«Я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування». Астанавітєсь вже))))

М-студіо. В Ужгороді презентували схему усунення посадовців від влади за рішенням народу


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


М-студіо.   В Ужгороді презентували схему усунення посадовців від влади за рішенням народу

Вірю – не вірю : так можна охарактеризувати в двох словах законопроект ” Про вотум недовіри посадовим особам”. Розроблений проект однією із громадських кампаній, на разі його обговорюють в регіонах. Ужгород став 14-м містом, де презентували схему усунення посадовців від влади за рішенням народу.

Народ – виборець, народ – контролер, народ – суддя. Судити посадовців та державних службовців народу має допомогти законопроект “Про вотум недовіри посадовим особам”. Щоправда, судити не в плані кримінальної відповідальності, а в плані довіри або ж ні конкретній особі.Підготовлений законопроект містить 24 статті, написані простою для сприйняття мовою: аби тлумачити міг кожен. Прийняття б потягло зміни у 12-ти законодавчих актах: від закону “Про міліцію” до закону про “Місцеве самоврядування”. Основна ідея така: певний відсоток населення певної території може висловити шляхом підписання петиції недовіру посадовцю, міліціянту, прокурору і так далі, що матиме наслідком його звільнення. Строки різні: від 10-ти до 20-ти років. Найжорсткіші наслідки – для правоохоронців, а от звільнити їх – найлегше: для цього підписати петицію має 25 відсотків громадян, що зареєстровані на території його відповідальності і мають право голосу. Наприклад, прокурор міста мав би залежати від мешканців міста, міськрайонний – від мешканців району і міста. Для судді вотум недовіри, на думку активістів, мав би скласти 33 відсотки, для депутатів всіх рівнів та голів населених пунктів – 51 відсоток від кількості виборців, що взяли участь у виборах. Автори законопроекту називають його щепленням, однак – не панацеєю. Зібрати 25 підписів у селі з населенням в 100 людей легше, ніж 250 тисяч у місті-мільйоннику. Однак сталі і досить високі відсотки – запорука, що закон не стане інструментом розправи. Плюс до цього – перевірка правдивості підписів і наявність підстави запускати механізм. Це, щоправда, може бути як злочинна діяльність, так і життя не на одну зарплату: все на розсуд громади. Що ж до внесення законопроекту до Верховної ради, то питання на стадії вирішення: або клопотатимуть до Президента, або ж чекатимуть нового складу ради.2014-07-06
переглядів: 997
джерело: М-студіо

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(1):

2014-07-12 Свобода
Знову наші районні судді і прокурори будуть вітатися з простими людьми як з цімборами.. два дні.

свіжі новини:
(закарпаття)

свіжі коментарі:
(закарпаття)

всі коментарі

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2018, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.