед, хоча і займають лідируючу позицію. На другому місці джмелі. Теж відчайдушні трудяги, та й мед у них, чесно кажучи, за якістю та всіма показниками кращий за бджолиний, але вони його дуже швидко витрачають у власних цілях і збирають у малих кількостях. Практично все зразу й з’їдають. Так що розводити джмелів виявиться справою невдячною.
Виробництво та імпорт меду є великим і прибутковим бізнесом світового масштабу. А все тому, що дуже багато країн не здатні забезпечити себе цим харчовим продуктом. А тепер цікаві дані. Хто, на вашу думку, лідер з виробництва меду серед усіх держав СНД? Звичайно ж, Україна. Більше того, це третя країна у світі після Китаю та Туреччини з виробництва меду. Як вам таке? Я взагалі вважаю, що символом України цілком може вважатися цей затребуваний у всьому світі продукт – мед. Адже його хімічний склад і властивості досить унікальні.
Як я вже говорив, мед складається на 20% з води, на 75% із вуглеводів (глюкоза, фруктоза, сахароза), а також ряду найважливіших вітамінів. Але бджоли збирають не тільки мед, а ще й пилок. Це неймовірне джерело з 250 різноманітних речовин: амінокислот, мікроелементів і вітамінів. Зібраний бджолами пилок рослин у багато разів перевершує за всіма показниками сам мед. У повсякденному житті мед має широке застосування як у лікувальних цілях, так і в кулінарії. Але важливо знати, що вже при температурі 50° С багато його корисних компонентів починають розпадатися. Гречаний, липовий, травневий… Сортів і назв досить багато, але як ви самі розумієте, чисто липовим мед можна назвати досить умовно: звідки бджоли хотіли, звідти й носили нектар. Головне, щоб продукт був натуральним! А це той важливий фактор, який і визначає якість та відповідно ціну на мед. Такий продукт, як штучний мед, не йде ні в яке порівняння з натуральним. Роблять його, як правило, з цукру з додаванням ароматизаторів. Ну який же це мед?
Благо, для бджолярів почалася Золота ера за Президента В.Ющенка, який і сам був завзятим бджолярем, так ще й почав усіляко заохочувати та підтримувати всіх пасічників-аматорів України. Затвердив навіть фінансову програму, що передбачала розвиток цієї галузі.
І стали на ноги наші закарпатські бджолярі. Ярмарки останніх років явно показують, наскільки популярне й розвинене бджільництво в нашому краї. Але справа ця досить-таки непроста і кропітка, подекуди пов’язана з безліччю складних нюансів. Це вам не собаку вдома тримати, повірте мені, все набагато серйозніше. Кількість меду та його сортів просто дивує. Мед і пилок продаються на будь-який смак, лише обирайте. Який хочете? Високогірний? Та ось же він.
Закарпаття вже може похвалитися не лише вином і мінеральною водою, а ще й екологічно чистим медом. Адже бджільництво в нас розвинене не тільки в низинних районах області, як-от на Берегівщині й Виноградівщині, не в дивину буде зустріти вивізні вулики і на Міжгірщині та Воловеччині. Цей факт може порадувати не тільки нас як корінних жителів, а також туристів, і це важливо.2015-09-01
переглядів: 1297
джерело: Дмитро ЧЕПУР «Карпатський об’єктив»

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(5):

2015-09-04 !!!-!!!!!
И если Я живу на свете ...То лишь из -за одной мечты: Ми оба ,как слепые дети.....Пойдем на горные хребты !!!-!!!!! Туда где бродят только козы... в мир самых белых облаков...Искать Любовь..Красыви Розы...И слушать пение Соловьев !!!-!!!!!

2015-09-03 Правда!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Любовь-Это когда чувствуешь,что прозевать кого-то значит прозевать свою жизнь ..............

2015-09-02 Да
В последнее время мне звонит только будильник

2015-09-02 ???
Вчера ушло.Завтра еще не пришло.Мы имеем только сегодня.Так давайте начнем

2015-09-02 Да.........
Нет подушки,мягче Ольченых рук,и нет розы,красивее ее улыбки..........

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.