...

Як розбудити Студений?


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село верхній студений


Як розбудити Студений?

I найбiльшим нещастям українського народу було те, що цiла його iсторiя - перманентне намагання когось зробити з нас не те, чим призначила нас природа. Втручалися до нашої рiдної мови. Втручалися до нашого побуту. Втручалися до нашого господарства. Всяка влада, яка тiльки не була на нашiй землi,-росiйська чи польська, нiчим iншим не займалася, а лиш доводила нам, що ми - не ми, а щось iнше. Це було постiйне ламання нас, нищення нас. I тодi нiде iнде, лише у наших мiстах, наших селах, наших школах, наших родинах, нам залазили в саму душу, плювали там на все, що є для нас святого, не давали змоги боронитися. Останнi роки панування большевизму особливо яскраво довели нам, що значить таке втручання. Навiть тi чи iншi лiтери казали нам вимовляти так, як хочуть вони. Диктували нам наше вiдношення до чужого, до того, що нам вороже. (Улас Самчук, 1941 рік)

В своїй публікації "Нарід чи чернь" автор задає собі багато запитань і при першому поглядi на дiйснiсть це питання не дає йому покою. Продовжує роздумовувати. Воно врiзається в нашу свiдомiсть, воно переслiдує нас вдома, на вулицi, в установi, на базарi, у трамваї... На кожному кроцi наших трагiчних буднiв у першу чергу бачимо чорним по бiлому писане: Хто ми? Нарiд чи чернь? Нацiя чи маса?... Органiзована, свiдома, вигранена збiрна одиниця чи юрба без'язиких i безликих постатей? I дати на це одразу, без вагань, виразну вiдповiдь ми іноді вагаємось.

Нещодавна поїздка в с.В.Студений до батьків навертає і мене до роздумів разом з автором публікації " Нарід чи чернь" Уласом Самчуком. Так, дійсно, ми знаходимось в стані первісного життя. Чому? Бо ми не переконанi внутрiшньо, що весь той людський матерiал, який заповнює будинки i вулицi наших мiст, вповнi i незастережно заслуговує на назву нарiд. Бачимо явища, бачимо обличчя, чуємо мову, оцiнюємо вчинки i з потрясаючим душу жалем стверджуємо, що величезна маса живих людиноподiбних iстот 1941року ( 2014 року, додаю від себе я- автор) по народженнi Христа не розумiє i не усвiдомлює в собi двох дуже важливих i основних первнiв (елементiв): людську гiднiсть i нацiональну свiдомiсть. Що це таке людська гiднiсть? Чи це щось подiбне на мiшок картоплi, чи на порванi чоботи? Не всiм ясно. Що таке - нацiональна свiдомiсть i для чого її можна практично вжити? Також не кожному вмiщується в головi (Улас Самчук "Нарід чи чернь")

Ще в 2012 році ми активно почали роз"яснювати сільській громаді, про те, що їхне буття залежить від їх руху. Активізували окремих активних людей в с.В.Студеному, щоб хоч трохи розбудити односельчан від сну, щоб ті змогли накінець прозріти і відродити людську гідність. Так були зроблені активні кроки назустріч своєму гідному життю. Почалась протидія незаконній порубці цінної деревини та вивозу її за межі села за "копійки". Порушені кримінальні справи по факту відносно посадових осіб Нижньостуденської сільської ради. Люди почали вірити в свої можливості ,вірити в те, що вони можуть змінити на краще своє життя. Дехто відчувши, що наступають їм на хвіст почали знаходити і будувати редути оборони. Деяких винуватців почало здоров"я підводити і важко було їх знайти на роботі. Люди почали говорити, як їх силою заставляли голосувати за режим Януковича, почали називати цих героїв, тих "прихвостів", які, щоб залишитись в теплому кабінеті і мягкому кріслі робили все, що їм повелять зверху.

Кінець 2013 та початок 2014 рр мав переломний період в історії студенців, та ,зрештою, і всіх людей. Селяни стали близькими до того світла, що проглядувався в глухому "бескидському " тунелі. Звільнили прокурора району, начальника міліці та голову райдержадміністрації...
Прийшли нові обличчя, молоді особи до влади. Внутрішне становище людини висловлювало надію на краще. Війна на Донбасі, кров та смерть наших солдат і добровольців почала згуртовувати та об"єднувати всіх нас. Та результати вибору народних обранців людьми гірської місцевості Закарпаття на позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року( в тому числі і студенцями) поринає нас знову в тьму, в непорозуміння нашої свідомості та людської гідності. Знову студенцям заліпили ями болотом, яке пробуло до кінця голосування. Почали нищити дороги, знову почали нищити ліс та інфраструктуру.

Питання людської гідності та свідомості відходять на інші позиції.
Большевизм багато говорив про свiдомiсть. Але його свiдомiсть зводилась не до людської свiдомостi, а, як тодi говорилося, до свiдомостi класової, чи соцiальної. А це є далеко не те саме. Основою життя є не клас, а людина. Той чи iнший подiл людей не повинен замiняти основного. Не важливо, до якого класу належить порядна творча свiдома людина. Важливо, щоб вона такою була. Бо коли привiлейований той чи iнший клас складається з юрби бандитiв чи людського шумовиння, то будь вiн тричi пролетарський чи буржуазний - вiн сам по собi не має найменшої вартостi. Не в пролетарiатi i не в буржуазiї справа. А в людинi. I тiльки в людинi. (Улас Самчук "Нарід чи чернь").


Сьогоднішня річниця помаранчевої революції та революції гідності знову задає багато питань до нас , до людей, до українців :то ми ,де ми і з ким ми???

