«Я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування». Астанавітєсь вже))))

ЧОМУ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМИ НА ЗАКАРПАТТІ МОЖУТЬ СТАТИ ЛИШЕ ЗАМОЖНІ?


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


ЧОМУ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМИ НА ЗАКАРПАТТІ МОЖУТЬ СТАТИ ЛИШЕ ЗАМОЖНІ?

В Україні продається все – і ця фраза є не лише рекламним слоганом сайту з оголошеннями, а цілком реальною життєвою ситуацією. Стосується це, зокрема, й працевлаштування.

Школа

Молода ужгородка Аліна, закінчивши цього року виш, вирішила влаштуватися у школу. Як і годиться, пішла до міського управління освіти, але з уст чиновників почула: робочих місць у навчальних закладах Ужгорода нема. Ім’я дівчини записали в кінець довжелезного списку тих, хто стоїть у черзі на місце, й відправили додому. Щоправда, попередили: чекати, може, доведеться довго.

Вже потім, у розмові з більш досвідченими педагогами, Аліні пояснили, що ужгородські школи забиті по вінця. «Навіть пенсійний вік часто не стає на заваді тому, аби працювати вчителем, тому й черга «молодих» посувається так повільно. Якщо випускників вишів і беруть на роботу, то, як правило, через великий блат. Для цього потрібно мати вихід на директора навчального закладу чи когось із високопоставлених чиновників. Якщо зв’язків недостатньо, можна спробувати дати хабара. Кажуть, аби влаштуватися в одну з «крутих» ужгородських шкіл, платять від 700 до 1000 доларів. Такі витрати нібито можуть відтак окупитися подарунками заможних батьків учнів або можливістю додаткового підробітку – індивідуального викладання. Хто не має «блатних» знайомих (як я), може розраховувати хіба що на роботу в «непопулярних» школах. Легше влаштуватися в сільські навчальні заклади», – зізнається Аліна.

Міліція

Куди більшу суму потрібно, щоб стати правоохоронцем. 30-річний Анатолій після роботи військовим-контрактником кілька місяців тому вирішив піти в міліціонери. Йому, не криючись, розповіли, що без вступної плати зможе влаштуватися хіба що в патрульно-постову службу. Там, мовляв, завжди недобір людей, бо зарплата невисока, до того ж особливо підзаробити нема змоги. «А от у ДАІ, УБОЗ чи УБЕЗ, казали, навіть не пробуй іти. Щоб туди потрапити, треба стільки грошей викласти, що й машину купиш. Хоч і гроші можуть не допомогти: всі місця зайняті “по знайомству», – розповідає Анатолій. Згодом виявилося: навіть для влаштування на «безкоштовну» роботу в ППС потрібні гроші. Коли Анатолій почав виходжувати медичні довідки, у нього раптом і кардіограма виявилася незадовільна, й дитяча травма ноги «підозріла». Аби медики таки написали у довідці таке бажане слово «Здоровий», хлопцю довелося частинами викласти близько 200 доларів.

Обласна адміністрація та міська рада

Стати чиновником у наш час теж непросто. У цьому пересвідчилася 40-річна жителька Минаю пані Марія. Жінка раніше працювала в одній із бюджетних установ Ужгородського району, однак потрапила під скорочення. Щоб знайти роботу, оббила пороги ОДА й міськради Ужгорода. Всюди чула одне: вакансій немає, навіть секретаркою влаштувати не можуть. «Знаю я, для кого тримають вільні місця. На моїй попередній роботі теж так було: коли приходять знайомі начальства, їм одразу знаходять посаду. Так працевлаштовують, як правило, дітей заможних батьків. Мовляв, хай дитина трохи папірці з місця на місце порозкладає, а потім їй трохи вищу посаду куплять», – каже пані Марія. У своїх сподіваннях продовжити стаж держслужбовця жінка поки що не зневірилася. Зізнається: теж намагається працевлаштуватися «по знайомству».

Прикордонна служба й митниця

Те, що у прикордонному Закарпатті одними з найбільш «хлібних» є посади прикордонників і митників, ні для кого не секрет. Аби потрапити до цієї «касти обраних», потрібні чималі зв’язки і гроші. Причому що на крупнішому пункті пропуску хоче працювати людина, то більшими будуть хабарі за посаду. 26-річний Олександр, котрий не так давно став прикордонником, розповів «Замку», що без протекції потрапити на службу майже неможливо. «Вам затято казатимуть, що місць немає. Якщо ж наполягатимете, відправлять на медичну комісію. Без грошей перший же огляд у психолога виявиться невтішним. Медик напише, що за психотипом не підходите для служби на кордоні (такі висновки, ясна річ, можна зробити з будь-чого), і на цьому вашій кар’єрі в армії край. Старші колеги розповідали, що приблизно така ж схема діє на митниці. Тільки для того, щоб опинитися там, потрібні ще більші гроші. Приміром, залежно від місця роботи і посади, працевлаштування у прикордонній службі чи митниці «влетить» вам від однієї до десятка тисяч «зелених». І це лише в тому разі, якщо додатково допоможе хтось впливовий», – розповів Олександр.

