«Я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування». Астанавітєсь вже))))

СЕКРЕТИ “СОЛОДКОГО” КРАЮ


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село верхній студений


СЕКРЕТИ “СОЛОДКОГО” КРАЮ

Міжгірський край і справді можна назвати “солодким”, адже практично немає населеного пункту, в якому б не займалися бджолярською справою.

Та труд цей не такий легкий, як може здатися на перший погляд. Пасічникам доводиться чимало часу перебувати у товаристві цих комах, які подекуди можуть бути й не дуже дружелюбними, а також забезпечувати їх нормальне існування, аби в результаті поласувати цілющим медком.

Одним із таких невтомних трудівників-бджолярів є 70-річний Олексій Кондрич із Верхнього Студеного. Саме з ним і наша сьогоднішня розмова.

Олексію Івановичу, скажіть, будь ласка, як давно почали займатися бджільництвом і чим вас привабили ці медоносні комахи?

- Звичайно, хотілося мати мед власного, так би сказати, виробництва. Адже те, що зробиш сам ― набагато смачніше і цінніше. До того ж вільного часу на той час було багато. Тому, аби не бити байдики, зайнявся тією справою, яка є не тільки корисною, а й приносить задоволення. А розпочалося все ще 28 років тому, коли я придбав два рої бджіл у місцевому колгоспі ім. Кірова. Зараз же у моєму господарстві до 50 вуликів, які щодень радують моє око.

Які складнощі виникають при догляді за бджолами?

- По-перше, вони дуже вибагливі. До прикладу, якщо не поставити їм рамки, то розпочнуть будувати вощину в тому місці, де їм самим найбільше сподобається. Тому кожні 2-3 дні їх необхідно змінювати. По-друге, велике значення має те, як ви підготуєте бджіл до зимівлі. Зокрема, треба проконтролювати, аби було достатньо якісного корму, забезпечити комахам відповідний температурний режим, при якому вони почуватимуться комфортно, а також обробити їх від кліщів. А щоб дізнатися, як вони почуваються у вулику, чи все добре, використовую металічну трубку, завтовшки з кулькову ручку. Завдяки їй ми прослуховуємо звук із середини: якщо він рівномірний, то ні на що не скаржаться, а якщо уривчастий ― то потрібно занепокоїтися. Однак дізнатися в чому справа можна буде тільки весною, бо турбувати бджіл взимку категорично заборонено До того ж потрібно приділяти чимало часу маленьким трудівницям. Вважають, що на одну бджолину сім’ю людина витрачає 24 години в рік. А їх може бути і більше сорока.

- Пане Олексію, коли розпочинається активність медоносних комах?

- Тоді, коли температура повітря сягне 13-14 градусів тепла. О тій порі вони вилітають з вуликів і роблять перший обліт, який називають весняним. Тим часом разом із сином Володимиром проводимо огляд вуликів і дивимося, як зимувалося бджолам. Приміром, якщо бджоли безпорадно літають по передній стінці вулика, до того ж недружньо ― значить сім’я залишилася без матки, а якщо на обліт вилітають у невеликій кількості й мляво ― в них залишилося мало корму, в результаті чого вони ослабли. Цікавим є той факт, що за цілий рік одна бджолина сім’я з’їдає в середньому до 90 кг меду. А ми за сезон для власного споживання можемо зібрати до 8 кг. Звичайно, чимало залежить і від погодних умов.

- А чи маєте ви якусь фінансову вигоду від бджіл?

- Правду кажучи, до цього року ми продавали бджолопакети. Та тепер це стало зовсім невигідною справою, адже за один з них можна отримати хіба що 250-300 гривень, що наполовину менше, ніж до цього часу. До того ж більшість потенційних покупців приїжджало з Луганської та Донецької областей, а також Росії, а в зв’язку з трагічними подіями, що відбуваються на сході України, цьогоріч їх практично не було.

- Олексію Івановичу, відомо, що продукти бджільництва мають лікувальні властивості. Чи переконалися ви в цьому особисто?

- Звісно. До прикладу, я мав проблеми з яснами. Пішов до лікаря і той порекомендував поїхати до Львова, адже тільки там мені можуть допомогти. Це нічого, та треба було призбирати ще чималі гроші на лікування ― 2 тисячі доларів. Такі кошти були нам не під силу, тому вирішив лікуватися вдома самостійно. Уже понад 10 років завдяки прополісу можу спокійно їсти, не боячись, що матиму неприємні відчуття під час такого процесу. Крім того, виготовляємо лікувальні настоянки з цього натур продукту, які неабияк стають у пригоді при захворюванні шлунку.


СЕКРЕТИ “СОЛОДКОГО” КРАЮ

СЕКРЕТИ “СОЛОДКОГО” КРАЮ

СЕКРЕТИ “СОЛОДКОГО” КРАЮ


2014-09-04
переглядів: 893
джерело: Марина Шишола, 7 ДНІВ

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(верхній студений)

свіжі коментарі:
(верхній студений)

всі коментарі

найбільше читають:
(верхній студений)© Сергій Росада 2013-2018, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.