...

На Міжгірщині хочуть розширити межі деяких сіл


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Районні депутати одноголосно надали дозвіл Річківській та Соймівській сільським радам на розроблення проектів землеустрою щодо зміни (розширення) меж населених пунктів Річка та Сойми.
Збільшення територій сіл дасть можливість розширити повноваження сільських громад у питаннях регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

Ці рішення депутатів є послідовним у наведенні ладу в сфері земельних відносин.

Зазвичай, проблемними є землі за межами населених пунктів. Як правило, ці ділянки є пайовими і право на їх отримання мають громадяни, як володіють сертифікатами на право на земельну частку.

Лише надання головним управлінням Держземагенства в Закарпатській області земельних ділянок в с. Річка площею 105, 96 га спричинило збитки пайовикам КСГП «Плай» на загальну суму 426891, 65 грн. Подібні ситації виникли і в інших населених пунктах біля підніжжя Боржавських полонин, що відомі лижними курортами.Згідно отриманої попередньої інформації, протягом 20103-2014 років поза межами населених пунктів с. Річка та с. Пилипець було передано у приватну власність 180 земельних ділянок фізичним та юридичним особам.

16 квітня 2014 року на сесії районної ради депутати Міжгірського району звернулися до голови Закарпатської ОДА, прокурора Закарпатської області, голови Міжгірської РДА та прокурора Міжгірського району, щодо забезпечення повернення земельних ділянок громадам сіл, які визначаться з їхнім майбутнім використанням.

Міжгірська прокуратура оперативно відреагувала. Проведена прокурорська перевірка спільно з працівниками Державної інспекції сільського господарства в Закарпатській області, в ході якої встановлено, що Міжгірською РДА всупереч вимогам земельного законодавства, без згоди членів сільськогосподарського підприємства, внесено зміни до схеми поділу земель колективної власності КСП «Шипіт» в межах території Пилипецької сільської ради Міжгірського району та вилучено земельні ділянки площею понад 44 га та віднесено їх до земель запасу Пилипецької сільської ради».

Прокуратурою подано позов до Міжгірської РДА з вимогами скасування розпорядження Міжгірської РДА, де поставлено питання про повернення вилучених пайових земель площею понад 44 га до земель колективної власності.

Поки ідуть перевірки, окремі голови сільських рад та сільські громади вирішили убезпечитися від подібних обставин шляхом розширення меж населених пунктів. Тепер самі громади будуть розпоряджатися земельними ресурсами.

Те, що депутати районної ради на правильному шляху, підтверджується й останніми ініціативами керівництва держави щодо децентралізації влади та надання більше повноважень сільським громадам. У першу чергу це стосується розпорядження землею та природними ресурсами.2014-10-13
переглядів: 949
джерело: http://zakarpattyachko.com.ua

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.