...

Маючи - не бережемо, втративши - плачемо


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село верхній студений


Маючи - не бережемо, втративши - плачемо

« Один чоловік ,пускаючись у дорогу,прикликав своїх слуг і передав їм своє майно. Одному він дав п’ять талантів, другому – два, а третьому – один, кожному за його здібністю, і від’їхав.
Той,що взяв п’ять талантів,негайно пішов і орудував ними, і придбав інших п’ять талантів.
Так само і той,що взяв два, також придбав два інших.
А той,що взяв лише один, пішов, викопав у землі ямку та й сховав гроші пана свого…»


Всім відома притча про таланти спадає мені на думку кожного разу, коли проходжу повз цю будівлю. Трапляється це доволі часто і від того ще прикріше. Вибиті шибки тужливо і з розпачем озираються довкола, шукаючи дитячі усмішки; двері, які б мали кожного ранку пропускати людей, зорять пусткою… Моторошна картина вимальовується, наче в голлівудському фільмі жахів про майбутнє. Але це, на жаль, наше сьогодення. І не за тридев’ять земель, а на моїй «маленькій» батьківщині – Верхньому Студеному. Це приміщення колишнього дитячого садочка. Та спостережливий читач спитає мене : « А до чого тут притча про таланти? Мовляв, так гарно починалося…». Пояснюю. Ми виросли в країні, де рівень освіченості людей був високий. Радянська освіта, незважаючи на всі її «маркси і енгельси» давала доволі фундаментальні знання . Тому і визначним пріоритетом для себе вважала , що майбутнє країни залежить від рівня освіченості людей. Бо, приміром в Японії, де 98 % людей мають вищу освіту, і рівень життя високий. Та годі ! Бо мене вже зовсім занесло в філософські дебрі. Вертаємося швиденько на наші стежки. Так от, вертаємося до радянської влади, яка вирішила спорудити в Верхньому Студеному нову, сучасну будівлю дитячого садочка, біля школи. Діялось то у 80-х рр.. Садочок був забезпечений всім : нові меблі, посуд, іграшки, білизна, санвузли, туалети, кухня…Та не довго звучав у ньому радісний сміх. У тяжкі 90-ті було прийнято рішення про закриття садочка. Зі слів колишніх працівників установи, рішення приймалося на напівтаємному засіданні виконкому, де були присутні лише 3 чоловік на чолі з головою сільради п.Славцем. Садочок закрили, все начиння з нього списали ( цікаво ,правда, куди? Все ж бо було новим), а саму будівлю продали. Минули роки . Новий власник нічого не зробив і приміщення потроху розвалюється. Відомо ж бо, що хата без людей не живе…

Нам всім дається в житті чимало : одному гроші, іншому – здоров’я, тому – друзів… А комусь – повну байдужість до чужих проблем . І від того так боляче бачити, що маючи щось готове для подальшого використання , плекаючи надії на наступне кар’єрне процвітання , так легко закопувати свій «талант».

..Бо кожному,хто має, додасться, і він матиме над міру; а в того , хто не має, заберуть і те, що має…

Філософ


важливе
2013-05-18
переглядів: 926
джерело: міжгірський портал

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(верхній студений)

найбільше читають:
(верхній студений)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.