...

На Закарпатті привселюдно зацькували вчителя за правду про побори у школі


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


На Закарпатті привселюдно зацькували вчителя за правду про побори у школі

Вчителька англійської мови ЗОШ №5 у Берегові, активістка Майдану та люстраційного комітету Берегівщини Таміла Ворошилова змушена звільнятися з роботи за спробу розповісти правду про ситуацію у навчальному закладі. Її троє дітей-школярів через можливі переслідування також змушені будуть залишити рідні класи. Скільки коштує боротьба за власні права – у нашому матеріалі.
18 серпня у берегівській школі №5 відбулася позачергова нарада, на яку запросили весь колектив. Серед нагальних питань – підготовка до нового навчального року. Це питання вирішено за кілька хвилин. Головне – наступне.
Директор школи Людмила Пилип зачитує звернення-висновок вчителя цього навчального закладу Таміли Ворошилової. Вчителька, а також мати трьох дітей-школярів, зробила аналіз з життя-буття школи. Критика системи освіти з боку простого вчителя англійської мови наштовхнулася на шквал захисту – Тамілу Ворошилову "з благословення" дирекції школи піддали жорсткій обструкції і мало не закидали камінням. Як виявилося, саме вона "виносить сміття з хати", "бреше", "не має авторитету", "не має права вчити дітей та перебувати у колективі" тощо. Подібні епітети на адресу Таміли Ворошилової лунали всі три години наради з вуст деяких її колег, які були попередньо добре підготовлені для нападу. Сама ж директриса Людмила Пилип залишила актову залу, прочитавши звернення активістки, аби довершити справу могли її вірні заступники. "Я член люстраційного комітету Берегівщини, який був сформований на хвилі Майдану, – розповідає Таміла Ворошилова. – Звісно ця організація ще юридично не оформлена, і працює як громадський рупор. З іншого боку сам Майдан у Києві, Ужгороді, Берегові теж не мав юридичного статусу – тим не менше люди не могли більше терпіти несправедливості, і вийшли на вулиці, аби протестувати проти свавілля влади. Мені дуже хотілося, аби зміни відбулися не лише у Києві, а й у нашому рідному місті. Тому після того як ми скинули диктатора Януковича, сподівалася, що зміни торкнуться і сфери, в якій працюю останні десять років. Однак, як з'ясувалося, до якісних змін у системі освіти ми ще не готові..."
Таміла Ворошилова у своєму зверненні розповіла лише про ті факти, з якими стикнулася сама. Підрахувала лише приблизні позапланові витрати на наступний навчальний рік з сімейного бюджету, які змушена буде сплатити за себе та своїх дітей – а це мінімум 6 тисяч гривень. Це витрати на ремонт класів, підручники, потреби випускного класу для старшої доньки тощо. Окремо збираються кошти і для особистих подарунків – скажімо, на день народження директору школи. З кожного учня та вчителя.
"Звісно, я не проти, аби важка праця вчителя була віддячена по заслугам, – каже вчителька. – Але насправді збираються досить великі суми грошей. Їх ніде не фіксують. Так, є благодійники-спонсори-бізнесмени, які безкорисно допомагають школі, бо там вчаться їхні діти. Але і ці суми мають бути публічними, їх мають контролювати. На жаль, вся ця "кухня" утаємничена і не оприлюднюється для громадськості".
На зборах колективу школи активістку привселюдно принизили, облаяли та практично примусили написати заяву на звільнення. Такі заяви прозвучали від керівництва міського управління освіти. Лише кілька колег утрималося від ганебного голосування (заступник директора школи Олександр Фатула оголосив, що слід відкрито проголосувати проти "наклепу на шкільний колектив").
