...

В Ужгороді відкрили скульптурку опришку Шугаю


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


В Ужгороді відкрили скульптурку опришку Шугаю

Літературний герой Микола Шугай "оселився" на перилах, що розміщені на одній із найстаріших вулиць обласного центру Закарпаття – Івана Ольбрахта.

Саме цей письменник є автором роману «Микола Шугай - розбійник», про останнього закарпатського опришка. Урочисте відкриття нової мініскульптурки відбулося цими вихідними. Участь у костюмованому заході взяли громадські активісти, меценати і сам скульптор Михайло Колодко.

Мініпам’ятник з рушницею у руках вдало вмостився поряд з дорогою, на перилах старовинної кав’ярні – музею. Що стосується самого персонажу, то варто зазначити, що прототипом головного героя став реальний чоловік – мешканець Міжгірщини Микола Петрович Сюгай.

Останній опришок Закарпаття мав нелегку вдачу, одні його вважали злочинцем, інші – визнавали героєм. Чоловікові жандарми приписували пограбування багатих кортежів на території області, вбивства та розправи. Однак прославився він як літературний персонаж.


В Ужгороді відкрили скульптурку опришку Шугаю


2015-02-02
переглядів: 1095
джерело: Вікторія Жуйко, газета "День"

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(1):

2015-02-03 Правда від старожилів
При приході до влади в 1944 році комуністів,всіх молодих хлопців по всій Закарпатській області,а осбливо гірські райони,виловлювали й насильно відправляли на Донбас видобувати вугілля. Й хлопці втікали в ліси ,так як ходили чутки що багато помирало в шахтах й ще в 1975 роках в с.Ізки привезли із Донбасу який не мав родини й його засипало в шахті й просив похоронити в с.Ізки .Спитайте изян.Його тіло лежало в клубі й з почестями похоронили в с.Ізки. Й цих хлопців виловлювали по лісах й знову відправляли на Донбас.Тому й назва -опришки.

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.