Юлія Мендель: 35 українців повернулись додому! Завдяки нинішній владі повернулися додому політв‘язні, морські полонені та інші українці, які знаходилися на території Росії. Вітаємо вдома!

Центр бурих ведмедів


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село синевирська поляна


Центр бурих ведмедів

Реабілітаційний центр бурих ведмедів стає дедалі популярнішим серед туристів.
Побачити диких звірів у природніх умовах для України - велика рідкість. Тим більше це стосується бурих ведмедів, яких на волі лишилися одиниці.

Тому й зрозуміло, що Реабілітаційний центр бурих ведмедів стає все більш популярним для відвідання туристів. Все ж - не зоопарк.

Центр знаходиться на досить таки популярному маршруті - неподалік від сіл Синевир та Колочава, при дорозі, що веде від Міжгір'я до Хуста. Отже, заїхати поглянути на косолапих знаходиться чимало.

Запусили цей проект у Національному природному парку «Синевир», оскільки його територія за ландшафтними та кліматичними умовами найбільше відповідає природному середовищу існування найбільших хижаків України.

А ще - мати такий заклад – це справжня гордість для Закарпаття, на гербі якого зображено ведмедя – господаря гір.

У центрі "відпочивають" тварини, що зазнали жорстокого поводження від попередніх господарів або незаконно утримувалися у неволі. Ведмеді, привезені сюди з усієї України, почуваються вільно на 12 гектарах лісу. Їх годують, лікують, доглядають.

Деякі особини поки що утримують у клітках або вольєрах. Ці ведмеді, кажуть працівники центру, ще адаптуються. Вони звикають один до одного, до місцевості.

І тим не менш, бачити ведмедя у горах в лісі (хоч і за загорожею) - більш природньо, ніж у міській клітці. Тварини помітно жвавіші, вони бігають, граються, купаються.

30-літня "дівчинка" Ірочка навіть у своїй клітці поводиться наче мале кошеня, граючись із гіллячкою. Пройде небагато часу, і в неї буде карпатський простір площею 12 гектарів. Поки ведмеді її не поділять між собою, звісно :)

Незважаючи, на те, що у лісі достатньо ягід і дичини, ведмеді все одно приходять до годівниць, де регулярно отримують свій пайок (зараз він у кожного індивідуальний): овочі, фрукти, риба, каші, м'ясо.

Отже, туристи практично в будь-який час доби зможуть дивитися на ведмедів. Тут же, поруч, є "ведмедячий басейн", барлоги.

Центр регулярно поповнюється - завдяки тому, що чергову тварину-іграшку знімають з ланцюга, де вона була прикута як собака, або ж - звільняють із циркової клітки.

У березні цього року до реабілітаційного центру бурих привезли ведмедя за кличкою Стелс. Досі він утримувався у рівненському цирку-шапіто. Дресирувальники, які купили ведмедя за власні кошти, подарували його національному парку - аби їх тварині жилося краще.

Трохи раніше тут посулився Малюк - 7-річний бурий ведмідь. Привезли клишоногого з Берегівського району Закарпатської області. Там він чотири роки прожив у неволі. Власник бурого, розуміючи, що не має змоги надати тварині належні умови проживання, добровільно передав її до центру.

Цікавим є той факт, що ведмідь на Берегівщину потрапив невипадково. Його тут залишив мандрівний цирк. Тварина неохоче піддавалася дресируванню і цим завдавала клопотів.

Тут мішки нікому не заважають і клопотів не завдають. Вони приносять лише радості дітям і дорослим, що моментально стають дітьми.


Центр бурих ведмедів

Центр бурих ведмедів

Центр бурих ведмедів


2013-06-27
переглядів: 3536
джерело: Дмитро Стаховський

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(синевирська поляна)

свіжі коментарі:
(синевирська поляна)

всі коментарі

найбільше читають:
(синевирська поляна)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.