Збірна України з футболу перемогла чинних чемпіонів Європи - Португалію! 👍Ми на Євро - 2020! Гідний подарунок до Дня захисника України

ІСТОРІЇ УСПІХУ ЗАКАРПАТСЬКИХ СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ, ЯКІ СТАЛИ ПІДПРИЄМЦЯМИ


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


ІСТОРІЇ УСПІХУ ЗАКАРПАТСЬКИХ СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ, ЯКІ СТАЛИ ПІДПРИЄМЦЯМИ

Нам особливо приємно презентувати історію успіху лікарів - сімейної пари Олександра та Наталії Тимощук, позаяк свій нелегкий трудовий шлях вони розпочинали на Міжгірщині.

Герої цієї публікації – дві подружні пари закарпатських сімейних лікарів. Антоніна та Семен Кучеренки працюють у Копашнові, що на Хустщині, а Наталія та Олександр Тимощуки – у Тересві на Тячівщині. Між ними є доволі значна різниця у віці, але в той же час їх об’єднує дуже цікава особливість – обидва подружжя повірили в медичну реформу, залишили таку шановану на Закарпатті «державну роботу» в амбулаторіях і стали підприємцями, котрі надають послуги як сімейні лікарі. Вони ризикнули, проте зараз дуже успішно працюють і добре заробляють. І не тільки вони, а ще й медсестри, які трудяться з ними. На фото: Павло РЯБОКОНЬ із колективом копашнівських медиків.

«Першими йти майліпше, але й майтяжко»
Разом із радником із питань муніципальних послуг Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування Павлом Рябоконем їдемо спочатку на Хустщину. Павло допомагає місцевим громадам проводити кілька реформ, зокрема освітню й медичну, тому добре орієнтується в ситуації у краї. Каже, вже майже 75% мешканців нашої області підписали декларації зі своїми сімейними лікарями. І загалом реформа первинної ланки тут проходить непогано. Втім, звичайно, в деяких районах зміни і для медиків, і для пацієнтів більш відчутні, а в деяких успіхи ще не такі вагомі.

– Наприклад, у Міжгірському центрі ПМСД середня зарплата сімейних лікарів становить 17 тисяч гривень на місяць. У Мукачеві є такі, котрі мають понад 20 тисяч, а медсестри – більше 10 тис. грн. Але взагалі в усіх зарплати і лікарів, і медсестер суттєво зросли. Плюс уперше підприємці отримали право конкурувати за пацієнтів із комунальними центрами первинної медико-санітарної допомоги. Зараз в області є майже два десятка ФОП, які вже надають допомогу хворим і отримують за них від держави кошти. І це немалі гроші, – каже Павло Рябоконь.

Семен Кучеренко зустрічає нас біля входу в амбулаторію села Копашново. Він трудився тут 25 років, довгий час керував закладом, але зараз уже працює на себе. Його дружина з 2016-го є підприємцем, і відтоді родина займається приватною медичною практикою. Тобто вони пішли у вільне плавання ще до початку медреформи.

– Коли Супрун зі своєю командою почали її проводити, нам це дуже імпонувало. І ми просто підхопили зміни, одразу підключилися, – каже пані Антоніна. – Якби реформа була на початку незалежності України, коли ми закінчили свої університети, то ми би гори звернули.


– Жили би, як у Америці чи Німеччині. І держава витрачала би менше грошей, – підтримує дружину пан Семен.

Зараз подружжя має близько 3800 пацієнтів, котрі уклали з ними декларації. Цікаво, що це люди не тільки з Копашнова, а й із Ізи, Нанкова, Нижнього Селища, Золотарьова, Стеблівки. Підприємець для своєї роботи орендує 7 кабінетів у амбулаторії, сплачує всі комунальні послуги й податки. Ще один плюс для громади – 8 робочих місць: крім сімейних «дохторів» Кучеренків, із ними також працюють 5 медсестер і лікар, який проводить УЗД-діагностику.

Щоб отримати ліцензію та могти укласти договір із Національною службою здоров’я, яка оплачує надані послуги пацієнтам, котрі підписали з медиком декларацію, підприємець повинен відповідати конкретним вимогам. Тож подружжя придбало все необхідне оснащення, в тому числі й аналізатори крові й сечі, електрокардіограф. Звичайно, за власний рахунок, але так і має бути – держава добре оплачує роботу сімейних лікарів.

