...

Знову про росіян (і про нас) (компеляції)


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Знову про росіян (і про нас) (компеляції)

Чому відсталій, обмеженій в розвитку, приниженій бідністю, що страждає від безвихідності того, що відбувається Росії здається, що вона велика? Чому приниження й вікову безпросвітність росіяни приймають за божественне призначення, що полягає в терпінні, покірності й вірі у світлий розум царя-батюшки? Чому, чим бідніше розумом, гаманцем росіянин, тим голосніше і впевненіше він заявляє про велич розбитої бездоріжжям Росії? Чому самообман розвиває тільки амбіції, а не ремесло? Чому словесна велич не народжує величі соціальної й культурної?

Відповідь проста. У переважній більшості росіян відсутнє критичне мислення, вірніше, відсутній нахил до аналізу. Народ дуже ледачий, а лінь поширюється не тільки на фізичну працю, але й на мислення. Набагато легше просто вірити, ніж вірити й перевіряти. От і живе народ за принципом: «люміній, так люміній». Звідси безмежна й нескінченна віра в усе почуте. А якщо новини йдуть від непорочних чиновників або всевідаючих і всезнаючих телевізорів і газет, то «істина» стає незаперечним доказом вірного шляху Президента й Уряду.

Російські царедворці, та й дрібні чиновники, давно помітили, що народу набагато дешевше дати ідею, ніж шматок хліба, гарну дорогу, можливості розвиватися. От і носиться, біснується голодний російський народ з ідеєю про свою велич, якої нема і не було.

Рушійні сили російської політики - брехня, підкуп, підступництво, звеличування себе - мають древнє коріння, яке бере початок з моменту закладки російської державності. А саме, із часу осілості роздробленої Золотої орди на скорених просторах Московії, Твері, Володимира, Рязані, Ярославля. Саме золотоординські амбіції і дипломатія, як і влада Московії (Іван IV Грозний - татарин), стали для росіян початком історичного шляху розвитку країни. Асиміляція татарами слов'ян і угро-фінів дала світу новий етнос, у крові якого бушує пристрасть до завоювань, безкомпромісна віра у святість правителя й рабська покірність. Протягом багатьох століть і до нашого часу росіянам не дають спокою незасвоєні простори сусідів. Як у циганів існує пристрасть до коней, так і в росіян - пристрасть до нових завоювань. Кочовий спосіб життя Золотої орди пояснює проблему, чому росіяни не ремонтують дороги, не піклуються про перспективу і благоустрій свого житла, своєї країни, а шукають де ще поживитися. Нескінченні війни росіян збільшили територію держави в тисячу разів, але не збільшили культурний і цивілізаційний рівень.

Звідки в росіян цей інфантилізм?

У середні віки патерналізм був розповсюдженою практикою у всіх шарах суспільства.

Росія в Середньовіччі підзатрималась. Тому що в Росії був вироблений ідеальний механізм придушення особистості - сільська громада, по суті все населення міста було родом з неї, крім аристократії, якій вселялися з дитинства якісь поняття про честь. При цьому однаково - цар не був "старшим серед рівних ", як король у Західній Європі, його фігура мала риси сакрального батька - Цар-Отець, що міг зробити великого поета своїм камер-юнкером.

Зараз немає ні царя, ні громади, але інфантилізм залишився, звідки?

Він іде зі школи, де задавлені своїми проблемами вчительки (учителів у школі практично немає) намагалися полегшити своє життя, вистригаючи молоду поросль під одну гребінку.

Робили вони це опираючись на дружний колектив учнів, що служив для них чимсь на кшталт так званої "прес-хати" кримінальників. А діти жорстокі, згадайте "Володаря мух", вони з радістю накидалися на того, хто заважав жити вчителям видаючись на сірому знеособленому тлі.

У результаті члени караючого колективу так і не ставали дорослими, все життя несучи в собі цю залежність від чужих поглядів. А от "білі ворони" або закльовувалися (часом на смерть), або підкорялися вимогам і приєднувалися до колективу, або виростали нормальними дорослими людьми, що було не так вже й часто.

Нове покоління інфантильних учителів плодить нових інфантильних дорослих, і цей ланцюг не розірвати.

Соціальний інфантилізм - страшне зло. Саме він привчає громадян до пасивності й відхилення від відповідальності за свою власну долю. У них відбирають пенсії - вони мовчать. Набрали споживчих кредитів, а віддавати борги нема чим – ну вже що-небудь начальство придумає. Їм повідомляють продовольчі заборони - як-небудь держава прокормить. Головне - слухатися влади.2014-09-21
переглядів: 769
джерело: Чорна гора

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.