Медичні установи

Без протекції на Закарпатті складно знайти роботу й медикам. Інтерн Михайло розповів «Замку», що платити потрібно ще під час навчання: коли розподіляють молодих лікарів. «Якщо не хочеш потрапити на роботу десь у Міжгір’я або Макіївку, доведеться відкупитися. У кого є зв’язки, того залишають при кафедрах або знаходять мізерні ставки у лікарнях десь неподалік Ужгорода чи Мукачева. Попрацюють там 2–3 роки (іноді й узагалі домовляються так, що зарплата «капає», а лікаря в тому закладі й дня не було), а тоді вже можна перевестися в місто.

За посаду в лікарні, ясна річ, треба буде віддячити. Не секрет, що найдорожчими є місця в хірургії та гінекології. Щоб туди потрапити, платять від 2 до 10 тисяч доларів. Уважається, що ці гроші того варті, бо «відбити» їх можна за кілька операцій чи пологів.

Якщо не маєш на хабар, як лікарю тобі «світить» хіба що місце дільничного в якомусь селі чи ромському таборі. Такі, на жаль, нинішні реалії», – розповів Михайло.2014-08-15
переглядів: 3733
джерело: Євген ГОРВАТ, Старий Замок, Громадська організація “Україна без корупції”

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(95):

2014-08-21 Бандера
Медиків як і міліціонерів бувших не буває.

2014-08-21 Бандері
Ти бувший медик,і до Галайк тепер тобі ближче

2014-08-21 на вила
Тимошенканя уже 3 раза чартером літала у Москву. Она здає Донбас в обмін на президентство.

2014-08-21 Бандера
Я великий патріот своєї України, а не Свободи. Я хоть і не медик но бачу що тобі і Маршалику не довга дорога до Галайки.

2014-08-21 я
Олексо,я скоро тобі буду снитися,бо ліпиш мене куди треба і нетреба. Йди в свою маскальщину,та не шкваркони що не треба

2014-08-21 свідкові
Неправильна інформація у тебе. Або ти приглуховатий або присліпуватий.Не приплітуй фінвідділ куди не треба,а йди на Схід. Ти бувший,а ми теперішні,от і вся каша.

2014-08-21 Чупе
Відки у тебе блатний жаргон?

2014-08-21 до Барана
Великий патріоте з своєю партією яка має менше відсотка підримки в народа взявись на халяву посаду а толку як із бика в лікарні маршалик каже що ти перший таке запропонував "свободу "на мило а баранів на пашу

2014-08-21 ліеарі
Майдануті бютівці самі покажіть приклад на схід,труси,треба займатися роботою ане піаром,провонялисте кабінети а толку немає

2014-08-21 Свідок
То Юртинка нач. фінвідділа внесла таку пропозицію ,хоче бют на смітник

2014-08-21 читач 2
його би за то по судах затігали.

2014-08-21 читач
Думаєте ош пан Шекета видасть офіційне розпорядження йти у відпустки за свій рахунок?

2014-08-21 Хах
Адвокатиха отжигає)

2014-08-21 юристу
Тебе зараз майдауністи заклюють) У них нема ніякого виховання ні толерантності до людей. Майдаун головного мозкую в трьох словах)

2014-08-21 Юристу
Юрист -це бувший.....Що ностальгія за мані-мані...Жаба давить ,що всі і все робить буз тебе? Ай-я-яй! А завидувати нехорошо!

2014-08-21 Юрист
Немає шекета права давати такі команди по примусових відпусках у медицині то все незаконно!!!буде такі команди давати та піде не маршалик у пенсію а шекета

2014-08-21 Гризі
Так ти ж депутат,то чому проголосував за "невидимі" гроші?

2014-08-21 земляк
зате ти Юристе ніколи не досягнеш таких вершин,як Шекета! То розумний чоловік,ати з своєю кволою уявою будеш у сні тільки бачити нормальну посаду. такого лопуховатого чмошника видно за кілометр.Мало ти є балбесом та безтолоччю,а ще і наклепником.Може перевдінешся в спідницю?