– Недавно в нас зламався кардіограф, мусили здати його в ремонт. Але це надовго. А ми не можемо працювати без нього й чекати два тижні, поки полагодять. Люди ж ходять щодня, апарат потрібен. Тому я пішов і придбав новий. Два дні – й він уже працює. Так із усім – що нам треба, ми все собі купуємо. Інакше й бути не може, адже маємо надати людям послугу вчасно та якісно. Завдяки тому, що гроші ходять за пацієнтом, у нас є можливість придбати все необхідне. Ні від кого не залежимо – лише від людей, із якими уклали договір, і від НСЗУ. Зараз ми самі собі господарі, й це дуже велика річ, – каже С. Кучеренко.

Копашнівські лікарі розповідають, що починати приватну практику було складно. Їм уставляли палиці в колеса, навіть районні начальники приїжджали в село й закликали людей не підписувати декларації, бо, мовляв, не зможуть отримати у ФОПа лікарняні листки й тому подібне.

– Не можна було добитися свого, поки я не привів народного депутата. Лише це допомогло, тоді вже заспокоїлися, – розповідає пан Семен. – Першими йти майліпше, але й майтяжко. Та най люди (Майбутні ФОПи. – Авт.) не бояться, тепер робити – прекрасно.

– Я чесно кажу: реформа – ідеальна, бо пацієнт зацікавлений у гарному результаті лікування, а я зацікавлена, щоб він до мене не ходив кожен день і не займав час. Тому буду якісно працювати. Спочатку я думала, що ця реформа – для лікарів. А потім зрозуміла: Супрун не про них думала, а про людей. А наш народ цього, на жаль, не розуміє і не сприймає… Але я вірю, що все в нас буде добре. Головне, щоб реформа «не заглохла» зі змінами в державі, – підсумовує, прощаючись, Антоніна Кучеренко.


«Я розумів, що це ризиковано, але вирішив спробувати»
Наступна зупинка – селище Тересва. В самому центрі, в гарному сучасному офісному центрі, орендують приміщення для своєї практики Наталія та Олександр Тимощуки. Кабінет лікарів – світлий, ошатний, із куточком для діток. І також із усім оснащенням, яке необхідне для роботи.

Подружжя до нинішнього року довгий час працювало в амбулаторії села Терново. Чоловік навіть у найближчій перспективі мав можливість стати там головним лікарем. Але обрав інший шлях і разом із дружиною започаткував власну практику. З ними також трудяться дві медсестри.

У Тимощуків нині 3500 пацієнтів, які підписали з ними декларацію. Цікаво, що в них географія ще ширша, ніж у колег із Копашнова. Тересва, Терново, Тячів, Руське Поле, Вільхівці, Бедевля, Біловарці, Нересниця, Криве, Грушово, Нижня Апша – в усіх цих населених пунктах є люди, котрі обрали своїми сімейними лікарями саме Наталію і Олександра. На запитання, як розкидані по району пацієнти про них дізналися, усміхаються.

– Спрацювало сарафанне радіо, або, як я кажу, – Бі-Бі-Сі – бабка бабці сказала. Ми у цій сфері давно, за роки напрацювали ядро, а далі люди почали приводити родичів, знайомих, сусідів… Зіграв свою роль і той фактор, що хворі бачать – у нас є необхідне обладнання для проведення всіх гарантованих державою послуг, – пояснює чоловік.

Під час нашої бесіди до кабінету час від часу все хтось заглядає. Пані Наталія кілька разів виходила в коридор, але в одному випадку попросила вийти нас, щоб могла терміново оглянути немовлятко.

– Пацієнтів у нас багато, тому навіть на розмову з вами складно було знайти «віконечко» у графіку, – каже вона. – Але ми раді, бо раз люди до нас ідуть, значить, добре справляємося зі своїми завданнями.

