...

Сьогодні православні та греко-католики святкують Вербну неділю


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Сьогодні православні та греко-католики  святкують Вербну неділю

Неділя за тиждень перед Великоднем називається "Вербною", "шутковою" або "цвітною". З давніх-давен цей день чекали з особливим нетерпінням.


Вхід Господній в Єрусалим – велике християнське свято. Про цю подію розповідають у своїх Євангеліях всі чотири євангелісти – Марк, Матвій, Лука та Іоанн.
У євреїв був звичай: царі і переможці в’їжджали до Єрусалиму на конях або ослах, і народ урочистими вигуками, з пальмовими гілками в руках зустрічав їх.
Виконуючи пророцтва Старого Завіту, Христос саме таким урочистим чином в’їжджав в Єрусалим, але не як Цар земний або переможець у війні, а як Цар, Царство Якого не від світу цього, як Переможець гріха і смерті.

Також, за традицією, коли Ісус в’їжджав до Єрусалиму, йому під ноги кидали пальму. Оскільки ці дерева в нас не ростуть, то наші предки вирішили обрати взамін вербову гілку. Вона в цей час якраз починає квітнути. Саме вербові гілочки для освячення обрали не випадково. Адже це дерево – символ здоров’я, плідності, швидкого росту. Вважається, що саме торкання її гілок наділяє людину цією цілющою силою.

Та це не всі традиції, пов’язані із цим днем. Згідно з обрядом, після того, як гілочкою верби були побиті всі члени родини, її ховали за образи. Там її тримали аж до наступного року, адже, за давнім віруванням, верба оберігала від злих сил, які так і лізуть до оселі.

Окрім того, з давніх-давен є традиція кидати галузки верби у ванночку, де купають немовлят. Особливо тих, що хворіють. Після купання у вербі діти ставали здоровими. Коли настає новий рік і нова Квітна неділя, то гілку верби спалюють.2015-04-05
переглядів: 1798
джерело: Uzhgorod.net.ua

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(7):

2015-04-07 Папі
Де то написано що Папа Римський наслідник Петра

2015-04-06 дурнику
щире співчуття твоїм прихожанам, котрі мають слухають твої майдануті проповіді і дозволяють себе обкрадати таким шарлатанам як ти. Ала на тому світі все воздастся по заслугам.

2015-04-06 иапси
лиш тоті людині відомо чому ходит до незєднаних московських правослвних.ЩИРЕ СПІВЧУТТЯ ТИМ, ЩО НЕНАВИДЯТЬ СВЯТІЙШОГО ОТЦЯ, НАСЛІДНИКА АПОСТОЛА ПЕТРА - ПАПУ РИМСЬКОГО.

2015-04-05 УПЦ
Люди добрі! де є наше СБу та влада, куди йде суспільство. Ті московські попи б"ють чола за Кірілла та втлумачують людям що наша церква є зло для України та для народу вкраїнського.То треба знати історію що золотоверхий Київ постав у своїй красі прийнявши християнство, і Богом суджено Бути Києву християнською столицею а не агресору Москві і всі кіріллові батюшки є провокаторами та виступають проти української державності словом і ділом.

2015-04-05 радикал
ми не будемо нікого паплюжити просто купецький щур суботік юрик най повіддають наші землі аптеки кочегарки пошти і так дальше і ми їх не будемо трогати

2015-04-05 Кайтеся і любіт бідних братів,і сестер своїх.
Кайтеся у гріхах невірні,і просіть прощення,віддайте усе своє багатство бідним, і будете вільні.

2015-04-05 мир
Всіх вітаю з Вербною неділею, любіть один одного і не паплюжтеся в коментарях.

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.