"Для мене особисто нічого дивного не відбулося, – каже Таміла Ворошилова. – Я вже звикла, що до справедливої критики наше суспільство ще не готове. Єдине шкодую, що проти мене цілеспрямовано було налаштовано практично весь колектив. Хоча я особисто проти своїх колег нічого не маю. Я люблю свій колектив, навіть тих, хто відкрито виступав проти мене. Бо твердо знаю, що їх так налаштували. Тому пробачаю своїх колег, ні на кого не тримаю зла чи образ. Окремо дякую тим, хто не побоявся авторитарного керівництва, яке існує у нашій школі, і не підняв руку проти мене і проти правди. Це люди, які теж залякані, але вони знайшли у собі мужність показати власну позицію".
Наразі вчителька змушена перевести трьох своїх дітей до іншого навчального закладу, бо вже отримала недвозначні натяки на "ретельну перевірку" їхніх знань. Сама теж думає про звільнення, але із заявою поки що не поспішає.
"Під час зачитування мого звернення, як члена люстраційного комітету, надійшла трагічна звістка про загибель ще одного воїна з Берегова, – розповідає Таміла Ворошилова. – Звісно, зробили хвилинну паузу, а потім продовжили моє цькування. Ну що тут іще казати... Ми з чоловіком їхали на Майдан до Києва у грудні минулого року, взявши відпуску за власний рахунок, ми щиро вірили, що в те, що "якщо не ми – то хто". Банду на чолі з Януковичем, володарем орденів та численних нагород, а насправді вбивцю та тирана ми скинули. Тепер мусимо навести порядок на місцях. Вірю, що це вдасться зробити. Вірю, що мене підтримують батьки дітей, які навчаються у нашій школі. А образило мене єдине – коли сказали, що я "не патріот" рідної школи, що моя мета – це зайняти керівну посаду. Дорогенькі мої колеги, насправді нічого ріднішого, окрім цієї школи в мене ніколи не було. Я тут навчалася з першого класу, сюди віддала найцінніше, що маю – своїх дітей та сама працювала тут останні десять років.
Я поважаю більшість своїх колег, люблю всіх своїх учнів і вони люблять мене – з цим, сподіваюся, вже ніхто не буде сперечатися, сподіваюся. Єдине, що я хотіла – аби у моїй рідній школі відбулися якісь зміни. І насправді не хотіла "виносити сміття з хати", тому і звернулася на початку до заступника міського голови Людмили Токар та міських депутатів, а не до преси. Утім марно – мені замість порозуміння влаштували терор.
Мені стало очевидним, що зміни у системі освіти в Україні ще не на часі. Але вірю, що цей час прийде. І тому на свій колишній колектив я не тримаю жодних образ – більшість з цих людей змушені були виступити проти мене під тиском. Я вірю, що зміни будуть. Адже не могли бути даремними ті жертви, сотні і тисячі, які загинули для того, аби Україна стала просто нормальною цивілізованою країною. Я вірю в українців, я вірю в простих людей, які не бояться виступити проти системи. Ми обов'язково переможемо, хоча б заради власних дітей! Слава Україні і слава патріотам!"
P.S. Слід додати, що привселюдній обструкції, особистим образам було піддано також заяву з боку Вікторії Гортолані, мати школярки ЗОШ №5, яка просила не переводити клас її дитини до кабінету, де відчувається гнилість підлоги та стін. Очевидно, що наша школа просто не готова до будь-якої критики. Це окремий "світ", який потребує негайного реформування та змін. І вони, очевидно, згодом прийдуть. Шкода, що цей процес починають лише поодинокі активісти, які вже не можуть терпіти несправедливості по відношенню до себе та власних дітей. У будь-якому разі відступати зі свого шляху не збираються. Можемо лише пишатися цими мужніми жінками. А час, сподіваємося, все розставить на свої місця. А те, що навіть звістка про смерть воїна-берегівчанина Олега Тюрикова не зупинила сучасних «шкільних інквізиторів» продовжити свою "вкрай важливу справу" нехай залишається на їхній совісти...2014-08-22
переглядів: 1473
джерело: Олександр Новак, для Мукачево.net

