...

Децентралізація по-закарпатськи: чиновники більше клопочуться про власну долю, аніж дбають про інтереси людей?


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Децентралізація по-закарпатськи: чиновники більше клопочуться про власну долю, аніж дбають про інтереси людей?

Під час кампанії з децентралізації влади та адміністративної реформи деякі посадовці більше клопочуться про власну долю, аніж дбають про інтереси людей.


Тому суспільство повинно згуртуватися, а мас-медіа активно долучитися до інформування населення задля успішного завершення реформ.

Таку думку висловив виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик.

"Дехто більше переймається питанням збереження посадового крісла, ніж інтересами людей, яким він має служити. Він швидше їм розкаже свою «правду», ніж до них дійде достовірна інформація з Києва. Тому я закликаю всіх, кому не байдужа доля України, активно долучитися до процесу творення спроможних громад", - наголосив виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик.

Він також підкреслив, що важлива роль у проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи належить ЗМІ: "Свідома позиція вітчизняних медіа є важливим чинником промоції реформи місцевого самоврядування. Українці – мудрі і згуртовані. Якщо їм доступно подати правдиву інформацію, - вони зрозуміють суть децентралізації та допоможуть втілити реформу в життя".

Децентралізація та реформа місцевого самоврядування спрямовані на формування спроможних та самодостатніх громад, що зможуть самостійно та за рахунок власних ресурсів вирішувати місцеві питання в інтересах кожного мешканця громади.

Для успіху цієї справи вкрай важливо здобути розуміння та підтримку з боку громадськості, чого можна досягнути, роз’яснивши кожному жителю суть, переваги та очікувані наслідки реформ.

"Людині варто спитати себе, чи влаштовує її сьогоднішній рівень життя – чи задоволена вона якістю медичних, освітніх, адміністративних, комунальних послуг, чи задоволена вона якістю доріг, побутового обслуговування тощо. Якщо звучатиме відповідь "так, все влаштовує", – тоді, звісно, нічого змінювати не треба. Якщо ж навпаки, – то сподівання, що хтось інший зробить за тебе так, аби було краще, не призведуть до якісних змін", - вважає виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик.

Сьогодні у всіх областях Офіси реформ активно працюють над підготовкою перспективних планів, на основі яких формуватимуться території громад. Відбуваються консультації та обговорення з мешканцями районів, населених пунктів. Мінрегіон проводить круглі столи, семінари, онлайн-конференції тощо за участі представників асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських організацій і ЗМІ. До цих заходів залучені керівники та депутати місцевих рад, міські, селищні, сільські голови, які мають доносити інформацію про реформи безпосередньо до громади.

Довідка

Вичерпну інформацію про суть реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади можна отримати на сайтах Мінрегіону України, Асоціації міст України або звернувшись до Офісів реформ в областях.2015-05-20
переглядів: 1107
джерело: Uzhgorod.net.ua

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(2):

2015-05-25 читач
Мітцик правильно пише. Людей така медицина, освіта, транспорт, дороги і т.д. дійсно не влаштовує. Перспектива у цієї реформи ближайші два роки як у бобіка-собаки після того як колгози розпалися. Бачу що ці "спеціалісти" по реформах не то що не розуміються, а тупо читают з листка. Дай дурню волю, заведе у неволю (до жидів)

2015-05-22 непадлюк
Тобто щоб краще жити треба розігнати сіліради???? І довго думали аж 23 роки...

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.