...

Персональні дані


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


Персональні дані

«Це приблизно як злодій, що украв в трамваї гаманець із дамської сумочки, буде вважати зазіханням на його власність намір поліцейського повернути украдений гаманець нещасній дамі. Привласнивши чуже, цей злодій буде голосно ратувати за дотримання законності, за право приватної власності, за мирне вирішення конфлікту, запевняючи навколишніх, що украдене належить йому по праву.»

Александр Подрабинек

Оці прості запитання: що ти будеш робити, якщо… На них вже давно немає відповідей. Все, що могло з тобою говорити давно відключено: розум, совість, свідомість… Та й мораль… Ви думали, це обов’язково ? Це запобіжник, щоб «не сталося з тобою чого гіршого». Із включеного тільки рефлексії: реагувати швидко, діяти жорстко, нахабно, а там розберемося. І життя пішло по такій траєкторії, що було якось не до простих запитань. Головним було темп не втратити, не відстати, встигнути руки накласти, домовитися, відбашляти скільки треба і кому треба, для сім’ї, дітей рідних, бо ж заберуть, ліктем відштовхнуть, та й затопчуть. Але ось раптом все стихло. Настала така тиша, як після війни. Хоч події почали розкручуватися просто в шаленому темпі, але якось не туди зовсім, зовсім не туди, і не передбачено, а все до чого звикли, що здавалося непорушним - зупинилося, заклякло і стало поволі втрачати форму, стрункість, розпливатися і кришитися. «Якось воно буде» - вже теж не діє, бо дивишся в очі поплічникам, а там все частіше – «Не БУДЕ». Ось тому і істерика, тому і притислися один одного, наїжачилися, готові кусатися, лаятися, відпльовуватися…

А як все гарно починалося. В країні вранішнього капіталізму настав розпродаж, дерибан і раздрай. Колишній член «Народного контролю» та голова товариства «Тверезість», головний комсомолець району, вірний син Комуністичної партії і взагалі найвірніший з усіх вірних очолили оці веселі процеси у місті.

Не забули, не забули, не переживайте, як можна забути. З ними дядько Чорномор, який зараз від справ відійшов, але в пам’яті народній залишився назавжди. О, як тяглися до них вранішні лілії нового життя, оці романтичні першопрохідці. Як втомлювали повивальних бабок місцевого капіталізму наївними планами та проектами. Після третьої хотілося співати, після шостої танцювати. А вранці:Тобі скільки цукру? Я п’ю без цукру. А тоді тільки шепіт і шелест, шепіт і шелест. І пішла комунальна власність по руках, по кишенях, по пазухах…

Що в результаті? Щаслива і багата громада? Повна ташка місцевих податків? Робочі місця, робоча совість, робоче щастя, робоче здоров’я і впевнений погляд у майбутнє?

В результаті - «персональні дані». Каста недоторканих. Яких згуртувала, зростила, наїжачила загальна небезпека, загальна велика біда. Відтепер вони навіки в одних окопах. Нема ні війни, ні плачу, ні країни, яка напружує всі сили на двох фронтах, щоб вижити, ні людей навколо, нікого нема... Зате є «персональна підлість», «персональна ницість», персональний тваринний страх втратити «персональні дані».

І ось ці прості запитання, що ти будеш робити якщо… На які поки що ніхто не хоче давати відповіді. Але ж прийдеться. Причому персонально.2014-08-17
переглядів: 756
джерело: Володимир Мочарник. Чорна гора

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.