Наслiдки з усього цього на сьогоднi такi, що величезна частина нашого, особливо мiського, населення з нацiонального погляду являє собою не що iнше, як юрбу, що не належить нi до якого народу, що не має нiчого святого, що не говорить нi одною мовою. Це не є нарiд. Це - чернь, це-безлика, без'язика юрба. Особливо це стосується до нашої молодi, яка з нацiонального погляду - саме велике порожнє мiсце. Соромно, боляче i огидно бачити таке явище на європейському суходолi, на берегах Днiпра, на вулицях Києва 1941 року!
Це - боляче ранить наше людське самолюбство. Це принижує нас в очах свiдомих чужинцiв. Це, нарештi, вiдбирає у нас безлiч творчої активностi й енергiї. Це явище - перше i основне зло, яке треба вирвати з коренем! Тому - не все одно, хто як говорить, яким богам молиться, якi книжки читає. Не все одно, якими iменами названi вулицi наших мiст, не все одно, чи домiнуючим є для нас Шевченко, чи Пушкiн. Не все одно, як це часто доводиться чути, кого ми вчимо у школi, не все одно, яке наше вiдношення до росiйської лiтератури. Нi! Це не все одно... А коли - все одно, то це значить, що все одно для вас, хто є ми самi! Це значить, що ми не нарiд, не якась спiльна iсторична збiрна сила, а невиразна юрба, сiра маса, вiчно принижена без всяких iдеалiв чернь. (Улас Самчук "Нарід чи чернь")


Що робити і як нам далі бути??? Це питання має знайти швидку відповідь. Міняти себе з середини душі та серця і в подальшому міняти навколишіх ...
Продовження нашої активної діяльності в Студеному розпочинається з часом публікації цього роздуму-монологу та монологу-переконання, метою якого є переконання нас самих нового поняття, формування конкретних мотивів, поглядів та спонукань до певних дій. Все це має спиратися на процеси нашого мислення.
Всіх бажаючих запрошуємо до здійснення конкретних дій, які мають на меті збудування нових цінностей і закріплення їх в наших душах. Давайте розпочнемо все це втілювати в нашому рідному помешканні, в нашому конкретному середовищі і в нашому конкретному селі - це СТУДЕНОМУ...


З повагою,-
Тихий Бескид2014-11-23
переглядів: 2834
джерело: Тихий Бескид

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(8):

2015-10-05 Я За Майбутнє!
Це правда, нема поваги ! Нема культури ! Нема Любови.Понищили природу ,розікрали все! Голосуйме за Марянку Гоблик,яка захистить майбутнє Студеного.

2015-10-05 земляк
Дуже цікаві думки, що спонукають до роздумів. Про долю села і його людей, Чому так відстало живемо у такій казковій красі? Чому не примножуємо її, а нищимо? Чому глухими залишаємося до села, один до одного? Чому не бережемо те, що маємо, що зелишили і заповіли нам батьки? Була доброта--немає, була культура- кудись поділася, була повага--зникла.якщо не повернутися до коріння села і роду, МОЖНА ВТРПТИТИ ВСЕ!!!

2015-04-26 Гоблик М.М
Будь ласка створіть на цій сторінці розповіді про визначних людей Студеного-Кічковський М-поет.Мандзюк Степан.Щадей І-нач.управління облвиконкому.Печару-героя Праги.Петканич-Нач обленерго та інші.У Студеному був і письменник Лука Демян. Дякую за вашу працю.

2014-11-30 До Росади та інш.
Коли будете празновати річницю повстання.З уваженієм Фіа.

2014-11-29 Студенка
Чому не діє формування??? Абсолютно проста відповідь: НІКОМУ ЦЬОГО НЕ ПОТРІБНО!!! Чому? В Студеному біля 2 тис. людей які мають право голосу, які й обрали діючого голову села. Більшість з яких не задоволена його роботою, але коли потрібно було зібратися та вимагати у голови села звіт, чомусь прийшло 50 чоловік! Отож, шановне панство, Ви вимагаєте щоб хтось боровся за справедливість, а самі для цього нічого абсолютно не робите! Всі хочуть бути добрими і пушистими, типу: я тут не при ділі!Як то піти проти Славця, то нічого, що він не виконує свої обовязки, Студений пустий туй не є нормальної людини на голову, треба просити із-за кордону, може він за нас всьо зробить, а то ми як бродяжки, кістку показав і ми вже на колінах!!! І головне, незабаром вибори незабудьте проголосувати за Славця, а раптом не виберуть, на кого будете жалітися! Яка негірка але правда, отож, робім висновки, та починаймо з себе, поки ми самі не зрозуміємо, що це нам потрібно, доти ніхто нам не допоможе!!! Слава Україні!!! Слава Героям!!! Герої не вмирають!!!

2014-11-25 Студинці
30 Листопада,переобрати ГО Справедливість,та зарегістріровати відповідними органами,перевірити все на Нижньо-Студенівські Сільські Раді,і висвітлити Громаді.

2014-11-24 Справедливість
ГО "Справедливість" так і не зареєстрована. Хоч у законі прописано що держава всіляко допомагає і сприяє у формуванні гром. орг., та не так то було. Не поставив печатку нач. мііції п.Огняник. Причини невідомі.

2014-11-24 житель Студеного
Чому незапрацьовала Громадська Організація в Студеному,ліс крадут,бантити працюють.Проспите все житя в вонях,Прокидайтесь і вимітаймо зло з села.

свіжі новини:
(верхній студений)

найбільше читають:
(верхній студений)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.