...

Заслуженому педагогу та письменнику з Вучкового виповнилося 96 років


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село вучкове


Заслуженому педагогу та письменнику з Вучкового виповнилося 96 років

3 серпня 96 років виповнилося Петру Степановичу Продану з Вучкового. У цей день шанованого земляка, педагога, письменника, громадського діяча прийшли вшанувати не тільки рідні та близькі, а й колишні учні, вчителі, представники влади. Заступник голови Міжгірської селищної ради Василь Юрик з особливою теплотою вітав свого першого директора школи. Незважаючи на поважний вік, Петро Степанович разом з своїм учнем полинув у спогадах у шкільне життя. Особливо жваво пішла мова, коли заговорили про творчу діяльність Петра Степановича. На столі з’явилися поетичні збірки із домашньої бібліотеки. Автор напам’ять цитував окремі з них, які найбільше торкнулися струн його серця. Це - поезії на історичну тематику, у яких оспівана краса рідного краю і, звичайно, пориурочені коханій дружині. Поважний вік поета не перешкоджав орієнтуватися на сторінках книги в пошуках того чи іншого вірша. Акуратні закладки в збірнику свідчили про те, що автор ще й сьогодні на самоті поринає в чудовий світ поезії, згадуючи минулі роки.

Приємні спогади із життя цього високоінтелігентного чоловіка, в минулому вмілого керівника і педагога згадувала його землячка, вчителька Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина Василина Шегута. Віддала йому належне за те, що впродовж всього свідомого життя передавав молодому поколінню свої знання та історичний досвід у справі державотворення.

Петро Степанович Продан - делегат Першого з’їзду Народних комітетів Закарпатської України. Тогочасні історичні події, що стали знаковими для Закарпаття, залишилися в пам’яті Петра Продана назавжди.

У далекому 1951 році після закінчення Хустського педагогічного училища був направлений на роботу в тодішній Волівський округ молодий учитель. Спочатку працював директором Синевирсько-Полянської школи, а згодом очолив Вучківську восьмирічку, де й працював аж до виходу на пенсію.

37 років педагогічної діяльності принесли Петру Степановичу шану, повагу і визнання - відмінник народної освіти, Заслужений працівник культури України, нагороджений орденом «За заслуги» третього ступеня.

Сьогодні ми друкуємо на сторінках нашої газети один з улюблених віршів поета, у якому він ранньої весни 1945 року поетично відтворив визволений край в монолозі маленької квітки.

Маленька квіточка

На зламах років зла.

Я виросла із мрії про майбутнє,

Що в серці зайнялась

І сяйво пролила,

І розквітала поступом могутнім.

Я зараз тим живу,

Що йду по цій землі.

Її теплом я змолоду зігрітий.

І бачу, як ростуть

І наповняють дні

В обіймах радісних і корені, і квіти.

P.S. Редакція газети щиро вітає Петра Степановича з поважним життєвим іменним святом, бажає при доброму здоров’ї, в оточенні рідних і близьких людей щасливого довголіття.2015-08-07
переглядів: 1205
джерело: Марія Рубець

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(3):

2016-09-19 до да
не далечко

2016-08-06 Да
Далеко....МИСЛЬ !

2015-08-09 Мисль
Лишь тот кто рискнет зайти слишком ДАЛЕКО..........Обретет возможность узнать на что он способен........................

свіжі новини:
(вучкове)

найбільше читають:
(вучкове)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.