Тересвянські лікарі зізнаються: працювати на себе, а не на колективну амбулаторію, набагато складніше, навантаження суттєво зросло, роботи вдвічі більше. Бо крім того, що вони мають бути медиками, додатково повинні ще й стати бухгалтерами, інженерами, кадровиками, вміти проводити планування, освоїти електронні інформаційні системи і так далі.
Але родина Тимощуків не скаржиться. Кажуть, що проблем у роботі не мають. Хіба що єдина – поки ніяк не виходить узяти відпустку й відпочити.

– Минулого року в такий час ми працювали в комунальному закладі – в амбулаторії. Добре знаємо, в якому стані все було. До початку реформи всього не вистачало, навіть якихось зовсім банальних речей під руками не було. Щоб нормально працювати, лікар мав придбати все за свої гроші. Тепер ми з цим проблем не маємо: бачимо, що щось закінчується, – купуємо, а держава платить за наших пацієнтів. Ми ж мусимо забезпечити якісні послуги й робимо для цього все. А в кінцевому результаті це добре для хворих. Реформа ж для людей – через нас, лікарів, – підсумовує Наталія.

А її чоловік зізнається, що рішення стати підприємцями й узяти на себе всю відповідальність за власне майбутнє далося непросто.

– Я розумів, що це ризиковано, але вирішив спробувати. Ми справді починали все під реформу. І крок за кроком виконали поставлені вимоги, знайшли приміщення, оснастили кабінет, підписали договір із НСЗУ й почали працювати. Тепер деякі колеги приходять, цікавляться, розпитують, як нам ведеться. Очевидно, вони також подумовують стати ФОПами. Але багатьох стримує невпевненість, чи реформа триватиме й далі. Чимало побоюються, що її «розвернуть», мовляв, у нашій країні все може статися… Тому люди побоюються. Ми не сумнівалися й раді, що прийняли таке рішення. І нам добре, і пацієнти задоволені. Можу сказати що їхнє ставлення до медицини зовсім помінялося. І це лише за якихось 9 місяців, – резюмує лікар Тимощук.


ІСТОРІЇ УСПІХУ ЗАКАРПАТСЬКИХ СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ, ЯКІ СТАЛИ ПІДПРИЄМЦЯМИ


2019-09-28
переглядів: 1313
джерело: Ярослав СВІТЛИК

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(10):

2019-09-30 Селянський
всіх в лікарні Пшеничний добровільно примусово змусив писати заяви на звільнення,незважаючи на те, що керівником ЦРЛ і новоствореноі фірми є Маршалик пенсіонер ,народ звертається до депутата ВР Лаби і СБУ,і НАБУ законісь дій горе керівника про моніторити.

2019-09-30 Чичура Ю
Не позавидуеш населению Межгорья медициной.Кругом взяточничество. Главний врач Пшеничний за несколько лет поменял три престижних автомобилей, Без денег на работу не принимает,да и врачей обложил поборами. например Л.В. Галас ежедневно напоминает всем,что заносить деньги главрачу необходимо,да и сама нечего не сделает без взятки. Много можно рассказивать.

2019-09-30 Ужас
получают в один місяць і всімейні і Чехіі,пакто легко перевірити.

2019-09-30 Сімейна
унас люди по чехіях ходят,і сімейні отримують зарплату

2019-09-30 мороз грядиль таинши
ДОКТОР ГОРВАТКА ПОМАЛИ ПРОДАЕ ГВИЗДЯ КОЛИ ВОНА НА РОБОТИ ПШЕНИЧНОГО РУМУНА ТРЕБА ГНАТИ ВШИЮ НЕХАРЬ

2019-09-29 Йо-Йо
У Міжгір.ї також є пара сімейних лікарів-алкашів-Цендрів, Василь та Вєра, з місячною зарплатою більше 1 шт. баксів.

2019-09-29 Люба
Гнида тупа феєр не розкаюється за розвал района тай за вбивство молодого хлопця

2019-09-29 паша
Наталія уродженка міжгірщини,дівоча фамілія Петрішко.Починали з чоловіком працювати у Студеному.

2019-09-29 ха ха
шекету повязали менти в ужгороді і гейпритоні)

2019-09-29 Йо
майже гроші заробив для бізнесу в Чехіі,а завятку числився на роботі в Украіні, ні.ні шутка такого неможе бити це кримініл .

свіжі новини:
(закарпаття)

свіжі коментарі:
(закарпаття)

всі коментарі

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.