2014-08-21 Грига
Не наговорюйте на шекету! Я чув сам як ярема із терельов говорив що виділилисьме додаткові собі гроші на райраду та треба якось заставити дохторів піти у відпуски за свій рахунок щоби стало всьо на свойі міста.

2014-08-21 Юристу
На твій х..??? Виключи телефон та йди займайся роботою.

2014-08-21 Юрист
Немає шекета права давати такі команди по примусових відпусках у медицині то все незаконно!!!буде такі команди давати та піде не маршалик у пенсію а шекета на....уй!

2014-08-21 Правді
Не суди других -і будеш несудимий сам. Нічого писати дурницюраз конкретно не знаєш. Для того є відповідні органи,щоб розібратися.

2014-08-21 До незадоволеного
Від такого дебіла як ти,точно гроші не взяли.А пишеш та брешеш,як баба на базарі,бо твій рівень інтелегентності далекий від іміджу освітянина

2014-08-21 правда
туй уже писалося не раз про освіту та медицину а толку мало. От і на днях у районі померла породіля через лікарську недбалість і хто буде нести відповідальність за людськоє життя? нихто! а людини ниє і більш не буде. А в освіті вопше безпорядок. З якого села з учителями ни говориш порядку ниє, в районо ходити правду глядати безполєзно. Одно питання інтересує, чому голова РДА ни на які сигнали не реагує. Най провірит хоть то що туй пишут. Се всьо правда.

2014-08-21 читачу
Як би від тебе взяли гроші то писалась би не 9 раз а 99

2014-08-20 Читач
Останні 9 коментарів пише один невдоволений вчитель.Сам пише,сам відповідає,сам дискутує.Сам із собою коли говорить людина - ні про що нам не говорить?То хвора людина пише,бо розумний таке дурне не пише і стілько вже не зациклюється на одній особині.

2014-08-20 ДО ПАПЕ
"Жона Белі то хто така?

2014-08-20 даунклуберам
страшно перед виборами?)

2014-08-20 хоча я їособисто не знаю
Знаєш і дуже добре

2014-08-20 !!!!!!!!!!!!
Уже робит, а до першого звоника щи більше наробит

2014-08-20 Шекеті А.А.
Як може керувати освітою в районі Вощепинець- людина якій громада і районна рада висловила недовіру. Тут щось нечисто. Доручили б виконувати тимчасово обовязки Заступнику голови з гуманітарних питань, як це було певний час в медицині.інакше ця деятелька наробить ділов.

2014-08-20 тому хто пише до Васі
Пишеш одно діло хотіти, другоє могти канешно при такій владі як била до типир і тій що типир нормальні люди ни можут ни хотіти ни могти. Чи перевірив наш шановний голова кого попристроювали на посади регіони в школах, які діла з прийомом на роботу. Та Вощепенчиху в освіті нихто відіти ни хоче від Міжіря до Колочави. Просто голова ся з нив здружив, майже ся добре ділит.

2014-08-20 правда
Я Януковичови і банді ни служив николи і зато ни можу спокійно дивити на то, що люди які ни просто свою роботу робили, а й на виборах на людий давили, порушували закон дальше остаются при владі і продовжуют робити порушення а голова жиє у свойому світі і не видит дальше свого кабінета нич ни що в освіті робит Вощепенчиха, ни що в болници порядку ниє. І діло ни в тому що в країні така ситуація. Йому на місті нихто ни мішат роботу робити і контролірувати. Просто нич ся ни робит.

2014-08-20 та що писала до Васі
А хто може любити людину яка прийняла за час своєї каденції на роботу 17 чоловік і взяла у свій карман від дітей бабло. Ти як і вона сепаратистки

2014-08-20 ! до правди
І ти служив при Януковичови, якщо робиш десь чи робив. А якщо ні то не треба обсирати просто людей. Вибрали люди дебіла, хто знав що він такий покидьок? На той час просто достала вся опозиція, та й зараз не дуже блєстає умом.

2014-08-20 даунклубер
Ви про мене забули.

2014-08-20 по папєрєдніка
Теперішні керівники знають що не вигріють вибори. Тому хочуть до них змінити керівників управлінь щоб використати адмінресурс на виборах. А срач тут розвела адвокатиха, Чиж, жона Белі і ще пару зацікавлених у посадах.

2014-08-20 Бандера
Респект попереднику,вдало сказано

2014-08-20 до Вася
Вам та Вощепинець ( хоча я особисто її не знаю ) ,як заноза в пальці. Той хто пише про неї коментарі,явно її м"яко кажучи недолюблює. А це буває,коли сам є нездарою та слабаком до посади керівника .То одне діло шановний писако - хотіти, а зовсім інше - могти!