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(18):

2015-08-22 шифруюся
просимо вчителів пидтримати опозиційний блок в лозянському

2014-08-25 даунклубер
Майте совість. Нового начальника нащо пхати ош не можна нич заробити там?

2014-08-25 мовчу
а оно чудо щи ся по судах хоче тігати. се чиста правда, бо нікому їх закрити з прокуроршов покровительков разом

2014-08-24 діма барнич
я дурний

2014-08-23 СОЛЬ
Освіті треба всьо оприлюднювати бо не кожний житель району розуміє що освіта жере половина бюджету районного. іменно ьому треба оприлюднити всі накази що зязані з грошима - кілько куди витрачено. кілько яка школа получила на ремонти і де їх слінно, кілько раз сього року районовська машина їздила в ужгород я нащо вже місяцями каждий динь по папірю дві машини їздят в ужгород. а ще би інтересно знати чому ся не оприлюднює очередь на роботу. пане голово РДА. подумайте про се. має при вході у відділ вісіти очередь на роботу і дале усі кадрові накази оприлюднювати через районну газету з щоразовим публікуванням черги. ану коли ся такоє стане. а бачиться нам що іменно сього хоче вся наша громадськість яка тоже платить податки які освітянськоє керівництво легко може відмити через підставні фірми колеса, бинзин, папірьові колеса на автобуси за цінами світових брендів і так дале і тому подобноє. а оно чудо щи ся по судах хоче тігати. припріт ипно любого з районо та бдете знати що там ся творило і творит

2014-08-23 даунклубер
да дуже погані справи у школах

2014-08-23 вчитель
Вчителі й так дуже багато грошей викидають на забезпечення навчального процесу. За власні кошти купляють стенди, таблиці, роздатковий матеріал. Ми не виправдовуємось, але наші діти теж хочуть їсти. І ми не можемо всю зарплату лишати в школі.

2014-08-23 до вчителя
то що ,виходить замкнуте коло-щоб вчителі неплатили власних коштів на вимоги директора,то батьків потрібно обібрати до нижньої білизни. А в кого троє дітей і більше,що з голоду пухнути ? Ви вчителі , вам і карти в руки , щось робіть для зменшення тарифів , або хоч зведіть їх до мінімуму а не виправдовуйтеся.

2014-08-23 патріот
Справжня Україна має будуватися з дитячого садка і школи. Молодець Таміла!!! Слава Україні!! Переможемо корупцію разом

2014-08-23 районній владі
У Пилипци раньше була одна школа один директор і бив порядок. Тепер школи розділили двох директорок привели і порядку ниє. 60 малих дітий відправили у корпус де даже туалета ни було. Директорка одна з Міжіря ходит годину дві на роботі покрутится і на автобус думі. Друга культосвітньоє кінчила і директорує. Відки в ниї диплом історика коли всьо село знає що ни вчилася то інтересно. уроки ни проводят ни одна ни друга. В школі інтернаті ниякого інтернату ниє зато діти поглиблено учт німицьку та хімію які дітям не нужні.Батьків та дітий нихто ни звідат що хочут вчити. Чому ни дадут поглиблено українську ісорію англійську. Надавали якихісь факультативів , які дітям не треба. як хочеш оби дітина дись пішла вчитися мусиш нанимати рипетитора. Науки в школі ниякої лиш кождий тиждинь концерти. Били директор та заучі пенсіонери та був порядок атипир всьо зійшло на нич. Верніт нам одну нормальну школу ісвого директора оби дивив за порядком.

2014-08-23 агентови 005
неважно хто пише правду. важно що то правда

2014-08-23 вчитель
Що робити простому вчителю, коли директор примушує збирати гроші з батьків на ремонт, штори, техніку, страхування і.т.д.? Не збереш сам гроші давай. А коли маєш навантаження в 6 год, чи вийде купляти все на потреби школи?

2014-08-22 просто так
дивно,що тільки зараз про це написали,адже високі тарифи в школі це вже давно закономірність.І хороше ставлення до дітей та високі оцінки завжди прямо залежали від грошової активності їхніх батьків.

2014-08-22 агент 0,05
то Субота пише. Бодун у нього.

2014-08-22 вчительці
Нипиши тут своє ім"я і прізвище. Які саме у тебе проблеми? Якщо голова РДА тебе футболить то може ми допоможемо.

2014-08-22 вчителька
Я таж хочу, щоб у моїй школі відбулися зміни, але їх нема. І сподіватися на зміни не можу. у відділі освіти ті ж самі керівники, що й раніше, кадровичка та сама. Нема до кого підходити по вирішенню проблем. Голова адміністрації всі питання повертає назад, щоб відмовки давала В.о. начальника. Замкнутий круг.

2014-08-22 брехач
то є правда. Сама паскудна ситуація у нас в районі.

2014-08-22 вчитель
Жодна школа не готова до критики, жодному директору чи представнику райвно вчитель не може сказати правду, захистити свої права, бо залишиться з мінімальним навантаженням, без класу, кабінету та інших доплат. Це реальність вчительського життя. Ніхто з думкою простого вчителя не рахується.

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.