...

Найбідніші мешканці сіл мають платити податки із туалетів та навісів для сіна


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Найбідніші мешканці  сіл мають платити податки із туалетів та навісів для сіна

Однак механізму адміністрування цього «геніального» податку наразі не існує, кажуть експерти.


Згідно з запровадженими торік нормами Податкового кодексу, мешканці сіл мають платити податок за будь-яку споруду на своєму подвір’ї: туалет, сарай, навіс для сіна чи вигрібну яму. Про це в інтерв’ю Національному прес-клубу розповів керівник напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» Проекту USAID «АгроІнвест» Микола Гриценко.

«Сьогодні об’єктом оподаткування є нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в тому числі, господарські будівлі. А до них належать (я цитую) – сараї, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погріби, навіси, котельні, трансформаторні підстанції та інші допоміжні будівлі. Також йдеться про сільськогосподарські споруди. Тобто, про колодязі, вигрібні ями, огорожі, ворота, хвіртки, замощення територій. Скажімо, дядько вкрив асфальтом подвір’я, аби не місити багнюку, і за це має платити податок. Маєш навіс для дров або для сіна – теж готуй за них відповідні гроші», — стверджує експерт.

При цьому, у кодексі не вказані норми оподаткування цього майна.

«І якщо оподаткування житлових будинків регламентується певними розмірами, то коли йдеться про господарські будівлі та сільськогосподарські споруди, тут якісь нормування відсутні. Тобто, якщо селянин має будинок у 120 кв. м, він за нього не платить, але за вбиральню, площа якої навіть не перевищуватиме 1 кв. м, податок уже нараховуватиметься. Часто буває, що селяни, які через бідність не спромоглися перебудувати чи розширити житловий будинок, принаймні, старалися компенсувати свої потреби окремо зведеними коморами, літніми кухнями тощо. І от тепер матимуть справжній клопіт через таке майно», — каже Гриценко.

При цьому, за його словами, ці норми стосуються лише селян.

Водночас, стверджує експерт механізму адміністрування цього «геніального» податку наразі не існує, тому держава нічого від нього не отримає.

«Насамперед, має бути технічний паспорт на господарський двір, зареєстрований в БТІ, де чітко виписані всі параметри – яка довжина огорожі, скільки метрів замощено каменем, скільки — асфальтом, який розмір туалету. І якщо все зареєстроване, ці дані є в реєстрі, тоді податки можна нараховувати. Але сьогодні все це майно не зареєстроване. Що робити – організовувати спеціальні комісії для обліку?» — каже він.

Окрім усього, цей податок заторкне найбідніші верстви населення, впевнений Гриценко.

«Інше питання: а хто може бути основним платником оцього податку на сміттєзбірники та комори? Я переконаний, що це виключно люди старшого віку, які мешкають у стареньких будинках без зручностей, де нема водогону і каналізації. Заможні сільські мешканці зводять будинки за всіма нормами сучасної цивілізації, тож їм не доведеться сплачувати за колодязі чи туалети на подвір’ї. Таким чином, під ганебне оподаткування підпадають селяни, які мешкають в антисоціальних умовах», — розповів експерт.2015-04-29
переглядів: 1246
джерело: Uzhgorod.net.

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(7):

2015-05-01 вын
кат за тото такий злий на людей, що сам нічого немає, от і гавкає. сам нічого не нажив то хоче оби й другі збідніли. не пеживай катюша скоро всі ковдати будемо. хотя поляки таких словечок і нерозуміют.

2015-05-01 про ката
опять сесе польське чмо вилізло з нори гавкати на людей. по твоїй логіці депутати мали виконати вказівку з області і встановити великі ставки податку на нерухомість оби всі люди без винятку платили по пару тисяч за свої маєтки? почитай закон катюша.

2015-04-30 КАТ
СЕЛИЩНІ ДЕПУТАТИ РАЗОМ З ГОЛОВОВ НЕ ХОЧУТЬ ПЛАТИТИ ДЕРЖАВІ ЗА СВОЇ ТОРГОВІ ТОЧКИ БО ВСІ НАХАПАЛИ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА І ПРИКРИВАЮТЬСЯ ТУРБОТОВ ЗА ЛЮДЕЙ А ПОТОМУ ЩУР РЕВЕ ЩО НИЄ ГРОШЕЙ НА САДИКИ,А НА БРУКІВКУ Є ГРОШІ ТАЙ ДЕ ГРОШІ З БАЗАРА В СУБОТИ В ЖЕБАХ.ВИБЕРІТ ЩУРА ОПЯТ ТА БДЕТЕ ВІДІТИ ЯКІ БДУТ ПОДАТКИ У 2016 КОЛИ НЕ БДЕ ВИБОРІВ І НЕ ТРЕБА ДЕШЕВОГО ПІАРУ

2015-04-30 свідок
Проти мінімальних ставок податків для міжгірців голосував лишень один депутат в селищній раді - то Віталій Палапа із Запереділля!

2015-04-30 а.
так було в сталінські часи,коли за все платили

2015-04-30 дептат
у Міжгірї найнижчі з дозволених податків на нерухомість завдяки голові та депутатам котрі ризикнули проголосувати всупереч вказівкам за області

2015-04-30 Міжгірець
До прикладу Міжгірська селищна рада дала пільгу на сплату усіх господарських споруд та гаражів. Тобто на території селища Міжгіря та сіл Запереділля і Стригальні мешканці не будуть платити за господарські споруди та гаражі. Це свідчить про те, що керівництво селища пильнує за тим, аби громада не переплачувала лишні кошти. Доречі і податок на майно також один з найнижчих.

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.