2014-08-20 вася
Най керує в освітв Вощепинець кажуть,що не так дорого

2014-08-20 Євген
Не треба повертатися до того,що було. Так я розумію,що медицина і освіта знову мають перспективи на повернення,вже "бувших". То не робіть п.Шекето помилку. Царь з Пшеничним, Олексієнко з Суботою вже керували. Запросіть когось з інших районів,то думаю буде толк тоді.

2014-08-20 землячка
Обидві організації-і лікарня і освіта-не цукор. Та при бажанні ,той хто може і хоче працювати з усім справиться. Та тут треба підбарати кадри -не кумів чи цімборів,а по можливостям.

2014-08-20 Оленка
Тоді мають дати " премію " тому,хто згодиться піти у то пекло.

2014-08-20 іванко
Такси на медицину не є,бо нико йти не хоче.

2014-08-19 БЄЛЯ
Я не буду шефом дурні учителиці. Я буду МЄНТОМ

2014-08-19 Чиж
Я все записую хто кому дав. так що майте на увазі.

2014-08-19 Іван
майжень через нанашка

2014-08-19 правда до Івана
Як дав? Через Вощепенчиху Шекетові передав?

2014-08-19 агент 0,05
а даунклуб був при Ющенкові, Януковичові і при Порошенкові остався))))))))

2014-08-19 Іван
кажут ош мєнт за освіту уже дав, а за медицину не можу тобі уповісти таксу.

2014-08-19 правда до !
Розумних било при регіонах доста і Вощепенчиха в освіті роботу знає, і Пшеничний був не дурний. Но они служили банді Януковича і не мают дальше робити.

2014-08-19 правда
яка такса за посади начальників відділів освіти та медицини?

2014-08-19 До !
Ключі від туалета лише в Марковички та юриста Іванини, бо вони ліпшого міста для зустрічі,після того як вип"ють по деці,не знайшли.А заступникові ніщо там робити .

2014-08-19 До До
Це пиша Сава Маркович "Большой" заступник в соц,захисті ,бо його непускають в туалет кажут в штани пішати.

2014-08-19 До !
Що відмінно служила регіоналам то правда.За то їй і подяка від М. Азарова.

2014-08-19 !
Хто пише за Марковичку, то він або повний дібіл, або просто її не знає. Жінка розумна і робить там уже роки, в районі немає такого заслуженого начальника як вона

2014-08-19 Іван
За ними тота називка до гроба буде. І перейде на дітей ош такі важні громадські діячі краю були їх батьки. Даунклуб, оборона даунів і даунрада. Є чим ся похвалити.

2014-08-18 дауну
вас уже 10 років даунклубом називають і всі живі здорові.

2014-08-18 12345
Бог накаже всіх тих і їх родини хто безпідставно з насмішкою вживає слово даун

2014-08-18 Аріна
Шановний Агент 0,05, ніхто собі нікого не шукав,а людей недоумкуватими нема чого називати,ви знаєте значення цього слова?? Чи ви психіатр то розбераєтесь добре в термінології. Я просто висловила свою думку про нашого голову,і написала те що є що він працює для району весь час. А вам коли щось не довподоби то зробіть щось краще,а не язиками патякайте!!

2014-08-18 агент 0,05
тупі даунклубери, не видавайте себе за вчителів коли оббріхуєте людей.

2014-08-18 До вчителя
А ви знаєте, що за гроші ,якіц осідали в Щуря через Олексієнко та інших керівників задіяних в корупційних схемах, Щур купив тестеві Федірко власний будинок у Буртинки (Бундзячки) по вулиці Матросова.Зараз там проводиться грандіозна реконструкція будинку.

2014-08-17 учитель
Олексієнко робить за двох і возить заправляе свою машину райвновськими талонами і тепер а зять коли немае грошей продае за півціни талони на бензин

2014-08-17 агент 0,05
знайшов собі недоумок недоумкувату захисницю) яка нам ніяка не землячка)

2014-08-17 Аріна
Всетаки в нас розумний та справедливий голова,дбає про район. Такого голови як в нашому районі треба ще пошукати,нам пощастило з вами Шекета,так тримати і в нас буде все нормально. Менше слухайте усяких своїх приближених до вас вони кожен тягне собі,бо ніби ви тут лише до виборів,а вони чим побільший шматок хочуть відхопити собі. Ви тут як у зграї хижаків,не кожен той друг хто за ньго видається. Ви розумний то знайдете справжнє рішення завжди. Бо людям властиво помилятись в іших людях.

2014-08-17 інтересно
чого тепер усі чмошники активізувалися? адвокатиха від капа не відходить?

