Скрябін: Якщо всі мовчать, то всім все подобається. Руїна в нас всередині.

Давні традиції весілля відтворили на фестивалі "Закарпатська свальба"


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село колочава


Давні традиції весілля відтворили на фестивалі

У неділю, 23 вересня відбувся третій колоритний фестиваль "Закарпатська свальба".

Започатковане у 2016 році дійство сьогодні має вигляд справжнього реаліті шоу, зі справжніми героями з життя, які вирішили поєднати свої долі подружнім життям.

Цьогорічні герої свята – наречений Васил з Німецької Мокрої та молода Віталія з Колочави, познайомились на полонині, збираючи яфини. І вже буквально за місяць у них відбудеться справжнє традиційне весілля. Цьогорічний фестиваль - репетиція, яка принесла купу емоцій та вражень на все життя. Свято проходило у кількох локаціях і мало на меті відтворити давні традиції весілля, яке колись гуляли в цих селах.

Тож з самого ранку в Німецькій Мокрій, на подвірї нареченого жінки куховарили, дівчата прикрашали хату, чоловіки розставляли столи тощо. Роль свадьбашів виконували працівники відділу культури Тячівської РДА - начальник Василь Гудак та в.о. директора методичного центру Олеся Сасин.

Також чимало старовинних експонатів привезли з собою працівники сільських клубів та бібліотек, музеїв району. Тож гості свята мали змогу оглянути старовинні речі та принути в атмосферу сторічної давності. Не обійшлося і без курагову, який прикрасили дружки перед весіллям.

А згодом прийшли і поважні гості зі сторони нариченої. Роль "почесного свата" виконав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Серед "почесних гостей" свята зі сторони нареченого - голова Тячівської РДА Василь Дем'янчук та перший заступник Михайло Полажинець, керівник апарату Богдан Макусій, голова районної ради Іван Фабрицій, депутат Закарпатської обласної ради Валерій Мурга, депутати Тячівської районної ради - Володимир Куцин та Іван Руснак, голови сіл: Німецької Мокрої - Анатолій Барна, Лопухова - Іван Фабрицій, Усть-Чорної - Петро Костяк, Новоселиці - Іван Гасинець та ін.

У садибі нареченого відбулася традиційна гостина з обрядами, які продемонстрували працівники культури у супроводі троїстих музик Шіманів та Гудаків, зведеного ансамбль аматорів мистецтва Дубівської долини. Керував дійством староста Іван Проца з с.Тернова, розважали гостей - вокальні ансамблі сіл: Новобарово (кер. Валентина Лар), Углі (кер.Олена Немеш), Новоселиці (кер.Галина Кушілко), а також ансамблі "Буштинські газдині" ( кер.Натілія Орос) та "Тисяночка" (Олена Вейгеш), які також представляли Тячівщину на головній сцені в Колочаві.

Після цього молодий з старшою дружкою, дружбами та гостями посідали в весільний «кортеж» та рушили в сусіднє село Колочава, де і відбулося основне святкування. Дорогою на перевалі Прислуп традиційно відбулося театралізоване дійство із відтворенням автентики історичних епох – від Австро-Угорщини до радянської доби. Зупинились всі разом на межі Тячівського і Міжгірського району, де за традицією відбулася ще одне частування, після чого дійство перенеслось у Колочаву.

Відтак на території музейного комплексу “Старе село” пройшла основна частина фестивалю — відкриття свята, яке здійснив почесний сват Геннадій Москаль, викуп нареченої, гостина у садибі молодої, весільний танець на гунях, танець молодої тощо. Також на сцену було запрошено подружні пари, які брали участь у попередніх фестивалях: у першої вже народилася донька, друга - чекає на поповнення. Всім їм було вручено подарунки від влади.


Давні традиції весілля відтворили на фестивалі

Давні традиції весілля відтворили на фестивалі

Давні традиції весілля відтворили на фестивалі


2018-09-24
переглядів: 1410
джерело: ТячівськаРДА

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(11):

2018-10-04 14
жовтня всі на Киів , утнас тоже поідут.

2018-10-01 Мвс
Всіх брати і у тюрму

2018-09-30 Іван Іванович
Едвард пінзура петух

2018-09-30 Правда
Курваторія.я тебе так боюсь як кіт лою.ти немоя кохана.ти шлюзами кончена.

2018-09-30 Іван Іванович
Я тебе підарасе едварде пінзура убю ти будеш здихати як пес ти голубий ти обідив мою КОХАНУ ЖІНКУ ти підарас сосати будеш

2018-09-30 Хто
Усі бандити у нас барани і шапку не можуть зняти бидло

2018-09-27 Правда
Конченасука

2018-09-26 Упа
Бандити пістяні ходять похорон міжгірським бандитам

2018-09-26 Йуля
ти мозги свої пропив, дебіле писако

2018-09-26 аржевітін
чому ви румуни тячівські перекриваєте дороги що їх не ремонтують адже ваші гроші з доріг пропив гена фестивальщик із другими уродами на свальбі

2018-09-25 Я
Міжгірці всі подивіться у ютубі ПЯНАЯ ТВАРЬ НА ВСТРЕЧКЕ то міжгірський блатний Рущак м він подивіться добре на відео видно пістяний то означає у кримінальних кругах що він сама нища каста

свіжі новини:
(колочава)

свіжі коментарі:
(колочава)

всі коментарі

найбільше читають:
(колочава)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.