2014-08-17 вчителю
то таке їхнє діло погойкати

2014-08-17 Вчитель
і не соромно вам зводити такі наклепи на НС?

2014-08-17 Бандера
А скільки в освіті працює на папері, а самі десь за кордоном з лопатою за єврики, а молода та талановита молодь , немаючи грошей працює, не за спеціальністю...

2014-08-17 учитель
зять не робить лише рахується на роботі

2014-08-17 до районо
у Н С в освіті працюють: чоловік.дочка зять. всі куми, цімборки новоспечені, а бабище-цімборка по взятках завметодкабінетом

2014-08-17 До !!!!
Блецкан тоже "родич".

2014-08-17 Районо
Президент наголосив на тому, що одним з головних завдань є боротьба з корупцією.Куди дивиться прокуратура та головдержслужба в Закарпатській області?

2014-08-17 !!!!
Під грифом районо про соцзабез пише Блецкан. Цеочевидно

2014-08-17 Районо
Такої корупції як в соцзабезі немає ніде в районі.Там в підпорядкуванні Марковички Н.Ю.пацює її рідна сестра, всі її куми, всі родичі по її трьох офіційних чоловіках. А в районо, в нашої начальниці, працює лише її чоловік

2014-08-17 до районо
вас там треба розігнати всіх

2014-08-17 Районо
Кажуть , що через зв"язки з Медведчуком М.Азаров Марковичці Н.Ю. висловив подяку.

2014-08-17 333
Добре що конкурсним оголошенням обмежили бути керівником освіти держслужбовцям,що не мали справу з освітою. А то деякі чиновники вже себе бачили там, маючи диплом педагога.

2014-08-17 До бандери
Якби "низи" не давали "верхам" то не було би і корупціЇ.

2014-08-17 Районо
Всіх регіоналів -начальників ,яким висловили недовіру,потрібно поміняти , а не лише нашу Олексієнко та Пшеничного. Просто деякі з них кажуть відкупилися,як наприклад- Маркович Н.Ю. з соцзабезу за кругленьку суму. За таку суму в районо можна купити три посади вчителів.

2014-08-17 333
Добре що конкурсним оголошенням обмежили бути керівником освіти не фахівцям

2014-08-16 землячка
Згодна з вами. За останні роки на посади потрапляли або за великі гроші або за політичними мотивами. Не хочеться, щоб і зараз попризначали кого попало.

2014-08-16 Бандера
В Освіті так і в медицині,і в інші органи показані на картині вгорі, щоб попасти на роботу треба інколи заблатити і набагато більше, ви всі думаєте вони ставлять собі в карман, а ніхто не подумав що частину вони несуть в област, а ті так само ділять собі і несуть в столиць. Ця корупція задовбала, треба починати не з низу а згори, там пересадити половину, а низи будуть потім боятися брати. А то набрали дебілоїдів на роботи у всі сфери, то інколи поспілкуєшся з такими працівниками. І згадуєш Бога, як такого дурака і на таку посаду посадили.

2014-08-16 Вася
Не при на овіту

2014-08-16 даунклуберу
йди лисого поганяй може перейде тебе

2014-08-16 ЛЮСТРАЦІЯ
Гнати в шию всьих ригоаналів вурдалаків обізян януковицьких і плебеїв

2014-08-16 пенсіонерці
ти в свій час ни платила ни за яку роботу тебе держава забезпечила так що мовчи

2014-08-16 правда
С І взяли на робу в кадри за заслуги батька в партії регіонів. Зазвідайте батьків у Буківци чи навчила ся вчителька в школі дітий хоть букви німецькі познавати.

2014-08-16 С І
Як то взяти дітину на роботу в школу задирь. тать мене на то взяли на завкадрами обим брала

2014-08-16 заслужена пенсіонерка освіти
Но тай що що платили. а як хотіли на пустому місці собі на роботу прийти. най платять. за всьо в житті треба платити

2014-08-16 педагог
Знаємо, у Щура.

2014-08-15 Педагогам
А ви не знаєте де різниця осідала?

2014-08-15 Міжгірець
А що таке той Михайло,що він вважає,що працювати у Міжгір"ї-це кара? Чи всі,хто там працює лікарями-це ті,хто не може заплатити? Ну повний козел ти Михайле!

2014-08-15 111
700-1000дол. за роботу в школі- це золото, бо наші молоді вчителі платили по 4000-7000 дол.

2014-08-15 правда
у нас такси більші в школу на пару годин Н.С. та кадровичка брали 2-3 тис. доларів.

свіжі новини:
(закарпаття)

свіжі коментарі:
(закарпаття)

всі коментарі

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2018, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.